Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Khalid Kasem opgelucht over uitkomst onderzoek

Khalid Kasem opgelucht over uitkomst onderzoek

AMSTERDAM (ANP) - Khalid Kasem is "erg blij" met de uitkomst van het onderzoek van de deken van de Amsterdamse Orde van Advocaten naar zijn handelen als advocaat. Het feit dat de deken geen aanwijzingen heeft gevonden voor omkoping van selectiefunctionarissen of pogingen daartoe door Kasem is voor hem "geen verrassing", schrijft de presentator op Instagram. "De opluchting is groot dat is bevestigd wat ik altijd heb gezegd."

Kasem schrijft dat hij altijd heeft vertrouwd op een goede afloop. Wel is de afgelopen tijd "ontzettend heftig" geweest en heeft het onderzoek "grote gevolgen" gehad voor hem en zijn gezin. Zo moest Kasem zijn rol als presentator bij Khalid & Sophie neerleggen, en heeft hij naar eigen zeggen te maken gehad "met veel hatelijke (online) opmerkingen en reacties".

De voormalig advocaat haalt in zijn reactie flink uit naar het AD. Kasem werd door deze krant in verschillende artikelen in verband gebracht met omkoping. Het AD heeft hem daarmee "zeer ernstig persoonlijk beschadigd en in diskrediet gebracht", aldus Kasem. Hij neemt het de krant kwalijk dat de beschuldigingen werden gedaan terwijl hij als oud-advocaat omwille van de geheimhoudingsplicht niet inhoudelijk kon reageren. De presentator is dan ook tevreden dat de deken heeft geconcludeerd dat van omkoping geen sprake is geweest en dat er "geen enkel bewijs is gevonden voor de beweringen in het Algemeen Dagblad".

Formele waarschuwing

De deken bracht zijn conclusies woensdagmiddag naar buiten. Kasem werd niet schuldig bevonden aan omkoping, maar krijgt wel een formele waarschuwing omdat hij in één geval ongepaste uitlatingen tegen een cliënt deed om een factuur betaald te krijgen. Daarover zegt Kasem dat dat inderdaad een "ongepaste actie" was en niet "zoals het hoort".

De beschuldigingen aan het adres van Kasem zijn nog wel onderwerp van onderzoek door de rijksrecherche en de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het is nog niet bekend wanneer het onderzoek van de rijksrecherche is afgerond, laat een woordvoerder van het Openbaar Ministerie woensdag weten. De DJI was niet bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Binnenland

Ruim 380.000 mensen bezochten Wereldhavendagen in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Wereldhavendagen in Rotterdam hebben meer dan 380.000 bezoekers getrokken. De organisatie van het driedaagse maritieme evenement spreekt van grote drukte, met volle tribunes en volgeboekte excursies. De show op zaterdagavond, die vaak als hoogtepunt wordt gezien, trok tienduizenden bezoekers. Op het programma stonden daar onder meer een verlichte schepenparade, diverse optredens vanaf een vrachtschip en een vuurwerkshow.

6 uur geleden
Koning bezoekt geboorteplaats prins Claus met moeder en broer

HITZACKER (ANP) - Koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en prins Constantijn hebben zondag een bezoek gebracht aan Hitzacker, de geboorteplaats van prins Claus. Het bezoek aan Duitsland was ter gelegenheid van de 100e geboortedag van de in 2002 overleden prins. Het drietal poseerde onder meer voor een borstbeeld van Claus, dat in 2005 werd onthuld door toenmalig koningin Beatrix.

9 uur geleden
Ramp Nepal herdacht op de Dam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn zondagmiddag de slachtoffers herdacht van de ramp in Nepal. De organisatie van de herdenkingsbijeenkomst is tevreden over de opkomst. Tussen de 200 en 300 mensen waren aanwezig bij de herdenking op de Dam, zegt organisator Shashi Paudyal. "Het is een ramp die zijn weerga niet kent en die diepe sporen nalaat." Bezoekers uit de Nederlandse en de Nepalese gemeenschap kwamen volgens hem hun solidariteit betuigen.

10 uur geleden
Vrouw (65) dood gevonden in Middenbeemster, man (29) aangehouden

MIDDENBEEMSTER (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in Middenbeemster een 65-jarige dode vrouw gevonden in een woning aan de Loeffendijk. Een 29-jarige man uit Middenbeemster is aangehouden, meldt de politie.

12 uur geleden
26-jarige Belg in Amsterdam aangehouden voor geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Voor het grove geweld eerder deze week in het Gelderse Overasselt is een nieuwe aanhouding verricht. Het gaat om een 26-jarige Belg, meldt de politie. Hij is vrijdag aangehouden in Amsterdam.

14 uur geleden
Opnieuw explosie in door conflicten geteisterd Zaandam

ZAANDAM (ANP) - In Zaandam is zondagochtend opnieuw een explosief afgegaan. De ontploffing vond in de nacht van zaterdag op zondag even voor 02.00 uur plaats bij een woning aan de Rode Zee. De politie vermoedt dat de dader een jongen is die op een bromfiets is weggevlucht.

14 uur geleden
Herdenking beveiliger Overasselt geschrapt vanwege 'veiligheid'

NIJMEGEN/OVERASSELT (ANP) - De herdenking zondag in Nijmegen van de beveiliger die afgelopen week werd doodgeschoten in Overasselt gaat niet door. Studentenvereniging Carolus Magnus, die de bijeenkomst wilde organiseren, zegt dat de afgelasting is "vanwege veiligheidsoverwegingen".

15 uur geleden