Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Khatibs toespraak te zien via laptop bij protest Nijmegen

Khatibs toespraak te zien via laptop bij protest Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - De pro-Palestijnse activist Mohammed Khatib heeft maandag via een livestream op de campus van de Radboud Universiteit in Nijmegen een toespraak gehouden. Khatib sprak de aanwezige demonstranten toe via een laptop.

Op de demonstratie, georganiseerd door de pro-Palestijnse actiegroep Nijmegen Student Encampment, waren maandag zo'n zeventig mensen afgekomen. Ze stonden in vijf rijen om de laptop, die op een grasveld tussen de universiteitsgebouwen stond. Met de livestream keken online nog ruim tachtig mensen mee. De speech duurde zo'n vijftien minuten en kreeg applaus van de aanwezigen in Nijmegen. Na de toespraak vervolgde de groep een mars over de campus.

Khatib sprak over het geweld in Gaza door Israël en gebruikte een aantal keren de leus "from the river to the sea, Palestine will be free". Hij blikte ook terug op eerdere pro-Palestijnse studentenprotesten in Nederland, onder meer die in Amsterdam, waar volgens hem excessief politiegeweld werd gebruikt. "Een nieuwe generatie staat op", aldus Khatib.

Inreisverbod

Na de speech liepen de demonstranten naar het gebouw van het College van Bestuur van de universiteit. Daar eindigde de actie met het schrijven van kaarten aan Palestijnen die in gevangenschap zitten. Rond 14.00 uur waren de meeste actievoerders vertrokken.

Khatib zou eigenlijk naar de Gelderse stad toekomen om te spreken, maar het kabinet legde hem een inreisverbod op. Hij verheerlijkt volgens de bewindslieden geweld tegen Israël. Khatib zelf noemt het verbod "islamofoob en racistisch". Khatib is aangesloten bij Samidoun, een organisatie die in Duitsland is verboden. België, waar hij woont, wil Khatib het land uitzetten.

Meer uit Binnenland

Milieuclubs vinden energiemaatregelen kabinet niet genoeg

DEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".

5 minuten geleden
Meisje doodgestoken in woning Blerick, man en vrouw vast

BLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.

3 uur geleden
RIVM stelt voor sigarettenfilters te verbieden om microplastics

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) oppert een verbod op de filters van sigaretten. Volgens het instituut komen er dan minder zogeheten microplastics in het milieu, terwijl het geen verschil zou maken voor de gezondheid van rokers.

5 uur geleden
Massaclaim gestart tegen Odido om privacyschending

AMSTERDAM (ANP) - Privacystichting Consumers United in Court (CUIC) is maandag een collectieve procedure gestart tegen Odido. Dit vanwege een recent lek waarbij data van ruim zes miljoen Nederlanders zijn buitgemaakt. Het consumentencollectief noemt Odido op meerdere punten nalatig en wil onder meer genoegdoening voor iedereen van wie gegevens nu op straat liggen.

5 uur geleden
Supporters en spelers van AZ vieren bekeroverwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.

12 uur geleden
Schip en container beschadigd op Maasvlakte, bijtende stof lekt

ROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.

14 uur geleden
Container valt uit havenkraan op schip in havengebied Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.

16 uur geleden