Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kickbokser Hari gedecideerd: ik wil gewoon 'killen'

Kickbokser Hari gedecideerd: ik wil gewoon 'killen'

ROTTERDAM (ANP) - Badr Hari had weinig woorden nodig om zijn gevoel over zijn rentree in de ring na bijna een jaar te omschrijven. De kickbokser staat op 19 december in een afgesloten studio tegenover de Roemeen Benjamin Adegbuyi, en klonk gedecideerd: "Het was een raar jaar met veel emotie en agressie. Maar ik ben er klaar voor, ik wil gewoon mensen 'killen'."

Aan zijn laatste gevecht houdt Hari weinig goede herinneringen over. In een rechtstreeks gevecht om de wereldtitel tegen Rico Verhoeven, in december 2019 in een volgepakt Gelredome, was de Amsterdammer genoodzaakt op te geven. Hij gleed uit na twee sterke rondes en blesseerde zijn enkel. "Ik had hard getraind en wilde mijzelf laten zien", blikte Hari woensdagmiddag terug tijdens een digitale persconferentie. "Als je dan eindigt met een blessure, is dat moeilijk."

Het gevecht met Adegbuyi werd al twee keer uitgesteld door organisator Glory. In juni vanwege de coronacrisis, daarna in november wegens een besmetting met het virus bij de 36-jarige Hari zelf. "Het was een moeilijke periode", zei de kickbokser kortaf. "Zeker de eerste week was ik heel ziek. Nu ben ik volledig hersteld en voel me sterk." Over het gevecht met de Roemeen is Hari zelfverzekerd. "Het wordt een 'walk in the park'. Benjamin gaat de eerste ronde knock-out."

Wereldranglijst

Zijn tegenstander wees Hari op het feit dat hij op de wereldranglijst in de categorie zwaargewicht inmiddels door Adegbuyi is voorbijgestreefd. "Badr is een legende, maar ik sta intussen hoger", aldus de 35-jarige Roemeen. "Ik ben klaar om pijn in de ring te brengen. We zullen zien hoe snel Badr weer opgeeft."

Waarop Hari hem verzekerde: "Ik ga niets veranderen ten opzichte van mijn laatste gevecht. Hard slaan. Dat weet je trainingsmaatje Rico ook. Als ik je raak, ga je naar de grond. Dat is geen raketwetenschap."

Boodschap

Over een eventuele herkansing tegen Verhoeven wilde Hari niet meer kwijt dan dat "hij er klaar voor is". "Elk gevecht is een boodschap aan mijn volgende tegenstander. Wie dat is, is niet aan mij. Dat is aan Glory. Ik wil volgend jaar de wereldkampioen zijn."

Het gevecht is volgende week zaterdag online te zien tegen betaling.

Meer uit Sport

Schaatser Wennemars is na liesblessure nog niet op 100 procent

DEN BOSCH (ANP) - Joep Wennemars kan nog niet zeggen hoe goed hij eind oktober is bij de eerste wedstrijd van het schaatsseizoen. De 24-jarige schaatser van Team Essent moest afgelopen zomer herstellen van een liesblessure. "Ik vind dat ik niet op 100 procent ben", zo vertelde hij tijdens de teampresentatie in Den Bosch. "Ik weet niet of ik over een paar weken hard ga schaatsen of niet. Ik ga wel meedoen."

3 uur geleden
Schulting gaat in eerste deel van het seizoen niet shorttracken

DEN BOSCH (ANP) - Suzanne Schulting gaat in het eerste deel van het nieuwe schaatsseizoen vooralsnog niet shorttracken. De 29-jarige schaatsster van Team Essent, die het langebaanschaatsen combineert met het shorttracken, richt zich in de komende maanden op de langebaan, zo vertelde ze dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch.

4 uur geleden
Essent tot en met 2030 sponsor schaatsteam Orie en Kramer

DEN BOSCH (ANP) - Sponsor Essent heeft zich tot en met 2030 verbonden aan de schaatsploeg van coach Jac Orie en commercieel directeur Sven Kramer. Dat heeft Team Essent dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch bekendgemaakt.

6 uur geleden
Russell start achteraan in Singapore als straf voor motorwissel

SINGAPORE (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell start komende zondag in de Grote Prijs van Singapore achteraan. De Brit van Mercedes incasseert een gridstraf omdat hij een motorwissel moet doorvoeren. Het is zijn vijfde en daarmee heeft hij zijn maximale aantal van vier krachtbronnen per seizoen overschreden, bevestigde het team van Mercedes.

6 uur geleden
Volleybalsters naar WK in 2027 in de VS en Canada

NIEUWEGEIN (ANP) - De volleybalsters hebben zich officieel geplaatst voor het WK van 2027 in de Verenigde Staten en Canada. De 32 nationale teams die deelnemen aan het WK zijn na de kwalificatieperiode bekend. Nederland kwalificeerde zich met de tiende plaats op de ranking van de internationale volleybalbond FIVB voor het mondiale eindtoernooi.

7 uur geleden
KNSB wijzigt selectie schaatsers voor WK en ploegenachtervolging

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft voorafgaand aan het na-olympische seizoen twee wijzigingen aangekondigd in de selectieprocedure van Nederlandse schaatsers voor internationale toernooien. Dat maakte de bond dinsdag bekend. Individuele schaatsers kunnen zich via de World Cups al plaatsen voor het WK afstanden. Ook verandert de selectie van de ploegenachtervolging bij de mannen.

7 uur geleden
Djokovic wint voor de zevende keer China Open na opgave De Minaur

BEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft dinsdag voor de zevende keer de China Open gewonnen. De 39-jarige Serviër zag zijn Australische tegenstander Alex De Minaur aan het begin van de tweede set opgeven. Djokovic stond met 7-6 (3) 0-1 voor.

8 uur geleden