KFC verkoopt door boycotten minder kip in Midden-Oosten
LOUISVILLE (ANP/RTR) - Kipketen KFC heeft net als andere grote Amerikaanse fastfoodketens last van boycotten in het Midden-Oosten. Door de oorlog tussen Israël en Hamas willen veel mensen daar geen eten meer bestellen bij de ketens, omdat de Verenigde Staten Israël steunen. Met hun boycot proberen ze zich solidair te tonen met de bevolking van de Gazastrook.
Volgens Yum Brands, het moederbedrijf van KFC, zijn de verkopen in het Midden-Oosten, Turkije en Noord-Afrika bij de kipketen afgelopen kwartaal met 5 procent gedaald. Daarmee ging het in de laatste maanden van het jaar beduidend minder goed in die regio dan daarvoor. Bezien over heel 2023 lagen de verkopen daar juist 21 procent hoger.
Het Midden-Oosten is daarmee de grootste krimpregio voor KFC. Verder was er ook in Azië sprake van een min, van 2 procent. In de Verenigde Staten waren de verkopen gelijk aan een jaar eerder en in Europa groeiden ze met 9 procent. De sterkste groei werd evenwel in China genoteerd. Daar lagen de verkopen 18 procent hoger dan in het vierde kwartaal van 2022. Destijds golden er nog veel coronarestricties in China.
Eerder deze week vielen de kwartaalcijfers van McDonald's al tegen als gevolg van de situatie in het Midden-Oosten. Starbucks liet vorige week weten dat de oorlog tussen Israël en Hamas een "aanzienlijke impact" heeft op de verkopen in het Midden-Oosten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ING behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank boekte in het eerste kwartaal van 2026 meer winst. Volgens topman Steven van Rijswijk gaat het goed met ING, ondanks de geopolitieke en macro-economische onzekerheid. Om aandeelhouders te belonen, gaat de bank voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel steeg daarop 1,9 procent.
7 minuten geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer winst geboekt dan verwacht. Ook de omzet liet een groei zien. Topman Aditya Mittal van het grootste staalconcern van Europa sprak van "veerkrachtige prestaties, ondanks de onrustige situatie in het Midden-Oosten".
18 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer omzet behaald, vooral door sterke verkopen van huishoudelijke producten en beautymerken zoals Dove en Vaseline. Unilever heeft het in Europa nog wel altijd moeilijk, waar de omzet is gedaald.
39 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse economie is in het eerste kwartaal niet gegroeid, volgt uit cijfers van het Franse statistiekbureau Insee. Het bruto binnenlands product van Frankrijk bleef in de eerste drie maanden van 2026 onveranderd ten opzichte van een kwartaal eerder. Een zwakke binnenlandse vraag en buitenlandse handel drukten op het groeicijfer van Frankrijk.
40 minuten geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics heeft in het eerste kwartaal van 2026 recordresultaten behaald. Vooral de chipdivisie van het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern liet een forse groei zien door de aanhoudende grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Air France-KLM verwacht 2,4 miljard dollar meer kwijt te zijn aan brandstof dan vorig jaar, als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Tegelijkertijd wist het luchtvaartconcern in het eerste kwartaal zijn resultaat te verbeteren. De grote klap van de duurdere kerosine moet nog komen, waarschuwt de Frans-Nederlandse combinatie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Greenpeace dreigt met een rechtszaak in Nederland tegen JBS, het grootste vleesverwerkingsbedrijf ter wereld. De organisatie wil uitbreidingsplannen in Nigeria blokkeren.
1 uur geleden