Kharchouch leidt nieuwkomer Excelsior langs Vitesse
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior kent een uitstekende start in de Eredivisie. De Rotterdammers, die vorig seizoen via de play-offs promoveerden, wonnen ook de tweede competitiewedstrijd. Het nog puntloze Vitesse werd met 3-1 verslagen.
De overwinning van Excelsior was voor een groot deel toe te schrijven aan Reda Kharchouch. De spits maakte de eerste twee doelpunten en gaf bij de derde de assist. De eerste treffer van Kharchouch mocht Enzo Cornelisse zich aanrekenen. Na een kwartier spelen draaide de spits na een ingooi eenvoudig weg bij de Vitesse-verdediger. Kharchouch kon van dichtbij scoren.
Bij het tweede doelpunt in de 20e minuut ging de aanvaller, na een pass van Marouan Azarkan, precies op het juiste moment de diepte in. De spelers van Vitesse dachten aan buitenspel, maar daar bleek geen sprake van. Kharchouch werkte de bal met een lob over keeper Jeroen Houwen in het doel.
Vitesse wist na een half uur wat terug te doen. Nikolai Baden Frederiksen was in de rebound trefzeker.
Excelsior besliste het duel een kwartier voor tijd. Kharchouch veroverde de bal en legde goed breed op Kenzo Goudmijn, die een leeg doel voor zich had: 3-1.
De Noorse middenvelder Sondre Tronstad van Vitesse kreeg in blessuretijd rood.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
21 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
2 dagen geleden