Kiel zegeviert in Sea Ice Classic en pakt eindzege Grand Prix
LULEA (ANP) - Esther Kiel heeft zich op de slotdag van de Grand Prix op natuurijs ontpopt tot de grote winnares. De 26-jarige schaatsster uit het team van BDM-BTZ won in Lulea de afsluitende Sea Ice Classic over welgeteld 102 kilometer en pakte daarmee ook meteen de eindzege in de Grand Prix.
In de sprint van een kopgroep van tien vrouwen klopte Kiel Roza Blokker en Beau Wagemaker. Die kopgroep van tien vrouwen bepaalde het beeld van de laatste wedstrijd van dit seizoen op natuurijs, die lang een compact peloton kende. In het laatste deel van de wedstrijd op het ijs van de Botnische Golf nam onder anderen Kiel het initiatief tot de beslissende ontsnapping.
Ze kreeg negen vrouwen mee. In de beslissende sprint moest ze vooral afrekenen met de verrassende Blokker. Daarachter snelde Wagemaker naar haar tweede podiumplek deze week in Lulea. In het klassement onttroonde Kiel bovendien Sharon Hendriks, die haar laatste wedstrijd op natuurijs reed en na dit seizoen definitief stopt.
Heel mooi
"Met dat klassement was ik eigenlijk niet zo bezig", zei Kiel. "Niet voor mezelf in ieder geval. We wilden het graag voor de ploeg binnenhalen, maar dat ik het dan uiteindelijk win, vind ik wel heel mooi.’’
Kiel, oorspronkelijk uit Overveen en tegenwoordig wonend in het Friese De Knipe, sloot zo in Zweden een wonderlijk seizoen op gepaste wijze af. Het seizoen bracht haar vier zeges op kunstijs en drie op natuurijs. "Ongelooflijk’’, verzuchtte ze. "Dat is iets waar je vooraf aan het seizoen op geen enkele manier rekening mee houdt. Maar ik heb gewoon heel veel bijgeleerd in deze ploeg en dan blijk ik uiteindelijk ook op natuurijs uit de voeten te kunnen."
Holland Cup
Haar ploeg BDM-BTZ is de succesformatie van dit seizoen met in totaal elf overwinningen, redelijk verdeeld over kunstijs (zes) en natuurijs (vijf). Voor Kiel is het helder waar dat succes vandaan komt. "Dat zit echt in de sfeer binnen de ploeg. Schaatsen kunnen we allemaal, maar we doen dit echt met elkaar. We hebben alle vier de kwaliteiten om een wedstrijd te winnen, en als de ene het niet doet, dan de andere wel. En dat gunnen we elkaar ook."
Kiel combineert nog altijd de marathon met de langebaan en blijft dat doen ook. Met een lach: "Straks nog de Holland Cup in Enschede. Ja, daar sta ik ook weer aan de start."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
16 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
19 uur geleden