Kicker: Van Bommel wisselt te vaak, bekerverlies Wolfsburg dreigt
MÜNSTER (ANP) - VfL Wolfsburg won zondag na verlenging uiterst moeizaam bij vierdeklasser Preußen Münster (1-3), maar volgens voetbalmagazine Kicker dreigt reglementaire uitschakeling. Coach Mark van Bommel zou een wissel teveel hebben toegepast, drie tijdens de officiële speeltijd, drie in de extra tijd. In het laatste geval waren er maar twee toegestaan, meldt het Duitse vakblad.
De scheidsrechter, die de fout aanvankelijk niet door had, heeft het voorval vermeld in zijn verslag aan de Duitse voetbalbond. Ingewijden zeggen echter dat de bank van Wolfsburg nadrukkelijk aan de vierde official heeft gevraagd of er nog een wissel was toegestaan.
VfL Wolfsburg heeft nog geen officiële reactie gegeven. De tegenstander uit Münster liet aan Bild weten dat het bestuur overweegt om een protest in te dienen tegen de gang van zaken. "Ja, we zijn ons ervan bewust dat Wolfsburg zes wijzigingen heeft doorgevoerd. We zullen dit intern bespreken en beslissen daarna hoe we er verder mee omgaan", gaf manager Peter Niemeyer van Preuβen Münster te kennen.
Wolfsburg kwam pas ver in blessuretijd gelijk tegen de veredelde amateurs (1-1), waardoor er een verlenging kwam. In de toegift trok de favoriet het duel alsnog naar zich toe, onder meer door een doelpunt van Wout Weghorst.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
45 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
2 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
17 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
20 uur geleden