Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kickbokser Badr Hari laat het opnieuw afweten in gestaakt gevecht

Kickbokser Badr Hari laat het opnieuw afweten in gestaakt gevecht

HASSELT (ANP) - Badr Hari wist het weer zeker. De 37-jarige kickbokser had naar eigen zeggen goed getraind. Het deed hem ook pijn dat sommige van zijn kinderen papa nog nooit hadden zien winnen. De Amsterdammer, uitkomend voor Marokko, was maar voor een ding naar de Trixxo Arena van Hasselt gekomen. Hij wilde daar zijn tegenstander Arkadiusz Wrzosek neerslaan.

Hari begon voortvarend en was aanvankelijk sterker dan de 2,01 meter lange Pool. Maar aan het einde van de tweede ronde ging het toch weer fout. Wrzosek raakte de kin van zijn vroegere idool met een knie. Hari moest naar de grond en kreeg acht tellen. Hij was duidelijk aangeslagen, maar haalde het einde van de tweede ronde.

Omdat vervolgens rellen uitbraken op de tribunes, zullen we nooit weten hoe de wedstrijd was afgelopen. Natuurlijk had Hari de partij in de derde en laatste ronde nog in zijn voordeel kunnen beslissen. Maar de wereldtitel waar hij zo van droomt, lijkt voorlopig ver weg. Andere kickboksers zijn eerder aan de beurt om regerend kampioen Rico Verhoeven uit te dagen.

Hari en Wrzosek konden de wedstrijd niet meer afmaken omdat fans van beide kickboksers met elkaar de confrontatie zochten. Wrzosek is supporter van ADO Den Haag en werd in Hasselt gesteund door aanhangers van de club uit de Keuken Kampioen Divisie en door Poolse fans. Zij gingen vlak voor het gevecht tussen Hari en Wrzosek op de vuist met beveiligers. Het liep pas echt uit de hand nadat Hari acht tellen had gekregen. Er werd stevig gevochten in de zaal. Stoelen vlogen door de lucht en veel toeschouwers renden in paniek naar buiten.

Hari won nog geen enkele wedstrijd bij Glory, de kickboksorganisatie waarvoor hij sinds 2016 vecht. Twee keer moest hij geblesseerd opgeven tegen Verhoeven, al jarenlang de 'King of Kickboxing'. Ook Benjamin Adegbuyi, de Roemeense sparringpartner van de wereldkampioen uit Noord-Brabant, was te sterk voor hem. Hari verloor vorig jaar september zijn eerste gevecht met Wrzosek na een rake hoge trap. En in Hasselt moest hij dus weer naar de grond.

Hari verlengde in januari zijn contract bij Glory met drie jaar. Dat kwam een beetje als een verrassing, omdat veel kenners vreesden voor het einde van de loopbaan van de kickbokser die 106 van zijn 124 wedstrijden heeft gewonnen. Hari zelf was, zoals wel vaker, na het gala niet beschikbaar voor de media. Met een capuchon over zijn hoofd verliet hij de Trixxo Arena, omgeven door beveiligers.

Meer uit Sport

IOC bevestigt kandidatuur zeven landen voor Zomerspelen 2036

LAUSANNE (ANP) - Zeven landen zijn in de race voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen van 2036. Dat heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) dinsdag bevestigd. Het gaat om Duitsland, Hongarije, India, Qatar, Zuid-Korea, Zuid-Afrika en Turkije. Andere kandidaten hebben nog tot 31 oktober om hun interesse kenbaar te maken.

26 minuten geleden
Alcaraz wint in Tokio eerste ATP-toernooi na blessure

TOKIO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft dinsdag voor het eerst sinds februari een ATP-toernooi gewonnen. In Tokio versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld, die dit jaar lang geblesseerd was, de Tsjech Jiří Lehečka in twee sets: 7-6 (4) 6-4.

1 uur geleden
Nummer 1 Sinner komt dit tennisseizoen niet meer in actie

TURIJN (ANP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner komt dit seizoen niet meer in actie. De 25-jarige nummer 1 van de wereld heeft nog te veel problemen met zijn knie. Dat heeft Sinner dinsdag via zijn sociale media bekendgemaakt. "Ik heb samen met mijn artsen besloten dat ik een behandeling voor mijn knie moet ondergaan. Dat betekent dat het seizoen 2026 officieel voorbij is", zo zei Sinner in een video.

3 uur geleden
Tennisser Medvedev mist na diskwalificatie geld en ATP-punten

BEIJING (ANP) - De diskwalificatie van Daniil Medvedev in de halve finale van het toernooi van Beijing heeft ook financiële consequenties. De 30-jarige Russische tennisser loopt zijn prijzengeld van 195.000 euro mis. Hij krijgt ook geen 200 punten voor de wereldranglijst toegekend.

3 uur geleden
Gauff hekelt onlineracisme na overspelen punt tegen Chinese Sun

BEIJING (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff heeft onlineracisme aan de kaak gesteld na haar zege op de Chinese tiener Sun Xinran op het WTA-toernooi van Beijing. De Amerikaanse grandslamwinnares stelt dat het aantal racistische reacties "niet normaal" was na de partij waarover ophef ontstond na het overspelen van een belangrijk punt.

4 uur geleden
Turnsters Wevers (35) en Van Pol (32) in WK-ploeg

ROTTERDAM (ANP) - Turnsters Sanne Wevers (35) en Vera van Pol (32) zijn opgenomen in de selectie voor de WK in Rotterdam. Voor beiden is het hun eerste WK sinds 2023.

6 uur geleden
Djokovic bereikt finale in Beijing na diskwalificatie Medvedev

BEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft de finale van het ATP-toernooi van Beijing bereikt na een diskwalificatie van zijn tegenstander Daniil Medvedev. De Rus sloeg bij een stand van 7-5 5-3 in het voordeel van Djokovic een bal weg en raakte daarbij een toeschouwer. Hij werd daarop door de umpire gediskwalificeerd.

22 uur geleden