Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Khatibs toespraak te zien via laptop bij protest Nijmegen

Khatibs toespraak te zien via laptop bij protest Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - De pro-Palestijnse activist Mohammed Khatib heeft maandag via een livestream op de campus van de Radboud Universiteit in Nijmegen een toespraak gehouden. Khatib sprak de aanwezige demonstranten toe via een laptop.

Op de demonstratie, georganiseerd door de pro-Palestijnse actiegroep Nijmegen Student Encampment, waren maandag zo'n zeventig mensen afgekomen. Ze stonden in vijf rijen om de laptop, die op een grasveld tussen de universiteitsgebouwen stond. Met de livestream keken online nog ruim tachtig mensen mee. De speech duurde zo'n vijftien minuten en kreeg applaus van de aanwezigen in Nijmegen. Na de toespraak vervolgde de groep een mars over de campus.

Khatib sprak over het geweld in Gaza door Israël en gebruikte een aantal keren de leus "from the river to the sea, Palestine will be free". Hij blikte ook terug op eerdere pro-Palestijnse studentenprotesten in Nederland, onder meer die in Amsterdam, waar volgens hem excessief politiegeweld werd gebruikt. "Een nieuwe generatie staat op", aldus Khatib.

Inreisverbod

Na de speech liepen de demonstranten naar het gebouw van het College van Bestuur van de universiteit. Daar eindigde de actie met het schrijven van kaarten aan Palestijnen die in gevangenschap zitten. Rond 14.00 uur waren de meeste actievoerders vertrokken.

Khatib zou eigenlijk naar de Gelderse stad toekomen om te spreken, maar het kabinet legde hem een inreisverbod op. Hij verheerlijkt volgens de bewindslieden geweld tegen Israël. Khatib zelf noemt het verbod "islamofoob en racistisch". Khatib is aangesloten bij Samidoun, een organisatie die in Duitsland is verboden. België, waar hij woont, wil Khatib het land uitzetten.

Meer uit Binnenland

Sportvliegtuigje neergestort naast A58 bij Zeeuws Ritthem

RITTHEM (ANP) - Bij het Zeeuwse dorp Ritthem is dinsdagmorgen een sportvliegtuig neergestort. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuigje zou naast de snelweg A58 zijn gecrasht.

36 minuten geleden
SP wil af van eigen risico voor medische hulp na seksueel geweld

DEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.

7 uur geleden
Weeronline verwacht stralende dagen met kans op 20 graden

HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.

17 uur geleden
Vijf mensen opgepakt na vondst hennepkwekerij in Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.

19 uur geleden
Iran wijst wapenstilstand zonder garanties af, aldus ministerie

TEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

19 uur geleden
Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

1 dag geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

1 dag geleden