Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kickbokser Verhoeven houdt ongeslagen status na winst op Rigters

Kickbokser Verhoeven houdt ongeslagen status na winst op Rigters

ARNHEM (ANP) - Rico Verhoeven behoudt na elf jaar zijn ongeslagen status in het kickboksen. De 35-jarige Verhoeven verdedigde in het Gelredome in Arnhem met succes zijn wereldtitel in het zwaargewicht tegen uitdager Levi Rigters. De jury riep na vijf ronden Verhoeven unaniem uit tot winnaar.

Verhoeven verdedigde al voor de twaalfde keer zijn wereldtitel, maar de koning van het kickboksen moest er wel hard voor vechten. Na een rechtse hoek van Rigters tegen het einde van de derde ronde ging Verhoeven tegen de grond en leek hij te wankelen. In de vierde ronde kwam de kampioen sterk terug en sloeg hij zijn uitdager met een rechtse hoek tegen het canvas.

Verhoeven nam in de vijfde en beslissende ronde het voordeel mee uit de eerste ronde, waarin hij Rigters al snel onderuit trapte. Hij overleefde ook een trap in zijn kruis, die behoorlijk pijnlijk was. In de laatste ronde probeerde Rigters met hoge trappen Verhoeven alsnog te verslaan, maar hij wist hem niet echt goed te raken.

Knuffel

De twee kickboksers toonden na de laatste bel respect voor elkaar met een knuffel.

Rigters deelde in aanloop naar het titelgevecht verdrietig persoonlijk nieuws mee. Zijn vader overleed afgelopen zondag. "Hij was al langere tijd ziek en heeft mij gezegd niet op te geven en te gaan knokken, dus ik heb geen moment getwijfeld", zei hij.

In maart van dit jaar stonden Rigters en Verhoeven in de finale van de Glory Grand Prix voor zwaargewichten ook tegenover elkaar. Rigters moest toen opgeven nadat hij voor de vierde keer was neergegaan.

Meer uit Sport

Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

1 uur geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

11 uur geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

23 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

1 dag geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

1 dag geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

1 dag geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

1 dag geleden