Kiesraad Ecuador: Arauz en Lasso resterende presidentskandidaten
QUITO (ANP/RTR) - De conservatieve bankier Guillermo Lasso neemt het op 11 april in de tweede ronde van de Ecuadoriaanse presidentsverkiezing op tegen de progressieve econoom André Arauz. Dat heeft de nationale kiesraad CNE zondag bekendgemaakt.
Arauz was op 7 februari de duidelijke favoriet van de stemgerechtigden in het Zuid-Amerikaanse land. Hij kreeg 32,72 procent achter zich. Lasso kwam volgens de officiële uitslag van de eerste ronde uit op 19,74 procent, iets meer dan zijn naaste rivaal Yaku Pérez (19,39 procent). Het verschil tussen beiden was 32.600 stemmen.
Milieuactivist Pérez, een vertegenwoordiger van de oorspronkelijke bevolking van Ecuador, maakte al meteen bezwaar tegen het voorlopige resultaat van de eerste stembusgang. Volgens hem is er gemanipuleerd en gefraudeerd. Hij eiste een hertelling in 17 van de 24 provincies. De CNE wees dat verzoek af omdat Pérez onvoldoende bewijs leverde voor zijn bewering.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
7 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
10 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
11 uur geleden