KHN teleurgesteld dat Rutte de horeca geen duidelijkheid geeft
DEN HAAG (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) is teleurgesteld dat er voor het weekeinde geen duidelijkheid is gekomen over versoepelingen van de coronamaatregelen. Premier Mark Rutte wilde tijdens de persconferentie na de ministerraad alleen zeggen dat hij "gematigd optimistisch" is dat het kabinet dinsdag versoepelingen kan aankondigen. Daarbij wordt als eerst gekeken naar sectoren die hun deuren nog gesloten moeten houden, zoals de horeca en de cultuursector.
De premier is nog wel bezorgd over de "ongelofelijk hoge" besmettingsaantallen die dagelijks worden gemeld. Positief is dat de ziekenhuisopnames blijven dalen. Rutte en coronaminister Ernst Kuipers geven dinsdag weer een persconferentie.
KHN laat weten dat uit alle gesprekken die het vrijdag in politiek Den Haag heeft gevoerd blijkt dat "de seinen op groen staan voor een heropening van de horeca". Vanaf 26 januari zou de sector dan open mogen tot 20.00 uur. "Uiteraard was het beter geweest om dit nieuws vandaag officieel bevestigd te hebben gekregen van het kabinet, want ondernemers moeten kunnen plannen, medewerkers inroosteren én inkopen kunnen doen", zegt een woordvoerder. "Het is teleurstellend dat het kabinet hier geen rekening mee houdt."
Het zal er volgens de brancheorganisatie mogelijk toe leiden dat sommige ondernemers komend weekend de deuren openen of zullen protesteren en dat is volgens KHN begrijpelijk. "In menig gemeente gebeurt dat ook met goedkeuring en steun van de burgemeester."
Meer uit Binnenland
MIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland voelt zich gepasseerd door het Rijk bij de verdeling van 2,5 miljard euro voor infrastructurele projecten om de bouw van bijna 275.000 woningen mogelijk te maken. Terwijl sommige provincies vele honderden miljoenen krijgen, moet Zeeland het doen met 6,5 miljoen euro. "Natuurlijk is dat welkom, maar het staat in schril contrast met de 2 miljard die in de Randstad wordt ingezet", aldus gedeputeerde Dick van der Velde (wonen, VVD). "We zijn teleurgesteld in de opstelling van het Rijk."
17 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Twee 17-jarige jongens uit Zaandam zijn maandag veroordeeld voor het dreigen met een schietpartij op een school in die plaats, meldt het OM dinsdag. Tijdens het 2,5 jaar durende onderzoek naar het incident kwam ook naar voren dat de jongens zich bezighielden met onlineoplichting.
56 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een 18-jarige man uit Ridderkerk aangehouden op verdenking van het lastigvallen en mishandelen van vijftien meisjes en vrouwen. Dat gebeurde afgelopen zomer bij tien slachtoffers in het Rotterdamse stadsdeel IJsselmonde en de laatste twee weken bij nog vijf slachtoffers in het naastgelegen Ridderkerk.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de veroordeling van een man voor de verkrachting van een vrouw op Koningsdag in Amsterdam. De man kreeg achttien maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Dat is te laag, zegt een woordvoerder van het OM na berichtgeving van het AD. De officier van justitie had een celstraf van drie jaar geëist. Ook de verdachte gaat in beroep, bevestigt zijn advocaat.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam doet op 25 november uitspraak in de zaak over de ernstige mishandeling van het Vlaardingse pleegmeisje. Dat liet de rechtbankvoorzitter dinsdag weten aan het einde van de derde en laatste zittingsdag van het strafproces tegen de pleegouders Daisy W. en Johnny van den B. Tegen beide verdachten is elf jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voor de deur van het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam demonstreren ruim dertig mensen tegen Antony Blinken. De voormalige buitenlandminister van de VS houdt daar dinsdagmiddag een lezing.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Zwolse wijk Holtenbroek krijgt een Cruyff Court dat wordt vernoemd naar de overleden sterrenchef Jonnie Boer. Dat werd maandag bekendgemaakt tijdens het benefietevenement Koken met een Doel: een jaarlijks diner waar geld voor sportprojecten wordt ingezameld.
3 uur geleden