KHN en FNV: aandacht voor geestelijk welzijn horecapersoneel
DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV en brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN) willen meer aandacht voor het geestelijk welzijn van horecapersoneel als gevolg van de coronacrisis. Daartoe roepen de twee organisaties op, omdat het gebrek aan perspectief in de sector kan leiden tot de uitstroom van personeel. De afgelopen weken kregen KHN en FNV Horeca signalen van leden over een "groeiend gevoel van onmacht" bij horecapersoneel, zeggen ze.
Horecamedewerkers geven aan zich zorgen te maken om een gebrek aan perspectief, angst voor het verliezen van werk of zorgen over de lange herstelperiode van hun horecabedrijf. Ook uitten veel medewerkers hun zorgen over het welzijn van hun werkgevers, zeggen de twee organisaties.
"De beperkingen en het gebrek aan toekomstperspectief leiden niet alleen tot onmacht, baanverlies en een voortdurende uitstroom van medewerkers, maar maken het voor de sector ook enorm lastig om mensen te blijven enthousiasmeren voor een baan in de horeca", schrijven FNV en KHN.
KHN roept samen met FNV opnieuw op om de horeca per woensdag 26 januari te heropenen. De uitstroom van personeel brengt namelijk ook de snelheid van het herstel van de sector in gevaar, bepleiten ze.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Reizigers in België ondervinden woensdag opnieuw veel hinder van een nationale stakingsdag. Op luchthaven Brussels Airport zijn alle vertrekkende en veel aankomende vluchten geschrapt. Treinreizigers hebben dinsdag al te maken met treinuitval door stakingen. Maandag zorgden acties ook al voor overlast.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Nederland opstappende passagiers op Schiphol worden benadeeld ten opzichte van overstappers op de luchthaven, vindt easyJet-directeur William Vet. De landendirecteur voor Nederland wijst op de sterk gestegen kosten voor het gebruik van de luchthaven en de Nederlandse vliegbelastingen. Die drukken zwaarder op vluchten voor vertrekkers vanuit Nederland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV noemt het grote banenverlies bij ABN AMRO "ronduit schokkend". Ook is het volgens FNV-bestuurder Arne Gorter "onbegrijpelijk dat een bank die jaar op jaar miljardenwinst boekt opnieuw op zo'n grote schaal in haar personeel wil snijden".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO trakteert de werknemers op een "onaangename verrassing" met de mededeling dat de komende jaren duizenden banen worden geschrapt. Dat zegt onderhandelaar Arthur Bot van vakbond CNV. "Een massa-ontslag, vooral gedreven door winstgroei."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - EasyJet heeft in het afgelopen boekjaar de omzet en winst verhoogd. Daarbij profiteerde de budgetluchtvaartmaatschappij van zijn snelgroeiende divisie die complete vakanties aanbiedt. Die presteerde zo goed dat easyJet zijn winstdoel voor dit onderdeel in 2030 heeft verhoogd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Topvrouw Marguerite Bérard van ABN AMRO denkt dat kunstmatige intelligentie (AI) werk van medewerkers kan overnemen. Volgens haar treft de grote reorganisatie die de bank dinsdag aankondigde daarom vooral ondersteunend personeel, over de gehele breedte van de bank. Bij de klantenservice, de operationele afdeling en het team dat controleert op mogelijk witwassen, wordt de werkgelegenheid met zo'n 35 procent ingekrompen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO stond dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank schrapt de komende jaren duizenden banen om kosten te verminderen en winstgevender te worden. Ook wordt dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkocht aan Rabobank. Het aandeel werd 4 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.
4 uur geleden