KHN gaat weer in gesprek met overheid
DEN HAAG (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) gaat weer in gesprek met de Nederlandse overheid. KHN had een kort geding aangespannen tegen de overheid over de coronamaatregelen die gelden in de horeca, maar dat is nu aangehouden tot begin augustus.
De partijen gaan mede op aandringen van de rechter, toch weer in gesprek. Daarin kan het voorschrift om 1,5 meter afstand te houden tot anderen in ieder geval niet ter discussie staan, zei de advocaat namens de Staat. Het water staat de horecabranche evenwel aan de lippen. "De horecabranche valt gewoon om", betoogde de advocaat van KHN donderdag tijdens de zitting.
In het kort geding eiste de horecabranche onder meer dat in horecagelegenheden de afstandsnorm van 1,5 meter zowel binnen als buiten niet meer zou gelden voor groepen tot en met negen personen, ook uit verschillende huishoudens. Daarnaast eiste de ondernemersvereniging dat de overheid met "objectieve criteria" komt op basis waarvan versoepelingen voor de horeca in de toekomst kunnen plaatsvinden. Ook vroeg de branche de overheid om extra financiële steun.
Maar volgens de Nederlandse overheid is het coronavirus nog steeds gevaarlijk en is er dus geen reden om de regels voor de horeca te versoepelen. "Het handhaven van de 1,5 meter afstand blijft cruciaal, ook in de horeca. We zien nu al hoe moeilijk dat is", aldus de advocaat namens de Staat.
Meer uit Financieel
ROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans blijft last houden van de crisis op de Nederlandse woningmarkt, maar heeft juist meer werk aan het opknappen van de infrastructuur. Door de al langer bestaande problemen van netcongestie, complexe vergunningstrajecten, terughoudendheid van beleggers en nu ook de stijgende hypotheekrente verkocht Heijmans dit jaar tot nu toe 2085 woningen. In de eerste tien maanden van vorig jaar waren dat er 2313. "Voor 2027 houden we er rekening mee dat het aantal verkochte woningen onder druk blijft staan", zegt het bedrijf uit Rosmalen.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Cryptoplatform Binance zegt dat er 6,3 miljard dollar (omgerekend 5,6 miljard euro) betrokken is bij wat inmiddels wordt omschreven als de grootste hack in de geschiedenis van crypto. Ongeveer de helft van dat bedrag is bevroren om grootschalige diefstal bij de grootste cryptobeurs ter wereld te voorkomen.
1 uur geledenNOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro blijft kampen met zwakte op de markt voor offshore windenergieprojecten. Wel krijgt het bedrijf meer werk vanuit de olie- en gasindustrie nu de energieprijzen hoog liggen door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor nam de omzet in het afgelopen kwartaal licht toe.
1 uur geledenSEOUL/TOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn vrijdag hard omlaaggegaan. Vooral de chipbedrijven gingen in de uitverkoop na tegenvallende resultaten van chipfabrikant Intel en tech- en webwinkelconcern Amazon. Donderdag zorgden teleurstellende kwartaalcijfers van Google-moederbedrijf Alphabet al voor koersdruk onder de AI-gerelateerde aandelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in september verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 8,3 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is afgelopen kwartaal iets makkelijker geworden om personeel te vinden. De krapte op de arbeidsmarkt nam iets af doordat er meer werklozen waren om de openstaande vacatures te vervullen. Het aantal vacatures bleef ongeveer gelijk, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Binance, 's werelds grootste cryptobeurs, is mogelijk getroffen door een grote hack. Volgens het bedrijf is voor ruim 2,5 miljard dollar (ongeveer 2,24 miljard euro) aan cryptomunten bevroren om diefstal te voorkomen. Binance heeft de handel in bepaalde producten stilgelegd en inmiddels ook alle stortingen en opnames tijdelijk opgeschort.
5 uur geleden