Kicker: Van Bommel wisselt te vaak, bekerverlies Wolfsburg dreigt
MÜNSTER (ANP) - VfL Wolfsburg won zondag na verlenging uiterst moeizaam bij vierdeklasser Preußen Münster (1-3), maar volgens voetbalmagazine Kicker dreigt reglementaire uitschakeling. Coach Mark van Bommel zou een wissel teveel hebben toegepast, drie tijdens de officiële speeltijd, drie in de extra tijd. In het laatste geval waren er maar twee toegestaan, meldt het Duitse vakblad.
De scheidsrechter, die de fout aanvankelijk niet door had, heeft het voorval vermeld in zijn verslag aan de Duitse voetbalbond. Ingewijden zeggen echter dat de bank van Wolfsburg nadrukkelijk aan de vierde official heeft gevraagd of er nog een wissel was toegestaan.
VfL Wolfsburg heeft nog geen officiële reactie gegeven. De tegenstander uit Münster liet aan Bild weten dat het bestuur overweegt om een protest in te dienen tegen de gang van zaken. "Ja, we zijn ons ervan bewust dat Wolfsburg zes wijzigingen heeft doorgevoerd. We zullen dit intern bespreken en beslissen daarna hoe we er verder mee omgaan", gaf manager Peter Niemeyer van Preuβen Münster te kennen.
Wolfsburg kwam pas ver in blessuretijd gelijk tegen de veredelde amateurs (1-1), waardoor er een verlenging kwam. In de toegift trok de favoriet het duel alsnog naar zich toe, onder meer door een doelpunt van Wout Weghorst.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
10 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
13 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
14 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
14 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
19 uur geleden