Khalid Kasem opgelucht over uitkomst onderzoek
AMSTERDAM (ANP) - Khalid Kasem is "erg blij" met de uitkomst van het onderzoek van de deken van de Amsterdamse Orde van Advocaten naar zijn handelen als advocaat. Het feit dat de deken geen aanwijzingen heeft gevonden voor omkoping van selectiefunctionarissen of pogingen daartoe door Kasem is voor hem "geen verrassing", schrijft de presentator op Instagram. "De opluchting is groot dat is bevestigd wat ik altijd heb gezegd."
Kasem schrijft dat hij altijd heeft vertrouwd op een goede afloop. Wel is de afgelopen tijd "ontzettend heftig" geweest en heeft het onderzoek "grote gevolgen" gehad voor hem en zijn gezin. Zo moest Kasem zijn rol als presentator bij Khalid & Sophie neerleggen, en heeft hij naar eigen zeggen te maken gehad "met veel hatelijke (online) opmerkingen en reacties".
De voormalig advocaat haalt in zijn reactie flink uit naar het AD. Kasem werd door deze krant in verschillende artikelen in verband gebracht met omkoping. Het AD heeft hem daarmee "zeer ernstig persoonlijk beschadigd en in diskrediet gebracht", aldus Kasem. Hij neemt het de krant kwalijk dat de beschuldigingen werden gedaan terwijl hij als oud-advocaat omwille van de geheimhoudingsplicht niet inhoudelijk kon reageren. De presentator is dan ook tevreden dat de deken heeft geconcludeerd dat van omkoping geen sprake is geweest en dat er "geen enkel bewijs is gevonden voor de beweringen in het Algemeen Dagblad".
Formele waarschuwing
De deken bracht zijn conclusies woensdagmiddag naar buiten. Kasem werd niet schuldig bevonden aan omkoping, maar krijgt wel een formele waarschuwing omdat hij in één geval ongepaste uitlatingen tegen een cliënt deed om een factuur betaald te krijgen. Daarover zegt Kasem dat dat inderdaad een "ongepaste actie" was en niet "zoals het hoort".
De beschuldigingen aan het adres van Kasem zijn nog wel onderwerp van onderzoek door de rijksrecherche en de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het is nog niet bekend wanneer het onderzoek van de rijksrecherche is afgerond, laat een woordvoerder van het Openbaar Ministerie woensdag weten. De DJI was niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Binnenland
ENSCHEDE (ANP) - De politie in Enschede heeft een skinnybike, een fiets met het uiterlijk van een fatbike maar met smallere banden, in beslag genomen omdat die 120 kilometer per uur kon. Dat meldt de politie op Instagram.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het gedrag van diverse vogels veranderde tijdens de zonsverduistering van afgelopen woensdag. Dat blijkt uit een onderzoek dat de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) uitvoerde samen met tientallen vogelliefhebbers in Noord-Nederland. "Met name meesachtigen en duiven gingen zich verstoppen", zegt onderzoeksleider Theo Jurriens.
8 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - In het onderzoek naar een woningbrand die eerder deze week woedde in het Noord-Brabantse Oosterhout heeft de politie zondagochtend een 26-jarige man uit die plaats aangehouden. De politie zegt er rekening mee te houden dat de brand is aangestoken.
8 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Nog niet alle bewoners van een appartementencomplex in Oosterhout kunnen na een brand terug naar huis. De brand in het pand aan de Koning Willem-Alexanderlaan woedde in de nacht van zaterdag op zondag.
10 uur geledenLELYSTAD (ANP) - In een woning aan de Groene Velden in Lelystad is zaterdagavond een overleden persoon aangetroffen. De politie heeft "reden om rekening te houden met een misdrijf", bevestigt een woordvoerder na berichtgeving hierover van Omroep Flevoland. Over wat die reden dan precies is, wil de woordvoerder nog niks zeggen.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - De laatste weken van augustus zijn naar alle waarschijnlijkheid natter dan de eerste weken. Weeronline meldt dat er af en toe buien over het land gaan trekken. Maar het droogteprobleem is niet zomaar opgelost, vreest het weerbureau.
15 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - In een appartementencomplex aan de Koning Willem-Alexanderlaan in het Noord-Brabantse Oosterhout is in de nacht van zaterdag op zondag een brand uitgebroken. Voor zover bekend zijn er geen gewonden. Het gebouw wordt op dit moment ontruimd.
20 uur geleden