Kickbokser Verhoeven wint ook Glory Grand Prix en 500.000 dollar
ARNHEM (ANP) - Rico Verhoeven heeft weer een mooie prijs aan zijn imposante erelijst toegevoegd. 'The King of Kickboxing', al tien jaar onafgebroken wereldkampioen, schreef in een goedgevuld Gelredome de Glory Grand Prix voor zwaargewichten op zijn naam. Hij versloeg in de finale zijn landgenoot Levi Rigters, die in de tweede ronde moest opgeven nadat hij voor de vierde keer was neergegaan. Verhoeven verdiende met zijn eindzege 500.000 dollar.
De 34-jarige Verhoeven leek op weg naar een eenvoudige zege in de finale. Hij sloeg de 28-jarige Rigters in de eerste ronde tweemaal neer. Maar in de tweede ronde moest Verhoeven plotseling naar de grond. De Brabander wankelde heel even maar stelde snel orde op zaken.
De Grand Prix voor zwaargewichten deed een beetje denken aan de K1, een toernooi met grote winnaars als Peter Aerts, Ernesto Hoost, Semmy Schilt en Remy Bonjasky dat eind vorige en begin deze eeuw zijn hoogtijdagen beleefde in Tokio. Organisator Glory organiseerde de afgelopen tien jaar alleen titelgevechten en geen toernooien.
Risico
Verhoeven vreesde dat de beste kickbokser de Grand Prix misschien niet zou winnen, omdat het risico op een blessure op de loer lag voor de eindstrijd. Maar hij drong vrij eenvoudig door naar de finale. De Brabander opende zijn Grand Prix met een zege op de Fransman Sofian Laïdouni. Hij trok in de halve eindstrijd ook drie ronden uit voor een zege op de 23-jarige Nabil Khachab, geboren in Amersfoort en uitkomend voor Marokko.
Verhoeven raakte vlak na zijn halve finale bijna slaags met zijn aartsrivaal Jamal Ben Saddik, die in de hoek stond bij Khachab. De Belgische Marokkaan maakte een trappende beweging naar de Brabander. Toegesnelde beveiligers slaagden er met veel moeite in beide kickboksers uit elkaar te houden. "Hij schopte naar me", zei Verhoeven. "Ik heb gewoon overduidelijk gewonnen. En dan komt hij weer de ring in. Deze man moet gewoon verbannen worden uit deze sport. Het is onacceptabel."
Rigters versloeg Uku Jürjendal uit Estland binnen anderhalve ronde in zijn kwartfinale. Hij ontsnapte in de halve eindstrijd tegen de dapper strijdende Bahram Rajabzadeh uit Azerbeidzjan, die vooral in de derde ronde veel sterker was. Rajabzadeh moest in de eerste ronde wel naar de grond nadat hij een knie van de Nederlander tegen zijn kin had gekregen
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol vond haar eerste 800 meter op een EK atletiek "leuk en spannend". De Nederlandse topatlete was blij met de winst in haar heat op de EK in Birmingham en sprak na afloop vooral over het duwen en trekken. "Ik hoorde achter me schreeuwen en ik voelde iemand twee keer op mijn voeten staan, maar ik wist dat dit kon gebeuren. Het hoort bij deze afstand", zei de Amersfoortse kort na haar race in het Alexander Stadium.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft een veelbelovende start gemaakt op de 800 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De Nederlandse topatlete won redelijk eenvoudig haar heat en plaatste zich voor de halve finales op donderdag. Ze liep een relatief bescheiden tijd van 1.59,96.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Atleet Liam van der Schaaf heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 110 meter horden op de EK in Birmingham. Hij liep in de series een tijd van 13,70 seconden en daarmee zat hij bij de twaalf snelsten die een ticket naar de halve finales op woensdag verdienden.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken bereikte in de finale van het kogelstoten bij de EK atletiek in Birmingham precies wat ze voor ogen had: een medaille en een persoonlijk record. De vreugde was groot. "Ik heb helemaal niets negatiefs te vertellen over deze wedstrijd", zei ze na afloop in het Alexander Stadium.
13 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder beheerst momenteel het kogelstoten. Ze is wereldkampioene, stootte als eerste atlete in veertien jaar over de 21 meter en kroonde zich in Birmingham voor de derde keer op rij tot Europees kampioene, maar zelf denkt ze dat ze nog steeds de slechtste is. "Ik kan daar niets aan doen, het hoort een beetje bij mijn voorbereiding. Ik maak mezelf klein om mezelf te beschermen tegen de druk", vertelde ze na afloop van de finale, waarin ze verreweg de beste was.
15 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de EK atletiek in Birmingham een bronzen medaille veroverd. De vier lopers waren Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Terrence Agard en Myrte van der Schoot.
16 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Mahadi Abdi Ali heeft verrassend sterk gelopen in de finale van de 5000 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 30-jarige atleet eindigde als zesde in 13.17,17 en was daarmee de beste van de drie Nederlanders in het veld. Tim Verbaandert werd tiende in 13.23,23.
17 uur geleden