Kickbokser Badr Hari laat het opnieuw afweten in gestaakt gevecht
HASSELT (ANP) - Badr Hari wist het weer zeker. De 37-jarige kickbokser had naar eigen zeggen goed getraind. Het deed hem ook pijn dat sommige van zijn kinderen papa nog nooit hadden zien winnen. De Amsterdammer, uitkomend voor Marokko, was maar voor een ding naar de Trixxo Arena van Hasselt gekomen. Hij wilde daar zijn tegenstander Arkadiusz Wrzosek neerslaan.
Hari begon voortvarend en was aanvankelijk sterker dan de 2,01 meter lange Pool. Maar aan het einde van de tweede ronde ging het toch weer fout. Wrzosek raakte de kin van zijn vroegere idool met een knie. Hari moest naar de grond en kreeg acht tellen. Hij was duidelijk aangeslagen, maar haalde het einde van de tweede ronde.
Omdat vervolgens rellen uitbraken op de tribunes, zullen we nooit weten hoe de wedstrijd was afgelopen. Natuurlijk had Hari de partij in de derde en laatste ronde nog in zijn voordeel kunnen beslissen. Maar de wereldtitel waar hij zo van droomt, lijkt voorlopig ver weg. Andere kickboksers zijn eerder aan de beurt om regerend kampioen Rico Verhoeven uit te dagen.
Hari en Wrzosek konden de wedstrijd niet meer afmaken omdat fans van beide kickboksers met elkaar de confrontatie zochten. Wrzosek is supporter van ADO Den Haag en werd in Hasselt gesteund door aanhangers van de club uit de Keuken Kampioen Divisie en door Poolse fans. Zij gingen vlak voor het gevecht tussen Hari en Wrzosek op de vuist met beveiligers. Het liep pas echt uit de hand nadat Hari acht tellen had gekregen. Er werd stevig gevochten in de zaal. Stoelen vlogen door de lucht en veel toeschouwers renden in paniek naar buiten.
Hari won nog geen enkele wedstrijd bij Glory, de kickboksorganisatie waarvoor hij sinds 2016 vecht. Twee keer moest hij geblesseerd opgeven tegen Verhoeven, al jarenlang de 'King of Kickboxing'. Ook Benjamin Adegbuyi, de Roemeense sparringpartner van de wereldkampioen uit Noord-Brabant, was te sterk voor hem. Hari verloor vorig jaar september zijn eerste gevecht met Wrzosek na een rake hoge trap. En in Hasselt moest hij dus weer naar de grond.
Hari verlengde in januari zijn contract bij Glory met drie jaar. Dat kwam een beetje als een verrassing, omdat veel kenners vreesden voor het einde van de loopbaan van de kickbokser die 106 van zijn 124 wedstrijden heeft gewonnen. Hari zelf was, zoals wel vaker, na het gala niet beschikbaar voor de media. Met een capuchon over zijn hoofd verliet hij de Trixxo Arena, omgeven door beveiligers.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.
35 minuten geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
18 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
20 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
1 dag geleden