Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KHN: aantal besmettingen dat aan horeca te herleiden is gering

KHN: aantal besmettingen dat aan horeca te herleiden is gering

AMSTERDAM (ANP) - De horeca is veilig en het aantal besmettingen dat te herleiden is naar de horeca is zeer gering, ook toen de horeca nog grotendeels open was. Dat zegt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in een reactie op het bericht van RTL Nieuws die inzage had in een analyse van de coronacijfers. Daaruit blijkt dat de sluiting van de horeca eerder een negatief dan een positief effect heeft op de besmettingen.

In de analyse van coronacijfers van het RIVM die is gemaakt door het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) staat dat de opening van restaurants ervoor zorgt dat het aantal besmettingen met corona eerder zal dalen dan stijgen. KHN is blij dat de bewindspersonen zich inzetten voor de horeca. De analyse van de coronacijfers bevestigt wat de branchevereniging al tijden aangeeft.

KHN wijst er andermaal op dat horecaondernemers en hun medewerkers strenge protocollen volgen, inclusief strenge hygiënemaatregelen. Daarmee doen ze er alles aan om hun gasten een veilige en gastvrije ervaring te bieden. "En met resultaat."

1,1 procent

Cijfers van het RIVM tonen aan dat sinds 31 augustus slechts 1,1 procent van alle besmette personen te herleiden is naar de horeca. Het merendeel van de besmettingen vindt nog steeds plaats in de privésfeer en is volgens het rapport door het sluiten van de horeca alleen maar toegenomen.

"Gezien de huidige cijfers en de behoeften in de maatschappij kan de horeca juist een onderdeel van de oplossing zijn", aldus KHN. "De horeca kan op een verantwoorde manier open, daarvoor hoeven we niet te wachten tot januari, maar dit kan morgen al."

KHN pleit al maanden voor de heropening van de hele horecasector. Verschillende horecaondernemers gaven eerder aan hun zaken weer open te willen gooien, ook zonder toestemming vanuit Den Haag. Dit omdat veel van hen de wanhoop nabij zijn nu ze door de coronacrisis noodgedwongen dicht moeten blijven.

Meer uit Financieel

Vicepresident ECB wil meer bankinvesteringen in cyberveiligheid

FRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.

1 uur geleden
Chemiemanager: herstel van toeleveringsketens duurt maanden

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.

2 uur geleden
AkzoNobel wees overnamebod af, gaat door met fusie Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.

3 uur geleden
KLM kampt niet met brandstoftekort ondanks uitgeweken vlucht

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.

3 uur geleden
Topman Frankfurt Airport voorziet geen kerosinetekort deze zomer

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.

3 uur geleden
Onderzoek: 75-plussers betalen steeds vaker elektronisch

AMSTERDAM (ANP) - Mensen van 75 jaar en ouder betalen steeds vaker met een pinpas aan de kassa. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Betaalvereniging Nederland en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook bij overboekingen aan vrienden en familie stijgt het aantal elektronische betalingen fors.

4 uur geleden
AEX opent met winst, AkzoNobel fors hoger na verwerpen bod

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. AkzoNobel was een opvallende stijger op het Damrak. Het verfconcern, dat gaat fuseren met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems, verwierp onlangs een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams. Volgens AkzoNobel, bekend van merken als Dulux, Sikkens en Flexa, wordt doorgegaan met de fusie met Axalta.

5 uur geleden