KHN: nieuwe coronamaatregelen in horeca zijn symboolpolitiek
AMSTERDAM (ANP) - De nieuwe coronamaatregelen die worden opgelegd aan de horeca zijn "symboolpolitiek" van het kabinet om daadkrachtig over te komen, maar zullen juist leiden tot verstoring van de openbare orde. Dat zegt directeur Dirk Beljaarts van Koninklijke Horeca Nederland (KHN).
In de horeca in regio's waar het coronavirus het meest opspeelt mag er volgens ingewijden vanaf 00.00 uur niemand meer naar binnen en om 01.00 uur moeten tenten sluiten. Daarnaast mag een groep nog uit maximaal 50 mensen bestaan.
Volgens Beljaarts zijn de nieuwe maatregelen zonder overleg met KHN besloten. Hij wijst erop dat het kabinet eerder aangaf dat de horeca juist veilig was en dat mensen werden aangemoedigd om in de horeca feestjes te vieren in plaats van thuis. "De horeca doet elke dag zijn best voor een veilige uitgaansomgeving. Het aantal besmettingen in de horeca ligt heel laag. Deze disproportionele maatregel ontbeert elke onderbouwing", aldus Beljaarts.
Naïef
De KHN-voorzitter denkt dat als op één tijdstip alle cafés, restaurants en bars leeglopen, het uitgaanspubliek zich gaat verspreiden zonder toezicht, wat voor problemen zal zorgen voor de openbare orde en handhaving. "Het is naïef om te denken dat mensen om twaalf uur naar huis gaan en een boek gaan lezen. De besmettingskans houdt niet op als je de horeca sluit."
Het kabinet voerde donderdag overleg met de voorzitters van de zes veiligheidsregio's in de Randstad waar de afgelopen tijd veel nieuwe besmettingen bij zijn gekomen. Het gaat om Amsterdam-Amstelland, Rotterdam-Rijnmond, Haaglanden, Utrecht, Kennemerland en Hollands Midden. Vrijdag worden meer details van de maatregelen bekend. Dan is er aan het begin van de avond weer een persconferentie van premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid). Sommige regio's komen zelf ook nog met kleine aanvullende maatregelen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
11 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
13 uur geleden