Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Khatibs toespraak te zien via laptop bij protest Nijmegen

Khatibs toespraak te zien via laptop bij protest Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - De pro-Palestijnse activist Mohammed Khatib heeft maandag via een livestream op de campus van de Radboud Universiteit in Nijmegen een toespraak gehouden. Khatib sprak de aanwezige demonstranten toe via een laptop.

Op de demonstratie, georganiseerd door de pro-Palestijnse actiegroep Nijmegen Student Encampment, waren maandag zo'n zeventig mensen afgekomen. Ze stonden in vijf rijen om de laptop, die op een grasveld tussen de universiteitsgebouwen stond. Met de livestream keken online nog ruim tachtig mensen mee. De speech duurde zo'n vijftien minuten en kreeg applaus van de aanwezigen in Nijmegen. Na de toespraak vervolgde de groep een mars over de campus.

Khatib sprak over het geweld in Gaza door Israël en gebruikte een aantal keren de leus "from the river to the sea, Palestine will be free". Hij blikte ook terug op eerdere pro-Palestijnse studentenprotesten in Nederland, onder meer die in Amsterdam, waar volgens hem excessief politiegeweld werd gebruikt. "Een nieuwe generatie staat op", aldus Khatib.

Inreisverbod

Na de speech liepen de demonstranten naar het gebouw van het College van Bestuur van de universiteit. Daar eindigde de actie met het schrijven van kaarten aan Palestijnen die in gevangenschap zitten. Rond 14.00 uur waren de meeste actievoerders vertrokken.

Khatib zou eigenlijk naar de Gelderse stad toekomen om te spreken, maar het kabinet legde hem een inreisverbod op. Hij verheerlijkt volgens de bewindslieden geweld tegen Israël. Khatib zelf noemt het verbod "islamofoob en racistisch". Khatib is aangesloten bij Samidoun, een organisatie die in Duitsland is verboden. België, waar hij woont, wil Khatib het land uitzetten.

Meer uit Binnenland

Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

3 uur geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

7 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

7 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

8 uur geleden
AIVD: Rusland steeds aanvallender, China bouwt eigen wereldorde

ZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.

8 uur geleden
AIVD slaat vaker alarm over risicovolle personen en organisaties

ZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.

8 uur geleden
AIVD: Ongekend dreigingsbeeld, nationale veiligheid onder druk

ZOETERMEER (ANP) - In de tachtig jaar dat de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en zijn voorlopers bestaan, was het nationale dreigingsbeeld nog nooit zo ernstig als nu. De nationale veiligheid staat van veel verschillende kanten "langdurig onder druk", stelt AIVD-directeur Simone Smit donderdag op basis van het jaarverslag van afgelopen jaar. Er is sprake van "een veelvoud aan dreigingen die met elkaar samenhangen".

8 uur geleden