Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kickbokser Badr Hari laat het opnieuw afweten in gestaakt gevecht

Kickbokser Badr Hari laat het opnieuw afweten in gestaakt gevecht

HASSELT (ANP) - Badr Hari wist het weer zeker. De 37-jarige kickbokser had naar eigen zeggen goed getraind. Het deed hem ook pijn dat sommige van zijn kinderen papa nog nooit hadden zien winnen. De Amsterdammer, uitkomend voor Marokko, was maar voor een ding naar de Trixxo Arena van Hasselt gekomen. Hij wilde daar zijn tegenstander Arkadiusz Wrzosek neerslaan.

Hari begon voortvarend en was aanvankelijk sterker dan de 2,01 meter lange Pool. Maar aan het einde van de tweede ronde ging het toch weer fout. Wrzosek raakte de kin van zijn vroegere idool met een knie. Hari moest naar de grond en kreeg acht tellen. Hij was duidelijk aangeslagen, maar haalde het einde van de tweede ronde.

Omdat vervolgens rellen uitbraken op de tribunes, zullen we nooit weten hoe de wedstrijd was afgelopen. Natuurlijk had Hari de partij in de derde en laatste ronde nog in zijn voordeel kunnen beslissen. Maar de wereldtitel waar hij zo van droomt, lijkt voorlopig ver weg. Andere kickboksers zijn eerder aan de beurt om regerend kampioen Rico Verhoeven uit te dagen.

Hari en Wrzosek konden de wedstrijd niet meer afmaken omdat fans van beide kickboksers met elkaar de confrontatie zochten. Wrzosek is supporter van ADO Den Haag en werd in Hasselt gesteund door aanhangers van de club uit de Keuken Kampioen Divisie en door Poolse fans. Zij gingen vlak voor het gevecht tussen Hari en Wrzosek op de vuist met beveiligers. Het liep pas echt uit de hand nadat Hari acht tellen had gekregen. Er werd stevig gevochten in de zaal. Stoelen vlogen door de lucht en veel toeschouwers renden in paniek naar buiten.

Hari won nog geen enkele wedstrijd bij Glory, de kickboksorganisatie waarvoor hij sinds 2016 vecht. Twee keer moest hij geblesseerd opgeven tegen Verhoeven, al jarenlang de 'King of Kickboxing'. Ook Benjamin Adegbuyi, de Roemeense sparringpartner van de wereldkampioen uit Noord-Brabant, was te sterk voor hem. Hari verloor vorig jaar september zijn eerste gevecht met Wrzosek na een rake hoge trap. En in Hasselt moest hij dus weer naar de grond.

Hari verlengde in januari zijn contract bij Glory met drie jaar. Dat kwam een beetje als een verrassing, omdat veel kenners vreesden voor het einde van de loopbaan van de kickbokser die 106 van zijn 124 wedstrijden heeft gewonnen. Hari zelf was, zoals wel vaker, na het gala niet beschikbaar voor de media. Met een capuchon over zijn hoofd verliet hij de Trixxo Arena, omgeven door beveiligers.

Meer uit Sport

Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

6 uur geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

7 uur geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

12 uur geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

15 uur geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

19 uur geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

1 dag geleden
Van der Poel ook in veldrit Hofstade onnavolgbaar

HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.

1 dag geleden