Kickbokser Hari gedecideerd: ik wil gewoon 'killen'
ROTTERDAM (ANP) - Badr Hari had weinig woorden nodig om zijn gevoel over zijn rentree in de ring na bijna een jaar te omschrijven. De kickbokser staat op 19 december in een afgesloten studio tegenover de Roemeen Benjamin Adegbuyi, en klonk gedecideerd: "Het was een raar jaar met veel emotie en agressie. Maar ik ben er klaar voor, ik wil gewoon mensen 'killen'."
Aan zijn laatste gevecht houdt Hari weinig goede herinneringen over. In een rechtstreeks gevecht om de wereldtitel tegen Rico Verhoeven, in december 2019 in een volgepakt Gelredome, was de Amsterdammer genoodzaakt op te geven. Hij gleed uit na twee sterke rondes en blesseerde zijn enkel. "Ik had hard getraind en wilde mijzelf laten zien", blikte Hari woensdagmiddag terug tijdens een digitale persconferentie. "Als je dan eindigt met een blessure, is dat moeilijk."
Het gevecht met Adegbuyi werd al twee keer uitgesteld door organisator Glory. In juni vanwege de coronacrisis, daarna in november wegens een besmetting met het virus bij de 36-jarige Hari zelf. "Het was een moeilijke periode", zei de kickbokser kortaf. "Zeker de eerste week was ik heel ziek. Nu ben ik volledig hersteld en voel me sterk." Over het gevecht met de Roemeen is Hari zelfverzekerd. "Het wordt een 'walk in the park'. Benjamin gaat de eerste ronde knock-out."
Wereldranglijst
Zijn tegenstander wees Hari op het feit dat hij op de wereldranglijst in de categorie zwaargewicht inmiddels door Adegbuyi is voorbijgestreefd. "Badr is een legende, maar ik sta intussen hoger", aldus de 35-jarige Roemeen. "Ik ben klaar om pijn in de ring te brengen. We zullen zien hoe snel Badr weer opgeeft."
Waarop Hari hem verzekerde: "Ik ga niets veranderen ten opzichte van mijn laatste gevecht. Hard slaan. Dat weet je trainingsmaatje Rico ook. Als ik je raak, ga je naar de grond. Dat is geen raketwetenschap."
Boodschap
Over een eventuele herkansing tegen Verhoeven wilde Hari niet meer kwijt dan dat "hij er klaar voor is". "Elk gevecht is een boodschap aan mijn volgende tegenstander. Wie dat is, is niet aan mij. Dat is aan Glory. Ik wil volgend jaar de wereldkampioen zijn."
Het gevecht is volgende week zaterdag online te zien tegen betaling.
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geleden