
Kick Out Zwarte Piet vertrokken uit De Lier
DE LIER (ANP) - Actievoerders van Kick Out Zwarte Piet zijn vertrokken uit De Lier. Ze demonstreerden daar bij de intocht van Sinterklaas tegen het uiterlijk van de pieten. Enkele honderden voorstanders van zwartgeschminkte pieten gooiden vuurwerk, zwarte rookbommen, blikjes en pepernoten naar de mensen van KOZP, aldus een ANP-verslaggever ter plaatse.
De politie greep in. Agenten met wapenstokken en schilden verdreven de groep die voorwerpen gooide naar KOZP. Daarbij werd de wapenstok gebruikt. Kick Out Zwarte Piet protesteerde bij de intocht van Sinterklaas omdat een deel van de pieten volledig zwart is geschminkt, een ander deel ziet er met roetvegen alsnog te donker uit, aldus de organisatie.
De actiegroep arriveerde kort voor 13.30 uur met drie bussen in De Lier, met veel politie in de buurt. Op straat liepen wat mensen met zwarte schmink op hun gezicht, auto's toeterden en er klonk onder meer: "Oprotten uit De Lier."
Herdenkingsjaar
De gemeente kondigde twee noodbevelen af. Een om mensen die voor onrust zorgen bij de Sinterklaasintocht te kunnen verwijderen. En een omdat op een parkeerplaats voertuigen met hooibalen, giertanks en containers stonden. Dit materiaal zou mogelijk ingezet kunnen worden bij een tegenactie.
De nacht voor de sinterklaasintocht in De Lier werden politiecamera's bespoten met purschuim. De politie hield vier personen aan. De camera's zijn daar opgehangen om de veiligheid rond de intocht. De groep is teleurgesteld dat burgemeester Bouke Arends niet het voortouw neemt om juist in het huidige Herdenkingsjaar Slavernijverleden de oude "racistische karikatuur Zwarte Piet" te laten verdwijnen.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland roept het Rijk op te kijken naar snellere procedures voor het uitbreiden van het overvolle stroomnet. Onlangs werd duidelijk dat de uitbreiding van het net in grote delen van het land, waaronder Gelderland, forse vertraging oploopt. Volgens gedeputeerde Ans Mol (BBB) zijn de ruimtelijke procedures voor de bouw van nieuwe hoogspanningsstations vaak lang en ingewikkeld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Douwe Bob heeft besloten om voorlopig uit Nederland te vertrekken om "de veiligheid van m'n gezin en mezelf te waarborgen". Dat schrijft de zanger in een bericht op Instagram. Hij voegt eraan toe dat hij dat doet op advies van de politie.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Behalve voor de hitte geldt er in Nederland op woensdag ook een weerwaarschuwing voor onweer. In de loop van woensdagmiddag is er vooral in de oostelijke helft van het land kans op "enkele stevige onweersbuien", meldt het KNMI.
6 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in het bijzijn van PVV-leider Geert Wilders en FVD-voorman Thierry Baudet gedemonstreerd tegen de komst van een asielzoekerscentrum voor minderjarigen. Enkele honderden mensen hadden zich bij het stadhuis verzameld. Aan burgemeester Sjoerd Potters is een petitie overhandigd.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft herkenbare beelden getoond van verdachten van openlijke geweldpleging in Scheveningen in mei, waar toen rellen uitbraken. Het gaat om vier verdachten die zich nog niet hebben gemeld bij de politie, ondanks oproepen daartoe. Eerder werden van hen geblurde beelden getoond.
8 uur geledenUTRECHT/VENLO (ANP) - Een apotheekbedrijf in Venlo mag per direct geen enkel medicijn meer afgeven. Volgens de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zijn er "acute risico's voor de patiƫntveiligheid". Zo'n bevel van de inspectie is heel uitzonderlijk.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De salarissen van medewerkers van universiteiten gaan omhoog. Daarnaast beloven de instellingen dat ze meer doen om het verschil in loon tussen mannen en vrouwen kleiner te maken. Dat staat in een cao, waarover werkgevers en vakbonden een akkoord hebben bereikt.
8 uur geleden