
Kickbokser Hari betreurt reactie tegenstander na supportersrellen
AMSTERDAM (ANP) - Kickbokser Badr Hari vindt het jammer hoe zijn tegenstander Arkadiusz Wrzosek reageerde op de supportersrellen bij het gevecht tussen de Amsterdammer en de Pool, zaterdagavond in Hasselt. "Ik betreur het dat mijn tegenstander niet besefte hoe gevaarlijk de houding van zijn fans was", aldus Hari.
Wrzosek liet vlak nadat de wedstrijd was gestaakt via Instagram weten dat het stopzetten van het gevecht niet kwam door de Poolse fans. "Zij waren rustig. Meer informatie volgt snel, bedankt voor alle steun", zo luidde zijn eerste reactie. Volgens De Telegraaf zei de Pool ook nog dat "het publiek op een gegeven moment vrij kalm was". "Ik weet niet waarom we toen niet verder gingen, dan waren de toeschouwers sowieso ook weer rustiger geworden. Wat mij betreft waren we gewoon verder gegaan, maar misschien wilde Badr niet verder." De krant schrijft dat Said El Badaoui, de trainer van Hari, dat ontkende.
Wrzosek is een groot fan van ADO Den Haag en werd in Hasselt gesteund door supporters van de club uit de Keuken Kampioen Divisie en door Poolse fans. Er waren ook veel supporters van Hari naar België gekomen. Beveiligers hadden ook nadat het gala was gestaakt nog veel moeite de fans van beide kickboksers uit elkaar te houden.
Organisatie
De voor Marokko uitkomende Hari zegt op Instagram dat de rellen niets te maken hebben met de waarden van de sport of met organisator Glory. "Het gevecht is gestaakt vanwege een kleine groep hooligans die de avond heeft verpest. Ik heb zoiets nog nooit meegemaakt en we moeten hier tegen opstaan." Hari bedankte Glory voor de organisatie rond het kickboksgala. De organisatie besloot het gevecht van de 37-jarige Amsterdammer aan het einde van de tweede ronde te staken vanwege de rellen op de tribunes. Ook de afsluitende wedstrijd tussen de Belg Jamal Ben Saddik en de Nederlander Levi Rigters ging niet meer door.
Hari moest aan het einde van de tweede ronde naar de grond door een knie van Wrzosek tegen zijn kin en kreeg acht tellen. Hij was duidelijk aangeslagen, maar haalde het einde van de tweede ronde. Als gevolg van de rellen eindigde de wedstrijd daar. Hari zegt nu dat hij zich "sterk, goed voorbereid en klaar voelde om het gevecht te winnen".
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor neemt het in de eerste ronde van de US Open op tegen de Fransman Adrian Mannarino. Botic van de Zandschulp kent een lastige loting met de als elfde geplaatste Deen Holger Rune als eerste tegenstander.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Jonas Vingegaard verwacht dat hij in de strijd om de eindzege van de Vuelta moet afrekenen met de Portugees João Almeida en de Spanjaard Juan Ayuso van UAE Team Emirates. "Zij hebben een sterk team en twee rijders die ze kunnen uitspelen", zei de Deen van Visma - Lease a Bike tijdens een persmoment voor de wielerronde die zaterdag start in het Italiaanse Turijn.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Er staan dit jaar vijftien Nederlandse wielrenners aan de start van de Vuelta. De Ronde van Spanje begint op zaterdag in het Italiaanse Turijn en eindigt op 14 september in de Spaanse hoofdstad Madrid.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Coach Darren Cahill denkt dat tennisser Jannik Sinner op tijd fit is om zijn titel op de US Open te verdedigen. De 24-jarige nummer 1 van de wereld moest maandag door ziekte opgeven in de finale van het toernooi van Cincinnati. De Italiaan meldde zich vervolgens af voor het gemengd dubbel van het laatste grandslamtoernooi van het jaar, dat een dag later op het programma stond.
18 uur geledenWINSTON-SALEM (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft voor de tweede keer de kwartfinales gehaald van het tennistoernooi van Winston-Salem. De 29-jarige Nederlander verloor tegen de Argentijnse oud-winnaar Sebastián Báez de eerste set nog kansloos, maar herstelde zich: 0-6 6-1 6-4.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dubbelspecialisten Sara Errani en Andrea Vavassori hebben in de nieuwe opzet van het gemengd dubbelspel op de US Open hun titel met succes verdedigd. De Italianen versloegen in de finale van het showformat in New York enkelspeltoppers Iga Swiatek en Casper Ruud in drie sets: 6-3 5-7 10-6.
20 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nadine Visser heeft haar topvorm onderstreept met een overtuigende zege op de 100 meter horden in de Diamond League van Lausanne in Zwitserland. De 30-jarige Nederlandse atlete trok zich niets aan van de regen en won een vlekkeloze race in 12,45. Ze versloeg vrijwel de complete wereldtop. De Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell finishte als tweede in 12,53, de Zwitserse Ditaji Kambundji eindigde als derde in 12,54. De Nigeriaanse wereldrecordhoudster Tobi Amusan werd vijfde in 12,82.
1 dag geleden