Kickbokser Verhoeven voor veertiende keer wereldkampioen in Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven blijft voorlopig op zijn troon zitten. De 'King of Kickboxing' verdedigde voor de dertiende keer met succes zijn wereldtitel. Hij versloeg de passief vechtende Rus Artem Vakhitov in Rotterdam Ahoy na vijf ronden ruim op punten.
De zege van de 36-jarige Verhoeven kwam niet als een verrassing. De reus uit Brabant is tien centimeter langer en bijna zeventien kilo zwaarder dan Vakhitov, die vooral succesvol was bij de lichtzwaargewichten. Zijn klappen en trappen kwamen ook hard aan bij de 34-jarige Rus die vanwege de oorlog tussen zijn geboorteland en Oekraïne onder neutrale vlag moest vechten.
Verhoeven is sinds 2014 onafgebroken wereldkampioen in de zwaarste gewichtsklasse van het kickboksen. Volgens zijn critici vecht hij niet altijd tegen de sterkste tegenstanders. Maar de vechtsporter, die ook graag in films acteert, won ook tweemaal van Badr Hari en Jamal Ben Saddik. Dat kwam vooral doordat hij veel fitter was. Verhoeven benadrukt vaak dat hij nooit een tegenstander heeft geweigerd en bereid is om tegen iedereen te vechten.
'Vier kilo'
Vakhitov is snel en fit maar kwam kracht tekort tegen Verhoeven. Hij besloot weinig risico te nemen en bleek in staat veel klappen en trappen te incasseren. Verhoeven scoorde veel punten en won alle vijf de ronden. Maar ook de Nederlander vocht met de handrem op en nam genoegen met een zege op punten.
Verhoeven erkende dat het niet zijn mooiste gevecht was. "Ik had jullie graag een andere wedstrijd gegeven", zei hij in een flashinterview in de ring. "Maar dit was schaken voor gevorderden. Deze man is zo goed. Ik moest verstandig blijven vechten. Gelukkig is het weer gelukt. Ik had er ook alles aan gedaan. Ik heb besloten om zelfs vier kilo meer af te vallen dan normaal. Dan had ik nog meer kans tegen een snelle jongen als hij."
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
8 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden