Kickbokser Verhoeven is ook in een toernooi nog ongenaakbaar
ARNHEM (ANP) - Rico Verhoeven vreesde vooraf dat de beste kickbokser de Glory Grand Prix voor zwaargewichten niet zou winnen. Maar na twee eenvoudige zeges op de Fransman Sofian Laïdouni en Nabil Khachab, in Amersfoort geboren maar uitkomend voor Marokko, won hij in de finale binnen twee ronden van zijn landgenoot Levi Rigters.
De eindzege en prijs van 500.000 dollar gingen dus 'gewoon' weer naar Verhoeven, die zich al tien jaar onafgebroken wereldkampioen mag noemen. "Ik heb die taart allang gebakken", zei hij vlak na een spectaculaire eindstrijd. "Maar nu kan die kers erop. Gelukkig liep ik geen vervelende blessure op richting de finale. Die kans bestaat met zo'n toernooi."
Verhoeven leek op weg naar een eenvoudige zege op de 28-jarige Rigters, volgens velen de 'Prince of Kickboxing.' Hij sloeg zijn opponent in de eerste ronde tweemaal tegen de grond. Maar in de tweede ronde moest Verhoeven plotseling gaan zitten. Hij wankelde even, maar herstelde zich snel. Verhoeven sloeg Rigters nog tweemaal neer. Pas toen zag hij zijn opponent niet meer opstaan.
"Mijn schenen deden zo'n pijn in de finale", zei Rigters nadat hij weer was opgekrabbeld. "Ik kon niet meer. Of deze finale smaakt naar een titelgevecht met Verhoeven om de wereldtitel? Ik hoop het echt. Maar nu eerst even herstellen."
Oude tijdens herleefden een beetje in een goed gevuld Gelredome. Op verzoek van veel fans had Glory eindelijk besloten om een toernooi te organiseren, naar goed voorbeeld van de K1 die eind vorige en begin deze eeuw zijn hoogtijdagen in Tokio beleefde. Acht zwaargewichten troffen elkaar in de kwartfinale, de twee kickboksers vochten de finale.
Het deelnemersveld van de Grand Prix was minder sterk dan dat van de K1, waar Peter Aerts, Ernesto Hoost, Semmy Schilt, Remy Bonjasky en een jonge Badr Hari tegen elkaar knokten. De sterke Kroaat Antonio Plazibat had zich afgemeld, net als Jamal Ben Saddik. De Belgische Marokkaan was wel aanwezig in Arnhem. Hij stond in de hoek van Khachab en probeerde Verhoeven te trappen na zijn zege op de Nederlandse Marokkaan.
Verhoeven wilde op de vuist met zijn aartsrivaal, die hem in 2017 al eens tijdens een staredown in zijn gezicht spuugde. Maar beveiligers voorkwamen dat. 'Hij schopte naar me", foeterde de Brabander. "Ik heb gewoon overduidelijk gewonnen. En dan komt hij weer de ring in. Deze man moet gewoon verbannen worden uit deze sport. Het is onacceptabel."
Rigters moest diep gaan in zijn halve finale tegen Bahram Rajabzadeh uit Azerbeidzjan. "Die wedstrijd voelde ik in de finale nog aan mijn schenen", zei hij.
Meer uit Sport
KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
10 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
13 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
15 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
16 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
17 uur geleden