Kiescommissie Rusland: problemen bij handtekeningen oppositielid
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische kiescommissie heeft "problemen" vastgesteld bij de handtekeningen die Boris Nadezjdin heeft verzameld om mee te mogen doen aan de presidentsverkiezingen. Nadezjdin is in feite al kansloos bij de verkiezingen maar wil het wel opnemen tegen president Vladimir Poetin, zodat de Russen ook kunnen kiezen voor iemand die tegen de oorlog in Oekraïne is.
Politici die mee willen doen aan de verkiezingen moesten uiterlijk woensdag 100.000 handtekeningen indienen bij de kiescommissie. Nadezjdin zei dat 105.000 Russen hadden getekend om hem te steunen. In de dagen daarvoor stonden er grote rijen bij kantoren waar mensen konden tekenen.
De kiescommissie is daarna begonnen met het controleren van de authenticiteit van de handtekeningen. De voorzitter zei dat op sommige lijsten met kiezers de namen stonden van overleden mensen.
Kritisch
Oppositiekandidaten worden in Rusland vaker uitgesloten doordat de kiescommissie onregelmatigheden ziet. De 60-jarige Nadezjdin heeft zich opvallend kritisch uitgesproken over de invasie in Oekraïne. Hij zegt dat niet een van de doelen is behaald en wil de operatie stopzetten.
Naast Poetin zijn er nog wel andere kandidaten geregistreerd, maar die zijn allemaal Kremlingezind. De presidentsverkiezingen zijn van 15 tot en met 17 maart.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor de komst van een Chinese 'mega-ambassade' in Londen. Daarmee moet volgens Britse media voorlopig een einde komen aan het gesteggel over de omstreden diplomatieke post.
7 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenraad houdt vrijdag een spoedzitting over Iran, staat in een brief die persbureau Reuters in handen heeft. Bij de dodelijke protesten vielen volgens een Iraanse overheidsfunctionaris minstens 5000 doden. Landen willen de "alarmerende geweldpleging" tegen demonstranten bespreken.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - Europa moet sneller onafhankelijk worden, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag in Davos. Het gaat daarbij van "veiligheid tot economie, van defensie tot democratie", aldus de politica tijdens haar speech op het World Economic Forum. De "seismische verandering" die Europa nu doormaakt, maakt dat volgens haar noodzakelijk.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev wil tijdens het World Economic Forum in Davos met de Amerikaanse delegatie spreken over pogingen de oorlog in Oekraïne te beëindigen. "Ik kan bevestigen dat hij inderdaad dergelijke plannen heeft met enkele vertegenwoordigers van de Amerikaanse delegatie", zei een Russische regeringswoordvoerder. Hij trad niet in detail over welke Amerikanen de gezant dan wil ontmoeten.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het is onzeker of de Oekraïense president Volodymyr Zelensky deze week naar Davos gaat. Dat doet hij naar eigen zeggen alleen als er documenten getekend kunnen worden met de Verenigde Staten over veiligheidsgaranties of economische afspraken.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is begonnen met het slopen van het hoofdkwartier van VN-hulporganisatie UNRWA in Oost-Jeruzalem. De hulporganisatie noemt het een "ongekende aanval" op UNRWA en een schending van het internationaal recht en "de privileges en immuniteiten van de Verenigde Naties".
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EVP, de grootste partij in het Europees Parlement, ziet de handelsdeal van de EU en de VS als grootste troef tegen intimidatie van de Verenigde Staten om Groenland. Dat zei de voorzitter van de EVP, Manfred Weber, dinsdag.
2 uur geleden