Kickbokser Verhoeven wint ook Glory Grand Prix en 500.000 dollar
ARNHEM (ANP) - Rico Verhoeven heeft weer een mooie prijs aan zijn imposante erelijst toegevoegd. 'The King of Kickboxing', al tien jaar onafgebroken wereldkampioen, schreef in een goedgevuld Gelredome de Glory Grand Prix voor zwaargewichten op zijn naam. Hij versloeg in de finale zijn landgenoot Levi Rigters, die in de tweede ronde moest opgeven nadat hij voor de vierde keer was neergegaan. Verhoeven verdiende met zijn eindzege 500.000 dollar.
De 34-jarige Verhoeven leek op weg naar een eenvoudige zege in de finale. Hij sloeg de 28-jarige Rigters in de eerste ronde tweemaal neer. Maar in de tweede ronde moest Verhoeven plotseling naar de grond. De Brabander wankelde heel even maar stelde snel orde op zaken.
De Grand Prix voor zwaargewichten deed een beetje denken aan de K1, een toernooi met grote winnaars als Peter Aerts, Ernesto Hoost, Semmy Schilt en Remy Bonjasky dat eind vorige en begin deze eeuw zijn hoogtijdagen beleefde in Tokio. Organisator Glory organiseerde de afgelopen tien jaar alleen titelgevechten en geen toernooien.
Risico
Verhoeven vreesde dat de beste kickbokser de Grand Prix misschien niet zou winnen, omdat het risico op een blessure op de loer lag voor de eindstrijd. Maar hij drong vrij eenvoudig door naar de finale. De Brabander opende zijn Grand Prix met een zege op de Fransman Sofian Laïdouni. Hij trok in de halve eindstrijd ook drie ronden uit voor een zege op de 23-jarige Nabil Khachab, geboren in Amersfoort en uitkomend voor Marokko.
Verhoeven raakte vlak na zijn halve finale bijna slaags met zijn aartsrivaal Jamal Ben Saddik, die in de hoek stond bij Khachab. De Belgische Marokkaan maakte een trappende beweging naar de Brabander. Toegesnelde beveiligers slaagden er met veel moeite in beide kickboksers uit elkaar te houden. "Hij schopte naar me", zei Verhoeven. "Ik heb gewoon overduidelijk gewonnen. En dan komt hij weer de ring in. Deze man moet gewoon verbannen worden uit deze sport. Het is onacceptabel."
Rigters versloeg Uku Jürjendal uit Estland binnen anderhalve ronde in zijn kwartfinale. Hij ontsnapte in de halve eindstrijd tegen de dapper strijdende Bahram Rajabzadeh uit Azerbeidzjan, die vooral in de derde ronde veel sterker was. Rajabzadeh moest in de eerste ronde wel naar de grond nadat hij een knie van de Nederlander tegen zijn kin had gekregen
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
11 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
13 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
16 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
18 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
21 uur geleden