Kickbokser Verhoeven houdt ongeslagen status na winst op Rigters
ARNHEM (ANP) - Rico Verhoeven behoudt na elf jaar zijn ongeslagen status in het kickboksen. De 35-jarige Verhoeven verdedigde in het Gelredome in Arnhem met succes zijn wereldtitel in het zwaargewicht tegen uitdager Levi Rigters. De jury riep na vijf ronden Verhoeven unaniem uit tot winnaar.
Verhoeven verdedigde al voor de twaalfde keer zijn wereldtitel, maar de koning van het kickboksen moest er wel hard voor vechten. Na een rechtse hoek van Rigters tegen het einde van de derde ronde ging Verhoeven tegen de grond en leek hij te wankelen. In de vierde ronde kwam de kampioen sterk terug en sloeg hij zijn uitdager met een rechtse hoek tegen het canvas.
Verhoeven nam in de vijfde en beslissende ronde het voordeel mee uit de eerste ronde, waarin hij Rigters al snel onderuit trapte. Hij overleefde ook een trap in zijn kruis, die behoorlijk pijnlijk was. In de laatste ronde probeerde Rigters met hoge trappen Verhoeven alsnog te verslaan, maar hij wist hem niet echt goed te raken.
Knuffel
De twee kickboksers toonden na de laatste bel respect voor elkaar met een knuffel.
Rigters deelde in aanloop naar het titelgevecht verdrietig persoonlijk nieuws mee. Zijn vader overleed afgelopen zondag. "Hij was al langere tijd ziek en heeft mij gezegd niet op te geven en te gaan knokken, dus ik heb geen moment getwijfeld", zei hij.
In maart van dit jaar stonden Rigters en Verhoeven in de finale van de Glory Grand Prix voor zwaargewichten ook tegenover elkaar. Rigters moest toen opgeven nadat hij voor de vierde keer was neergegaan.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Max Warmerdam heeft op het Tata Steel Chess in de vijfde ronde remise gespeeld tegen koploper Rameshbabu Praggnanandhaa uit India. Voor de 24-jarige schaker is het de derde remise op dit schaaktoernooi.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. De Italiaan was in drie sets duidelijk de baas over de Australiër Alex de Minaur: 6-3 6-2 6-1. De partij duurde 1 uur en 48 minuten en was daarmee de kortste partij van Sinner dit jaar in Melbourne.
16 uur geledenMARANELLO (ANP/DPA) - Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton heeft zijn eerste rondjes in een Formule 1-auto van Ferrari gereden. Dat deed de 40-jarige Brit op het Fiorano-circuit van het team, vlak bij het hoofdkantoor in het Italiaanse Maranello. Hamilton meldde zich maandag voor het eerst bij zijn nieuwe ploeg, na te zijn overgekomen van Mercedes.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Ben Shelton heeft de halve finales bereikt op de Australian Open. De 22-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Sonego in vier sets: 6-4 7-5 4-6 7-6 (4).
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Iga Swiatek heeft eenvoudig de laatste vier van de Australian Open bereikt. De als nummer 2 geplaatste Poolse rekende in twee sets (6-1 6-2) af met de als achtste geplaatste Amerikaanse Emma Navarro. Swiatek neemt het om een plek in de finale op tegen de Amerikaanse Madison Keys, die Jelina Svitolina uit Oekraïne in drie sets versloeg: 3-6 6-3 6-4.
22 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri wacht bij Tata Steel Chess nog altijd op zijn eerste overwinning. De oud-winnaar boekte dinsdag in de vierde ronde tegen de Amerikaan Fabiano Caruana zijn derde remise op rij. Giri was het toernooi begonnen met een nederlaag tegen de Indiase wereldkampioen Dommaraju Gukesh.
1 dag geledenVARAZDIN (ANP) - Nederland heeft de hoop op een plek in de kwartfinales van het WK handbal levend gehouden met een zwaarbevochten zege op Qatar. Het team van bondscoach Staffan Olsson was in het Kroatische Varazdin voor matig gevulde tribunes met 38-37 net te sterk voor een ploeg vol genaturaliseerde Qatarezen. Niels Versteijnen maakte het winnende doelpunt in de allerlaatste seconde.
1 dag geleden