Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kiel zegeviert in Sea Ice Classic en pakt eindzege Grand Prix

Kiel zegeviert in Sea Ice Classic en pakt eindzege Grand Prix

LULEA (ANP) - Esther Kiel heeft zich op de slotdag van de Grand Prix op natuurijs ontpopt tot de grote winnares. De 26-jarige schaatsster uit het team van BDM-BTZ won in Lulea de afsluitende Sea Ice Classic over welgeteld 102 kilometer en pakte daarmee ook meteen de eindzege in de Grand Prix.

In de sprint van een kopgroep van tien vrouwen klopte Kiel Roza Blokker en Beau Wagemaker. Die kopgroep van tien vrouwen bepaalde het beeld van de laatste wedstrijd van dit seizoen op natuurijs, die lang een compact peloton kende. In het laatste deel van de wedstrijd op het ijs van de Botnische Golf nam onder anderen Kiel het initiatief tot de beslissende ontsnapping.

Ze kreeg negen vrouwen mee. In de beslissende sprint moest ze vooral afrekenen met de verrassende Blokker. Daarachter snelde Wagemaker naar haar tweede podiumplek deze week in Lulea. In het klassement onttroonde Kiel bovendien Sharon Hendriks, die haar laatste wedstrijd op natuurijs reed en na dit seizoen definitief stopt.

Heel mooi

"Met dat klassement was ik eigenlijk niet zo bezig", zei Kiel. "Niet voor mezelf in ieder geval. We wilden het graag voor de ploeg binnenhalen, maar dat ik het dan uiteindelijk win, vind ik wel heel mooi.’’

Kiel, oorspronkelijk uit Overveen en tegenwoordig wonend in het Friese De Knipe, sloot zo in Zweden een wonderlijk seizoen op gepaste wijze af. Het seizoen bracht haar vier zeges op kunstijs en drie op natuurijs. "Ongelooflijk’’, verzuchtte ze. "Dat is iets waar je vooraf aan het seizoen op geen enkele manier rekening mee houdt. Maar ik heb gewoon heel veel bijgeleerd in deze ploeg en dan blijk ik uiteindelijk ook op natuurijs uit de voeten te kunnen."

Holland Cup

Haar ploeg BDM-BTZ is de succesformatie van dit seizoen met in totaal elf overwinningen, redelijk verdeeld over kunstijs (zes) en natuurijs (vijf). Voor Kiel is het helder waar dat succes vandaan komt. "Dat zit echt in de sfeer binnen de ploeg. Schaatsen kunnen we allemaal, maar we doen dit echt met elkaar. We hebben alle vier de kwaliteiten om een wedstrijd te winnen, en als de ene het niet doet, dan de andere wel. En dat gunnen we elkaar ook."

Kiel combineert nog altijd de marathon met de langebaan en blijft dat doen ook. Met een lach: "Straks nog de Holland Cup in Enschede. Ja, daar sta ik ook weer aan de start."

Meer uit Sport

Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

2 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

4 uur geleden
Norris rijdt 'vrij ontspannen' naar eerste zege van het seizoen

MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.

7 uur geleden
Kostjoek wint tennistoernooi Madrid ten koste van Andrejeva

MADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.

8 uur geleden
Verstappen naar vijfde plaats sprintrace na straf voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.

8 uur geleden
International De Waard (30) stopt na dit seizoen met hockey

DEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.

8 uur geleden
Verstappen zesde bij sprintrace Miami, zege voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.

8 uur geleden