Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KHN stoort zich aan illegale zuipketen tijdens horecasluiting

KHN stoort zich aan illegale zuipketen tijdens horecasluiting

DEN HAAG (ANP) - De horecabranche beklaagt zich over illegale zuipketen die toptijden beleven, terwijl café's vanwege de coronacrisis gesloten zijn. "Wie de regels naleeft, is de klos, terwijl illegaliteit wordt beloond", stellen ondernemers in De Telegraaf.

Dirk Beljaarts, directeur van Koninklijke Horeca Nederland, zegt veel voorbeelden te kennen, zoals in Urk. "Daar is een industriegebied met illegale bars die ook in de coronaperiode open zijn. De gemeente gedoogt ze, mits ze zich laten registreren. Maar de burgemeester geeft, uit angst voor de rellende jeugd, geen prioriteit aan het opdoeken van de niet aangemelde zaken."

Een woordvoerster van de gemeente Urk ontkent dit. "De gemeente weet dat er, net als op andere plaatsen in Nederland, locaties zijn waar jongeren samenkomen. Samen met politie en jeugdorganisaties hebben we aandacht voor deze honken", zegt ze tegen De Telegraaf. De gemeente geeft niet aan waarom deze aandacht niet resulteert in de sluiting van illegale bars. Twee jaar geleden werd het lokale gemeentehuis in Urk nog bestormd door jongeren die woedend waren over sluiting van hun zuipketen.

Volgens Beljaarts wordt te vaak weggekeken door gemeenten. "Enquêtes wijzen uit dat ruim de helft van onze leden in Friesland, Overijssel en Drenthe een sinds corona geopende drankkeet kan benoemen. Een derde stelt vast dat de autoriteiten niet ingrijpen."

Wanneer gemeenten wel willen handhaven, hebben ze het daar vaak moeilijk mee. In het Gelderse Putten kwamen jongeren bijvoorbeeld in opstand toen de gemeente de zuipketen dreigde te sluiten.

Meer uit Financieel

Wall Street begint hoger aan Black Friday, retailers in focus

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers namen weinig risico op de laatste handelsdag van een turbulente beursmaand. November werd gekenmerkt door twijfel over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Federal Reserve. Wall Street bleef donderdag dicht voor Thanksgiving Day en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.

1 uur geleden
Grote storing bij grootste derivatenbeurs voorbij

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De grote storing bij de handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) van vrijdag is voorbij. Dat meldt CME Group, dat de grootste derivatenbeurs ter wereld exploiteert.

1 uur geleden
Ledenparlement FNV vreest ledenkrimp als hervormingen doorgaan

AMSTERDAM (ANP) - Het ledenparlement van FNV vreest afsplitsingen en krimp van het ledenbestand van de grootste vakbond van Nederland als tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher hun plannen kunnen doorzetten. Dit betoogde een advocaat namens het ledenparlement vrijdag bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.

1 uur geleden
Heerts en Asscher noemen grotere bevoegdheid bij FNV essentieel

AMSTERDAM (ANP) - Een grotere bevoegdheid voor tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher is essentieel om de impasse binnen vakbond FNV te doorbreken. Dat hebben de twee vrijdag betoogd bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.

2 uur geleden
Wingtech beschuldigt Nexperia van bouwen andere toeleveringsketen

BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.

2 uur geleden
Ook Vitens verhoogt drinkwaterprijs voor nodige investeringen

ZWOLLE (ANP) - Ook Vitens verhoogt volgend jaar de prijs van zijn drinkwater. Voor klanten van het drinkwaterbedrijf gaat de rekening over een heel jaar gemiddeld met zo'n 9 euro omhoog. Andere waterbedrijven hadden al bekendgemaakt de prijs te verhogen, omdat ze het extra geld nodig hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen gebruik, klimaatverandering en vervuiling.

4 uur geleden
Adviseur Hoge Raad bezorgt gokkers die geld terug willen domper

DEN HAAG (ANP) - Een belangrijke adviseur van de Hoge Raad denkt niet dat Nederlanders die grote sommen verloren aan illegale onlinecasino's hun geld terug kunnen krijgen. De conclusie van de advocaat-generaal is waarschijnlijk een grote domper voor de duizenden Nederlanders die via claimzaken hun verliezen terug willen vorderen bij goksites. De hoogste rechter volgt vaak het advies van de advocaat-generaal.

5 uur geleden