Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kickboksers Verhoeven en Ben Saddik bewaren vuurwerk voor in ring

Kickboksers Verhoeven en Ben Saddik bewaren vuurwerk voor in ring

ARNHEM (ANP) - Kickbokser Rico Verhoeven betreedt zaterdagavond maar met een doelstelling de ring in het Gelredome voor zijn gevecht om de wereldtitel met Jamal Ben Saddik. "Ik ben de beste en wil dat blijven", zei hij op een persconferentie. "Dat motiveert me steeds weer. Dat is voor mij de drive om mijn bed uit te komen en naar de gym te gaan om hard te trainen. Ik wil iedere dag weer beter worden dan gisteren."

De 32-jarige Verhoeven verdedigt voor de tiende keer de wereldtitel van de zwaarste gewichtsklasse, die hij sinds 2014 in zijn bezit heeft. Eigenlijk zou hij het opnemen tegen Alistair Overeem, die anderhalve week geblesseerd afhaakte. Organisator Glory vond de 31-jarige Belg Ben Saddik bereid om de koning van het kickboksen uit te dagen.

Verhoeven en Ben Saddik zijn bepaald geen vrienden. Dat heeft alles te maken met een incident tijdens de 'stare down' van hun vorige gevecht in 2017, toen de Belg van Marokkaanse afkomst de Brabander in zijn gezicht spuugde. Beide kickboksers hielden het vrijdag rustig tijdens een afsluitende persconferentie. Ze bewaren alle vuurwerk voor zaterdag in de ring.

Spectaculair gevecht

Verhoeven versloeg Ben Saddik vier jaar geleden in een spectaculair gevecht op knock-out in de vijfde ronde. Hij verloor in 2011 zijn eerste confrontatie met de Belg, die de afgelopen drie jaar niet in actie kwam. Ben Saddik overwon in die periode kanker en rekende af met een depressie. Hij zat ook anderhalve maand in hechtenis vanwege vermeende betrokkenheid in de grootschalige ‘Operatie Sky’, naar de door criminelen gebruikte cryptodienst die door de politie werd gekraakt.

"Hij is al een winnaar", zei Verhoeven. "Hij heeft tegen die ziekte moeten strijden en is er weer bovenop gekomen. Hij is op het hoogste niveau blijven sporten. Ik kan daar alleen maar veel respect voor hebben. Ik heb geen haat nodig om te vechten. Ik wil wel laten zien dat ik de beste ben."

"Ik ben blij met de kans die ik krijg", blikte Ben Saddik vooruit op een gevecht van vijf ronden. "En als ik win, dan krijgt Rico zeker een kans op revanche. Dat verdient hij."

Meer uit Sport

Tourwinnares Ferrand-Prévot verlengt bij Visma-Lease a Bike

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot (34) heeft haar contract bij de Nederlandse ploeg Visma-Lease a Bike verlengd. De Française won vorig jaar de Tour de France Femmes in haar debuutjaar voor de ploeg. Ze tekende bij tot 2028.

12 minuten geleden
Noren zorgen met zeventien gouden medailles voor record op Spelen

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor een record gezorgd. Biatleet Johannes Dale Skjevdal won het onderdeel 15 kilometer massastart en bezorgde zijn land daarmee de zeventiende gouden medaille.

28 minuten geleden
Wielrenner Milan sprint opnieuw naar ritzege in UAE Tour

DUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.

1 uur geleden
Freestyleskiër Hess maakt 'L'-teken nadat Trump hem loser noemt

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Amerikaanse freestyleskiër Hunter Hess heeft vrijdag gezegd dat hij "extra gemotiveerd" was nadat Donald Trump hem een "echte loser" had genoemd. Dat deed de Amerikaanse president nadat Hess had verklaard met gemengde gevoelens Amerika bij de Winterspelen te vertegenwoordigen in het huidige politieke klimaat.

1 uur geleden
Wielerploeg Tietema maakt in Giro debuut in grote ronde

MILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.

3 uur geleden
Oekraïne boycot opening Paralympische Spelen door deelname Russen

KYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.

6 uur geleden
Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

16 uur geleden