Kick Out Zwarte Piet voorzichtig positief over gesprek met Rutte
DEN HAAG (ANP) - Actiegroep Kick Out Zwarte Piet is woensdag hoopvol uit een gesprek gekomen met premier Mark Rutte. De groep was uitgenodigd om met de premier en minister Wouter Koolmees (Sociale Zaken) te praten over institutioneel racisme. Woordvoerder Elvin Rigters is positief: "Het was een goed gesprek, want er werd veel geluisterd. Er is voortschrijdend inzicht, maar ook zeker nog veel werk aan de winkel."
De nadruk van het gesprek lag op de rol die de politiek zou moeten nemen bij de aanpak tegen racisme. Rigters: "De politiek verwacht dat de samenleving dit probleem oplost. Maar racisme is een misdrijf en van geen enkel ander misdrijf wordt verwacht dat de samenleving het zelf oplost."
De actiegroep presenteerde een tienpuntenplan, met onder andere praktische oplossingen op het gebied van onderwijs en politiegeweld. Binnenkort zal Kick Out Zwarte Piet hierover in gesprek gaan met andere ministeries.
Meer uit Binnenland
LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
22 minuten geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Een politiewoordvoerder bevestigt dat er aanhoudingen zijn verricht. Om hoeveel aanhoudingen het gaat en waarvoor, wil de politie niet zeggen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Concertgebouw in Amsterdam is aan het begin van de middag een kleine demonstratie van mensen die tegen de komst zijn van de Israëlische voorzanger Shai Abramson. Het gaat om nog geen twintig mensen, met bordjes met teksten als: "geen podium voor genocide" en "het Concertgebouw is occupied". Er is verder veel politie op de been.
5 uur geleden