Kick Out Zwarte Piet voorzichtig positief over gesprek met Rutte
DEN HAAG (ANP) - Actiegroep Kick Out Zwarte Piet is woensdag hoopvol uit een gesprek gekomen met premier Mark Rutte. De groep was uitgenodigd om met de premier en minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken) te praten over institutioneel racisme. Woordvoerder Elvin Rigters is positief: "Het was een goed gesprek, want er werd veel geluisterd. Er is voortschrijdend inzicht, maar ook zeker nog veel werk aan de winkel."
De nadruk van het gesprek lag op de rol die de politiek zou moeten nemen bij de aanpak tegen racisme. Rigters: "De politiek verwacht dat de samenleving dit probleem oplost. Maar racisme is een misdrijf en van geen enkel ander misdrijf wordt verwacht dat de samenleving het zelf oplost."
De actiegroep presenteerde een tienpuntenplan, met onder andere praktische oplossingen op het gebied van onderwijs en politiegeweld. Binnenkort zal Kick Out Zwarte Piet hierover in gesprek gaan met andere ministeries.
Meer uit Binnenland
BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
19 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
20 uur geleden