Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Khalid Kasem opgelucht over uitkomst onderzoek

Khalid Kasem opgelucht over uitkomst onderzoek

AMSTERDAM (ANP) - Khalid Kasem is "erg blij" met de uitkomst van het onderzoek van de deken van de Amsterdamse Orde van Advocaten naar zijn handelen als advocaat. Het feit dat de deken geen aanwijzingen heeft gevonden voor omkoping van selectiefunctionarissen of pogingen daartoe door Kasem is voor hem "geen verrassing", schrijft de presentator op Instagram. "De opluchting is groot dat is bevestigd wat ik altijd heb gezegd."

Kasem schrijft dat hij altijd heeft vertrouwd op een goede afloop. Wel is de afgelopen tijd "ontzettend heftig" geweest en heeft het onderzoek "grote gevolgen" gehad voor hem en zijn gezin. Zo moest Kasem zijn rol als presentator bij Khalid & Sophie neerleggen, en heeft hij naar eigen zeggen te maken gehad "met veel hatelijke (online) opmerkingen en reacties".

De voormalig advocaat haalt in zijn reactie flink uit naar het AD. Kasem werd door deze krant in verschillende artikelen in verband gebracht met omkoping. Het AD heeft hem daarmee "zeer ernstig persoonlijk beschadigd en in diskrediet gebracht", aldus Kasem. Hij neemt het de krant kwalijk dat de beschuldigingen werden gedaan terwijl hij als oud-advocaat omwille van de geheimhoudingsplicht niet inhoudelijk kon reageren. De presentator is dan ook tevreden dat de deken heeft geconcludeerd dat van omkoping geen sprake is geweest en dat er "geen enkel bewijs is gevonden voor de beweringen in het Algemeen Dagblad".

Formele waarschuwing

De deken bracht zijn conclusies woensdagmiddag naar buiten. Kasem werd niet schuldig bevonden aan omkoping, maar krijgt wel een formele waarschuwing omdat hij in één geval ongepaste uitlatingen tegen een cliënt deed om een factuur betaald te krijgen. Daarover zegt Kasem dat dat inderdaad een "ongepaste actie" was en niet "zoals het hoort".

De beschuldigingen aan het adres van Kasem zijn nog wel onderwerp van onderzoek door de rijksrecherche en de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het is nog niet bekend wanneer het onderzoek van de rijksrecherche is afgerond, laat een woordvoerder van het Openbaar Ministerie woensdag weten. De DJI was niet bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Binnenland

NVWA waarschuwt voor kindervestjes Wibra

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt consumenten voor een vestje van de Wibra dat door baby's en jonge kinderen gedragen kan worden. De knoopjes van het kledingstuk kunnen makkelijk afbreken. Dat kan voor verstikkingsgevaar zorgen bij jonge kinderen, aldus de NVWA.

6 minuten geleden
Eichelsheim wil 'Spotify voor drones' om niet ingehaald te worden

RIGA (ANP) - Defensie moet voortaan abonnementen of leasecontracten afsluiten met dronefabrikanten, vindt Commandant der Strijdkrachten (CDS) Onno Eichelsheim. Met een 'Spotify voor drones' hoopt hij te voorkomen dat Defensie onbemande systemen inslaat die al meteen weer achterhaald zijn door de voortrazende innovatierace. "Je gaat met een fabrikant in zee die ervoor zorgt dat je elke keer de nieuwste versie krijgt."

11 minuten geleden
Mist zorgt voor hinder vliegverkeer op Schiphol en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - De mist heeft vrijdag voor hinder gezorgd op Schiphol en Eindhoven Airport. Op Schiphol haalden luchtvaartmaatschappijen uit voorzorg enkele tientallen vluchten uit het schema. Doordat het zicht al vroeg verbeterde, kon het vliegverkeer daar weer volgens de normale dienstregeling verlopen, meldt een woordvoerder.

15 minuten geleden
Meer gemeenten maken afspraken over verdelen opvang asielzoekers

DEN HAAG (ANP) - Meer gemeenten verdelen de opvang van asielzoekers en statushouders. Ze hebben samen afspraken gemaakt over de verdeling van die mensen. De spreidingswet, waar gemeenten aan moeten voldoen, biedt die ruimte.

1 uur geleden
Heerma ziet 'zorgwekkende signalen' over mogelijke jongerenrellen

DEN HAAG (ANP) - Over mogelijke rellen van jongeren gaan "zorgwekkende berichten" rond, zegt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). Hij wijdt daar weinig over uit en verwijst verder naar lokale autoriteiten. "Daar ligt de verantwoordelijkheid voor het nemen van maatregelen."

1 uur geleden
Van Essen: best diepgegaan met verbeteringen stikstofplannen

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Jaimi van Essen is naar eigen zeggen "best diepgegaan, met allerlei verbeteringen" aan zijn stikstofplannen. De D66-bewindsman heeft tot donderdagavond laat en vrijdagochtend met boerenorganisaties LTO en NAJK overlegd. Hij herhaalt dat dit geen onderhandelingen zijn. "Ik vond de gesprekken af en toe echt wel kritisch."

2 uur geleden
Berendsen: geen verzoek van VS om toon tegen Rusland te matigen

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet door de Verenigde Staten verzocht om de toon tegen Rusland te matigen, zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) vrijdagochtend voorafgaand aan de ministerraad. "Wij vinden het vooral belangrijk om te benoemen wat we zien", zegt hij. "Rusland is de grootste veiligheidsdreiging voor de NAVO," zei hij andermaal.

2 uur geleden