Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiescommissie Rusland: problemen bij handtekeningen oppositielid

Kiescommissie Rusland: problemen bij handtekeningen oppositielid

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische kiescommissie heeft "problemen" vastgesteld bij de handtekeningen die Boris Nadezjdin heeft verzameld om mee te mogen doen aan de presidentsverkiezingen. Nadezjdin is in feite al kansloos bij de verkiezingen maar wil het wel opnemen tegen president Vladimir Poetin, zodat de Russen ook kunnen kiezen voor iemand die tegen de oorlog in Oekraïne is.

Politici die mee willen doen aan de verkiezingen moesten uiterlijk woensdag 100.000 handtekeningen indienen bij de kiescommissie. Nadezjdin zei dat 105.000 Russen hadden getekend om hem te steunen. In de dagen daarvoor stonden er grote rijen bij kantoren waar mensen konden tekenen.

De kiescommissie is daarna begonnen met het controleren van de authenticiteit van de handtekeningen. De voorzitter zei dat op sommige lijsten met kiezers de namen stonden van overleden mensen.

Kritisch

Oppositiekandidaten worden in Rusland vaker uitgesloten doordat de kiescommissie onregelmatigheden ziet. De 60-jarige Nadezjdin heeft zich opvallend kritisch uitgesproken over de invasie in Oekraïne. Hij zegt dat niet een van de doelen is behaald en wil de operatie stopzetten.

Naast Poetin zijn er nog wel andere kandidaten geregistreerd, maar die zijn allemaal Kremlingezind. De presidentsverkiezingen zijn van 15 tot en met 17 maart.

Meer uit Buitenland

Trump en president Colombia 'positief' na ontmoeting in VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".

2 uur geleden
Bootmigranten omgekomen bij botsing met Griekse kustwacht

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.

2 uur geleden
Amnesty: dwangarbeid in Noord-Korea voor verkeerd tv-kijken

LONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.

3 uur geleden
Trump ondertekent begroting, einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.

5 uur geleden
Bootmigranten omgekomen bij botsing met Griekse kustwacht

ATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.

5 uur geleden
Gezochte zoon van Libische oud-dictator Kaddafi vermoord

TRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.

6 uur geleden
Amerikaanse Huis stemt voor begroting, einde shutdown in zicht

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.

7 uur geleden