Kharchouch leidt nieuwkomer Excelsior langs Vitesse
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior kent een uitstekende start in de Eredivisie. De Rotterdammers, die vorig seizoen via de play-offs promoveerden, wonnen ook de tweede competitiewedstrijd. Het nog puntloze Vitesse werd met 3-1 verslagen.
De overwinning van Excelsior was voor een groot deel toe te schrijven aan Reda Kharchouch. De spits maakte de eerste twee doelpunten en gaf bij de derde de assist. De eerste treffer van Kharchouch mocht Enzo Cornelisse zich aanrekenen. Na een kwartier spelen draaide de spits na een ingooi eenvoudig weg bij de Vitesse-verdediger. Kharchouch kon van dichtbij scoren.
Bij het tweede doelpunt in de 20e minuut ging de aanvaller, na een pass van Marouan Azarkan, precies op het juiste moment de diepte in. De spelers van Vitesse dachten aan buitenspel, maar daar bleek geen sprake van. Kharchouch werkte de bal met een lob over keeper Jeroen Houwen in het doel.
Vitesse wist na een half uur wat terug te doen. Nikolai Baden Frederiksen was in de rebound trefzeker.
Excelsior besliste het duel een kwartier voor tijd. Kharchouch veroverde de bal en legde goed breed op Kenzo Goudmijn, die een leeg doel voor zich had: 3-1.
De Noorse middenvelder Sondre Tronstad van Vitesse kreeg in blessuretijd rood.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
18 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
5 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
6 uur geleden