Khatibs toespraak te zien via laptop bij protest Nijmegen
NIJMEGEN (ANP) - De pro-Palestijnse activist Mohammed Khatib heeft maandag via een livestream op de campus van de Radboud Universiteit in Nijmegen een toespraak gehouden. Khatib sprak de aanwezige demonstranten toe via een laptop.
Op de demonstratie, georganiseerd door de pro-Palestijnse actiegroep Nijmegen Student Encampment, waren maandag zo'n zeventig mensen afgekomen. Ze stonden in vijf rijen om de laptop, die op een grasveld tussen de universiteitsgebouwen stond. Met de livestream keken online nog ruim tachtig mensen mee. De speech duurde zo'n vijftien minuten en kreeg applaus van de aanwezigen in Nijmegen. Na de toespraak vervolgde de groep een mars over de campus.
Khatib sprak over het geweld in Gaza door Israël en gebruikte een aantal keren de leus "from the river to the sea, Palestine will be free". Hij blikte ook terug op eerdere pro-Palestijnse studentenprotesten in Nederland, onder meer die in Amsterdam, waar volgens hem excessief politiegeweld werd gebruikt. "Een nieuwe generatie staat op", aldus Khatib.
Inreisverbod
Na de speech liepen de demonstranten naar het gebouw van het College van Bestuur van de universiteit. Daar eindigde de actie met het schrijven van kaarten aan Palestijnen die in gevangenschap zitten. Rond 14.00 uur waren de meeste actievoerders vertrokken.
Khatib zou eigenlijk naar de Gelderse stad toekomen om te spreken, maar het kabinet legde hem een inreisverbod op. Hij verheerlijkt volgens de bewindslieden geweld tegen Israël. Khatib zelf noemt het verbod "islamofoob en racistisch". Khatib is aangesloten bij Samidoun, een organisatie die in Duitsland is verboden. België, waar hij woont, wil Khatib het land uitzetten.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
11 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
20 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
22 uur geleden