Kickbokser Verhoeven voor veertiende keer wereldkampioen in Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven blijft voorlopig op zijn troon zitten. De 'King of Kickboxing' verdedigde voor de dertiende keer met succes zijn wereldtitel. Hij versloeg de passief vechtende Rus Artem Vakhitov in Rotterdam Ahoy na vijf ronden ruim op punten.
De zege van de 36-jarige Verhoeven kwam niet als een verrassing. De reus uit Brabant is tien centimeter langer en bijna zeventien kilo zwaarder dan Vakhitov, die vooral succesvol was bij de lichtzwaargewichten. Zijn klappen en trappen kwamen ook hard aan bij de 34-jarige Rus die vanwege de oorlog tussen zijn geboorteland en Oekraïne onder neutrale vlag moest vechten.
Verhoeven is sinds 2014 onafgebroken wereldkampioen in de zwaarste gewichtsklasse van het kickboksen. Volgens zijn critici vecht hij niet altijd tegen de sterkste tegenstanders. Maar de vechtsporter, die ook graag in films acteert, won ook tweemaal van Badr Hari en Jamal Ben Saddik. Dat kwam vooral doordat hij veel fitter was. Verhoeven benadrukt vaak dat hij nooit een tegenstander heeft geweigerd en bereid is om tegen iedereen te vechten.
'Vier kilo'
Vakhitov is snel en fit maar kwam kracht tekort tegen Verhoeven. Hij besloot weinig risico te nemen en bleek in staat veel klappen en trappen te incasseren. Verhoeven scoorde veel punten en won alle vijf de ronden. Maar ook de Nederlander vocht met de handrem op en nam genoegen met een zege op punten.
Verhoeven erkende dat het niet zijn mooiste gevecht was. "Ik had jullie graag een andere wedstrijd gegeven", zei hij in een flashinterview in de ring. "Maar dit was schaken voor gevorderden. Deze man is zo goed. Ik moest verstandig blijven vechten. Gelukkig is het weer gelukt. Ik had er ook alles aan gedaan. Ik heb besloten om zelfs vier kilo meer af te vallen dan normaal. Dan had ik nog meer kans tegen een snelle jongen als hij."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft voor de eerste keer de finale van een grandslamtoernooi bereikt. De 23-jarige Amerikaan versloeg in de halve eindstrijd van de US Open in New York zijn landgenoot Frances Tiafoe in vier sets. Het werd: 4-6 6-3 6-3 7-5.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alexander Zverev heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag op de US Open voor zijn derde grandslamfinale op rij geplaatst. De Duitse nummer één van de plaatsingslijst was in drie sets te sterk voor de Russische nummer 50 van de wereld, Karen Chatsjanov: 6-3 7-6 (7) 7-6 (6). In de finale treft Zverev de winnaar van een Amerikaans onderonsje tussen Frances Tiafoe en Ben Shelton, dat later in de nacht van vrijdag op zaterdag begint.
12 uur geledenPEÑAS BLANCAS (ANP) - Wielrenner Eddie Dunbar heeft de negentiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Ier van Pinarello Q36.5 was de beste uit een kopgroep in de rit met aankomst bergop. De Colombiaanse bergtruidrager Santiago Buitrago werd tweede, voor de Brit Thomas Gloag.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen (28) heeft bij de eerste vrije training in Madrid de vijfde tijd (1.34,703) neergezet. De viervoudig wereldkampioen reed in zijn Red Bull voor het eerst op het stratencircuit met 22 bochten in de Spaanse hoofdstad.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.
1 dag geleden