Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KHN-voorzitter: kabinet komt zijn afspraken niet na

KHN-voorzitter: kabinet komt zijn afspraken niet na

DEN HAAG (ANP) - In het hele land zullen horecaclusters beslissen hun kroegen en restaurants open te gooien. Die verwachting sprak voorzitter van Koninklijk Horeca Nederland (KHN) Robèr Willemsen uit na afloop van de coronapersconferentie van het kabinet. Hij verwijt het kabinet dat het zich niet aan de afspraken houdt. "Dit is frustrerend."

Winkels mogen vanaf zaterdag weer mensen toelaten, terwijl er voor de horeca geen ruimte is. Volgens Willemsen is het goed dat de winkels weer open mogen. Maar de reden is volgens hem dat controleren van het winkelen op afspraak niet te handhaven is. "Daarbij is afgesproken om de ruimte eerlijk te verdelen. Dat gebeurt dus niet. Het kabinet komt zijn afspraken niet na."

Willemsen noemt het verhaal van minister president Mark Rutte en de nieuwe minister van Volksgezondheid Ernst Kuipers slap. "Pas over tien dagen gaat het kabinet kijken of er wellicht iets mogelijk is. Dat noem ik geen perspectief."

Kou

Volgens Willems zullen ondernemers in het hele land hun zaken open gaan gooien nu ze weer in de kou staan. "Ik roep niemand op om de zaak open te gooien. Maar ik hou ook niemand tegen."

Ondertussen is KHN ook een petitie gestart om direct ook versoepelingen voor de horeca mogelijk te maken. De organisatie roept ondernemers, medewerkers en gasten op deze massaal te ondertekenen. De petitie wordt 20 januari aangeboden aan de Tweede Kamer.

KHN meent verder dat het kabinet vanuit een "ivoren toren" regeert. "Gevoel hebben voor wat er in de maatschappij en met ondernemers gebeurt, is essentieel voor draagvlak", aldus de organisatie. Een nog langere sluiting is volgens de organisatie onrechtvaardig en onnodig.

Meer uit Binnenland

KLM vliegt zondag van en naar Curaçao, Aruba en Bonaire

N i e u w bericht, meer informatie over Corendon in 4e alinea.

1 uur geleden
Minister: Curaçao heeft voorraad voedsel en medicijnen

WILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.

11 uur geleden
NOS komt ook zondagochtend met extra journaals over Venezuela

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.

12 uur geleden
Persconferentie Trump live te volgen bij NOS en RTL

HILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.

12 uur geleden
Kamermeerderheid wil snel debat over situatie Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.

14 uur geleden
Curaçaose minister roept op gestrande toeristen te helpen

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.

15 uur geleden
Curaçao: luchtruim rond Antillen toch niet helemaal gesloten

WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.

15 uur geleden