
Kiesraad: bezwaartermijn kandidaatstelling BBB'er voorbij
DEN HAAG (ANP) - Het kandidaat-Kamerlid van de BoerBurgerBeweging dat zich vanwege haattweets aan politici heeft teruggetrokken, blijft op de kandidatenlijst staan, meldt de Kiesraad. De termijn om beroep aan te tekenen tegen de beslissing van de Kiesraad "is inmiddels voorbij. Zo staat het in de Kieswet", zegt een woordvoerster.
De periode voor het maken van bezwaar tegen de vastgestelde kandidatenlijst is vier dagen, legt de woordvoerster van de Kiesraad uit. Die termijn gaat in nadat de Kiesraad de lijst heeft vastgesteld. "Als dat beroep niet gehonoreerd wordt, dan wordt de kandidatenlijst daarmee onherroepelijk", aldus de zegsvrouw. Op vrijdag 13 oktober stelde de Kiesraad de kandidatenlijsten vast, daarna kon tot en met dinsdag 17 oktober bezwaar worden gemaakt bij de Raad van State. Op 23 oktober werden de lijsten, nadat de Raad van State uitspraak had gedaan over de ingediende bezwaren, definitief.
De 35-jarige Jasper Rekers plaatste tijdens de coronacrisis gedurende twee jaar tal van berichten op X over politici, waarin hij hen uitmaakte voor onder meer "kindermishandelaar", "NSB'er" en "van nicht tot nazibitch", onderzocht het ANP. Ook noemde hij coronaminister Hugo de Jonge een "kinderlokker" en "PABO-kwakzalver". Rekers stond op nummer dertien van de kandidatenlijst, maar neemt zijn eventuele zetel na de verkiezingen niet in.
Geen gegevens
De Kiesraad meldt geen gegevens te hebben over hoe vaak kandidaat-Kamerleden zich in het verleden wilden terugtrekken van een kandidatenlijst.
GroenLinks-Kamerlid Kauthar Bouchallikht maakte onlangs bekend haar zetel af te staan als ze wordt gekozen bij de verkiezingen van 22 november. Het Kamerlid stond ook al op de vastgestelde kieslijst. Ze gaf als verklaring dat ze de context rondom de situatie in Israël heeft gemist in de uitingen van PvdA-GroenLinks.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Wat 50PLUS betreft, mag het volgende kabinet het begrotingstekort "voorzichtig" laten oplopen om de extra uitgaven aan defensie te kunnen betalen die nodig zijn om op termijn te voldoen aan de nieuwe NAVO-norm. Dat heeft lijsttrekker Jan Struijs gezegd in het radioprogramma Sven op 1.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt dat Israël moet betalen voor de schade in de Gazastrook. Bij voorgaande oorlogen in de Palestijnse kuststrook draaiden andere landen altijd op voor de wederopbouw en dat mag niet weer gebeuren, zei Kati Piri (GroenLinks-PvdA) donderdag in een in het reces ingelast debat over de EU-top volgende week. Het kabinet lijkt daarin mee te gaan.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SP is de laatste jaren strenger geworden op migratie, maar dat is niet omdat Geert Wilders (PVV) daar succes mee had bij de vorige verkiezingen, zei lijsttrekker Jimmy Dijk bij BNR. "Het is belangrijk als je een wijk in komt en met mensen in gesprek gaat, om dan een duidelijk verhaal te hebben", verklaart Dijk. Hij zei dat de SP vooral duidelijker is geworden op migratie, zorg en wonen.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans heeft meer politiebegeleiding nadat hij afgelopen zondag werd geïntimideerd op een terras in Amsterdam, zei hij donderdagochtend in een interview met Marieke van de Zilver van RTL. De leider van GroenLinks-PvdA vertelde dat er ook andere maatregelen zijn genomen, maar wil daarover niets kwijt.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet "echt even een tandje bijzetten" om ervoor te zorgen dat de verkiezingen "goed en veilig" verlopen. Dat heeft demissionair minister-president Dick Schoof gezegd.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet zit het bedrijfsleven dwars met "gezwabber" over de ambities voor meer windenergie op zee. Dat verwijt maakte GroenLinks-PvdA-Kamerlid Suzanne Kröger tijdens een verkiezingsdebat over de maritieme industrie, die daar volgens haar veel last van gaat hebben. Ook D66'er Jan Paternotte ziet "frustratie" bij bedrijven door onzekerheid rond de beschikbaarheid van energie.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lijsttrekker Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren vindt het niet vreemd dat soms mensen weggaan bij haar partij als ze zich niet meer in de standpunten kunnen vinden. Een aantal oud-PvdD'ers richtte eerder dit jaar de partij Vrede voor Dieren op uit onvrede over de keuze om meer te investeren in defensie.
22 uur geleden