Kickbokser Hari gedecideerd: ik wil gewoon 'killen'
ROTTERDAM (ANP) - Badr Hari had weinig woorden nodig om zijn gevoel over zijn rentree in de ring na bijna een jaar te omschrijven. De kickbokser staat op 19 december in een afgesloten studio tegenover de Roemeen Benjamin Adegbuyi, en klonk gedecideerd: "Het was een raar jaar met veel emotie en agressie. Maar ik ben er klaar voor, ik wil gewoon mensen 'killen'."
Aan zijn laatste gevecht houdt Hari weinig goede herinneringen over. In een rechtstreeks gevecht om de wereldtitel tegen Rico Verhoeven, in december 2019 in een volgepakt Gelredome, was de Amsterdammer genoodzaakt op te geven. Hij gleed uit na twee sterke rondes en blesseerde zijn enkel. "Ik had hard getraind en wilde mijzelf laten zien", blikte Hari woensdagmiddag terug tijdens een digitale persconferentie. "Als je dan eindigt met een blessure, is dat moeilijk."
Het gevecht met Adegbuyi werd al twee keer uitgesteld door organisator Glory. In juni vanwege de coronacrisis, daarna in november wegens een besmetting met het virus bij de 36-jarige Hari zelf. "Het was een moeilijke periode", zei de kickbokser kortaf. "Zeker de eerste week was ik heel ziek. Nu ben ik volledig hersteld en voel me sterk." Over het gevecht met de Roemeen is Hari zelfverzekerd. "Het wordt een 'walk in the park'. Benjamin gaat de eerste ronde knock-out."
Wereldranglijst
Zijn tegenstander wees Hari op het feit dat hij op de wereldranglijst in de categorie zwaargewicht inmiddels door Adegbuyi is voorbijgestreefd. "Badr is een legende, maar ik sta intussen hoger", aldus de 35-jarige Roemeen. "Ik ben klaar om pijn in de ring te brengen. We zullen zien hoe snel Badr weer opgeeft."
Waarop Hari hem verzekerde: "Ik ga niets veranderen ten opzichte van mijn laatste gevecht. Hard slaan. Dat weet je trainingsmaatje Rico ook. Als ik je raak, ga je naar de grond. Dat is geen raketwetenschap."
Boodschap
Over een eventuele herkansing tegen Verhoeven wilde Hari niet meer kwijt dan dat "hij er klaar voor is". "Elk gevecht is een boodschap aan mijn volgende tegenstander. Wie dat is, is niet aan mij. Dat is aan Glory. Ik wil volgend jaar de wereldkampioen zijn."
Het gevecht is volgende week zaterdag online te zien tegen betaling.
Meer uit Sport
AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de verwachtingen voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten dit weekend getemperd. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 won de afgelopen twee grands prix, in Maleisië en Singapore. "We hebben twee hele goede weekenden gehad, waar we natuurlijk erg blij mee zijn, maar dat is geen garantie dat de komende races ook zo zullen verlopen", aldus de Limburger in aanloop naar het raceweekend in Austin, Texas.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische tennisser David Goffin heeft zijn laatste enkelpartij als proftennisser gespeeld. De 35-jarige Goffin verloor donderdag in het ATP-toernooi van Brussel in de tweede ronde in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-3 6-4.
19 uur geledenMONACO (ANP) - De Ethiopische atlete Ruti Aga is door de Athletics Integrity Unit (AIU) voor zes jaar geschorst. De winnares van de marathon van Tokio in 2019 is gestraft voor het gebruik van het verboden middel methylprednisolon en het manipuleren van een dopingcontrole, zo meldt de antidopingautoriteit.
19 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Wielerploeg Red Bull-Bora-hansgrohe ziet door het hoge aantal tijdritkilometers veel kansen voor de Belgische renner Remco Evenepoel in de komende Tour de France. Ook zijn er maar drie aankomsten bergop, wat ook in het voordeel van de nummer 2 van afgelopen editie zou moeten zijn. "Over het geheel genomen is het een parcours dat onze sterke punten benadrukt en ons alle reden geeft om voor de gele trui te gaan", reageerde sportief manager Zak Dempster.
22 uur geledenHELSINKI (ANP) - De Europese kampioenschappen atletiek vinden in 2030 plaats in het Finse Helsinki. Dat heeft de Europese atletiekfederatie European Athletics donderdag bekendgemaakt.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - De starttijden van de Tour de France worden vooralsnog niet gewijzigd, zei koersdirecteur Christian Prudhomme donderdag tijdens de presentatie van het parcours van de Ronde van Frankrijk in Parijs tegen persbureau AFP. Dat idee werd tijdens de afgelopen Tour geopperd toen er drie etappes vanwege de hitte werden aangepast. Volgens Prudhomme is het geen goed idee om op voorhand vroeger te beginnen. "Als we om 10.00 uur zouden starten, zouden de renners drie uur eerder moeten opstaan. En dan gaan we er nog vanuit dat ze allemaal vlak bij de startlocatie verblijven, wat nooit het geval is."
22 uur geledenPARIJS (ANP) - De Tour de France kent komend jaar de ontknoping in de Pyreneeën. De koninginnenrit is de achttiende etappe, waarin het mannenpeloton onder meer de Col du Soulor en de Tourmalet moet beklimmen. In de negende etappe staat al de Grand Colombier op het programma, met daarna nog twee etappes in de Alpen. Dat is donderdag bekendgemaakt tijdens de presentatie in Parijs.
23 uur geleden