Kiescommissie Rusland: problemen bij handtekeningen oppositielid
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische kiescommissie heeft "problemen" vastgesteld bij de handtekeningen die Boris Nadezjdin heeft verzameld om mee te mogen doen aan de presidentsverkiezingen. Nadezjdin is in feite al kansloos bij de verkiezingen maar wil het wel opnemen tegen president Vladimir Poetin, zodat de Russen ook kunnen kiezen voor iemand die tegen de oorlog in Oekraïne is.
Politici die mee willen doen aan de verkiezingen moesten uiterlijk woensdag 100.000 handtekeningen indienen bij de kiescommissie. Nadezjdin zei dat 105.000 Russen hadden getekend om hem te steunen. In de dagen daarvoor stonden er grote rijen bij kantoren waar mensen konden tekenen.
De kiescommissie is daarna begonnen met het controleren van de authenticiteit van de handtekeningen. De voorzitter zei dat op sommige lijsten met kiezers de namen stonden van overleden mensen.
Kritisch
Oppositiekandidaten worden in Rusland vaker uitgesloten doordat de kiescommissie onregelmatigheden ziet. De 60-jarige Nadezjdin heeft zich opvallend kritisch uitgesproken over de invasie in Oekraïne. Hij zegt dat niet een van de doelen is behaald en wil de operatie stopzetten.
Naast Poetin zijn er nog wel andere kandidaten geregistreerd, maar die zijn allemaal Kremlingezind. De presidentsverkiezingen zijn van 15 tot en met 17 maart.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
7 uur geleden