Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KFC verkoopt meer kip in Europa, maar minder in VS

KFC verkoopt meer kip in Europa, maar minder in VS

LOUISVILLE (ANP/BLOOMBERG) - Kipketen KFC verkoopt de laatste tijd meer kip en andere snacks in Europa. Ook in het Midden-Oosten, waar eerder nog sprake was van boycots tegen de Amerikaanse keten, gingen de verkopen omhoog. Alleen in thuismarkt de Verenigde Staten is de omzet afgelopen kwartaal gedaald.

Gecorrigeerd voor wisselkoerseffecten stegen de verkopen in Europa met 7 procent ten opzichte van een jaar geleden. In het Midden-Oosten, Turkije en Noord-Afrika veerden de verkopen met 10 procent op en in de voor de keten belangrijke Chinese markt was sprake van een verkoopplus van 5 procent. In de Verenigde Staten liepen de verkopen juist 8 procent terug.

Over de gehele linie gingen de verkopen van KFC met 6 procent omhoog. Daarbij profiteerde het bedrijf ook van de komst van nieuwe vestigingen. Inmiddels telt de keten wereldwijd meer dan 32.000 KFC's, 5 procent meer dan een jaar terug.

Pizza Hut heeft het moeilijk

Moederbedrijf Yum! Brands is ook eigenaar van de ketens Taco Bell en Pizza Hut. Die laatste keten zag zijn verkopen juist afnemen. Ook de winst ging omlaag, al hield Yum! met alle ketens tezamen wel een iets hoger resultaat over.

Met Pizza Hut gaat het al langer niet zo goed. De keten heeft het net als enkele pizzarivalen moeilijk sinds de coronapandemie, omdat Amerikaanse klanten op zoek zijn gegaan naar goedkoper eten. Pizza Hut kwam wel met een aanbieding voor een panpizza van 2 dollar om klanten te trekken, maar daarmee kreeg het bedrijf de verkopen niet omhoog.

Taco Bell ging onlangs failliet in Nederland. De tien Nederlandse vestigingen, onder meer in Eindhoven, Rotterdam en Utrecht, waren in handen van een franchisenemer. Die was in financiële problemen gekomen. Een curator is nog bezig om te kijken of er een doorstart in zit.

Meer uit Financieel

Bloomberg: miljoenen vaten olie door zeestraat ondanks claim Iran

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Dit weekend stroomden er miljoenen vaten olie door de Straat van Hormuz, meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. Dat gebeurde ook nadat Iran had geclaimd de waterweg opnieuw te hebben afgesloten.

6 uur geleden
Italiaans modemerk Moschino benoemt nieuwe creatief directeuren

MILAAN (ANP/RTR) - Het Italiaanse modemerk Moschino heeft per direct twee nieuwe creatief directeuren benoemd. Loris Messina en Simone Rizzo volgen Adrian Appiolaza op, heeft moederbedrijf Aeffe zondag bekendgemaakt.

8 uur geleden
Medeoprichter gamebedrijf Ubisoft overleden bij vliegtuigcrash

LA BAULE-ESCOUBLAC (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - Een van de oprichters van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is omgekomen bij een crash met een privévliegtuig in Frankrijk. Dat meldt het bedrijf. De Franse Claude Guillemot werd 69 jaar.

10 uur geleden
Australië verlengt accijnskorting op brandstof met een maand

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië gaat nog een extra maand korting geven op de belasting op benzine en diesel. Dat heeft premier Anthony Albanese zondag bekendgemaakt. Het land kampt nog steeds met hoge brandstofprijzen, die het gevolg zijn van de Iranoorlog. De steunmaatregel moet Australiërs helpen bij de stijgende kosten van levensonderhoud.

11 uur geleden
Irak wil olieproductie fors opvoeren na akkoord VS en Iran

BAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.

1 dag geleden
Krant: België start zoektocht naar koper staatsbank Belfius

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.

1 dag geleden
Economen: Chinese muntmanipulatie kost Duitsland miljarden

KEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.

1 dag geleden