
Kickbokser Hari verliest van Overeem en speculeert over afscheid
ARNHEM (ANP) - Alistair Overeem heeft een succesvolle rentree als kickbokser gemaakt. Hij was tijdens een spannend gevecht in het Gelredome in Arnhem te sterk voor Badr Hari, die na zijn nederlaag over een afscheid speculeerde. De Amsterdammer, lang de meest aantrekkelijke kickbokser van de wereld, is het winnen verleerd. Zijn laatste zege dateert van 2015 toen hij Ismael Londt de baas bleef.
"Ik ga er een einde aan breien", sprak Hari direct na zijn nederlaag zijn aanwezige fans toe. "Ik denk aan een afscheid. Als ik jullie niet meer zie. Hartstikke bedankt voor alles." De 37-jarige was in de eerste ronde veel sterker dan Overeem, die ruim tien jaar zijn wedstrijden vocht in de MMA, waarin technieken van verschillende vechtsporten worden gecombineerd. Hari won ook de tweede ronde maar moest al een flinke opstoot op zijn kin incasseren. In de derde en laatste ronde ging hij tweemaal neer.
Hari won sinds 2015 alleen nog een keer van Hesdy Gerges, maar die zege werd hem afgenomen na een positieve dopingtest. Hari verloor vervolgens tweemaal van Rico Verhoeven en ging ook onderuit tegen Benjamin Adegbuyi en Arkadiusz Wrzosek. De geboren Amsterdammer, uitkomend voor Marokko, stond vorig jaar achter tegen Wrzosek toen die partij na hevige supportersrellen definitief werd gestaakt.
Verhoeven
De 42-jarige Overeem vierde na 67 wedstrijden in de MMA zijn rentree al kickbokser. Hij is nog altijd de enige vechter die wereldtitels won in de disciplines K-1, Strikeforce en Dream. In 2008 en 2009 stond hij als kickbokser tegenover Hari, toen de zwaargewichten allebei een keer wonnen via een knock-out in de eerste ronde.
Overeem pakte na zijn zege meteen de microfoon en daagde wereldkampioen Rico Verhoeven uit. "Rico waar blijf je?", schreeuwde hij. Verhoeven was aanwezig in het Gelredome. Hij analyseerde de wedstrijd voor een tv-zender. Verhoeven verliet na de opmerking van Overeem zijn commentaarpositie en betrad de ring. Hij ging verhaal halen bij Overeem, maar Hari hield beide kickboksers uit elkaar en vertelde vervolgens zijn aanwezige fans dat hij sterk over een afscheid nadacht.
Overeem had liever zaterdag al tegen Verhoeven om de wereldtitel gevochten. Maar de regerend wereldkampioen kreeg van Glory toestemming om zijn titel dit jaar niet te verdedigen. "Ik vind dat nergens op slaan, maar ik ben klaar voor hem", zei Overeem. "Ik ga hem slopen."
Meer uit Sport
TOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de laatste vier van het WTA 125-toernooi in het Italiaanse Tolentino bereikt. De Nederlandse tennisster won in twee sets van de Georgische Ekaterine Gorgodze: 6-0 6-1.
1 uur geledenSHENZHEN (ANP) - De Italiaanse tennissters hebben de finale van de Billie Jean King Cup bereikt. Italië versloeg in de halve finales in het Chinese Shenzhen Oekraïne met 2-1.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol heeft op de WK atletiek in Tokio met bewondering naar Sydney McLaughlin-Levrone gekeken. "Ik zag met open mond de finale van de 400 meter", zei de tweevoudig wereldkampioene op de 400 meter horden over de race die de Amerikaanse won in 47,78 seconden, de tweede tijd ooit. "Heel bijzonder", aldus Bol over de atlete, die haar al twee keer van olympisch goud afhield.
5 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Individuele atleten uit Rusland en Belarus zijn volgend jaar onder voorwaarden welkom op de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina. Ze moeten zich wel hebben gekwalificeerd, meldt het Internationaal Olympisch Comité.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Sofie Dokter staat bij de WK atletiek in Tokio vierde na de eerste dag op de zevenkamp. De 22-jarige meerkampster uit Groningen heeft 3890 punten vergaard en staat er goed voor. Ze heeft 16 punten minder dan de Ierse Kate O'Connor (3906 punten), die tweede staat. De Amerikaanse Anna Hall leidt riant met 4154 punten. Emma Oosterwegel bezet de elfde plaats in de tussenstand na vier onderdelen met 3714 punten.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol won vier jaar na haar bronzen olympische medaille op de 400 meter horden in Tokio haar tweede wereldtitel op het onderdeel in hetzelfde stadion. "Ik heb daar wel bij stilgestaan, want ik had in de finale precies dezelfde baan. Toen was ik onbevangen en liep ik voor het eerst tegen de grote Amerikaanse atletes, nu heb ik zoveel meer ervaring en ook zoveel meer rust. Ik ben nog nooit zo rustig geweest op een toernooi", zei ze in de catacomben van het Japan National Stadium.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is "heel erg trots" op haar gouden medaille op de 400 meter horden op de WK atletiek. "De start van de race is altijd moeilijk voor mij, maar ik ken mijn sterke punten", zei Bol tijdens een flashinterview in Tokio. "We hebben heel hard gewerkt hiervoor en uiteindelijk was het een comfortabele overwinning."
7 uur geleden