KFC verkoopt door boycotten minder kip in Midden-Oosten
LOUISVILLE (ANP/RTR) - Kipketen KFC heeft net als andere grote Amerikaanse fastfoodketens last van boycotten in het Midden-Oosten. Door de oorlog tussen Israël en Hamas willen veel mensen daar geen eten meer bestellen bij de ketens, omdat de Verenigde Staten Israël steunen. Met hun boycot proberen ze zich solidair te tonen met de bevolking van de Gazastrook.
Volgens Yum Brands, het moederbedrijf van KFC, zijn de verkopen in het Midden-Oosten, Turkije en Noord-Afrika bij de kipketen afgelopen kwartaal met 5 procent gedaald. Daarmee ging het in de laatste maanden van het jaar beduidend minder goed in die regio dan daarvoor. Bezien over heel 2023 lagen de verkopen daar juist 21 procent hoger.
Het Midden-Oosten is daarmee de grootste krimpregio voor KFC. Verder was er ook in Azië sprake van een min, van 2 procent. In de Verenigde Staten waren de verkopen gelijk aan een jaar eerder en in Europa groeiden ze met 9 procent. De sterkste groei werd evenwel in China genoteerd. Daar lagen de verkopen 18 procent hoger dan in het vierde kwartaal van 2022. Destijds golden er nog veel coronarestricties in China.
Eerder deze week vielen de kwartaalcijfers van McDonald's al tegen als gevolg van de situatie in het Midden-Oosten. Starbucks liet vorige week weten dat de oorlog tussen Israël en Hamas een "aanzienlijke impact" heeft op de verkopen in het Midden-Oosten.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren betalen volgend jaar gemiddeld 3,9 procent hogere gemeentelijke woonlasten, meldt Vereniging Eigen Huis (VEH) op basis van een steekproef onder 106 gemeenten. De aanslag voor onroerendezaakbelasting (OZB), riool- en afvalstoffenheffing komt in 2026 gemiddeld uit op 1001 euro per huishouden en gaat daarmee voor het eerst de grens van 1000 euro over.
1 uur geledenDETROIT (ANP/RTR) - Het Amerikaanse autoconcern Ford Motor trekt zich grotendeels terug uit de productie van grote elektrische voertuigen. Het bedrijf moet een afschrijving doen van 19,5 miljard dollar (16,7 miljard euro) om de activiteiten te beëindigen, verspreid over meerdere jaren. Ford zet nu sterk in op benzine- en hybrideauto's en verwacht op termijn duizenden mensen aan te nemen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten leverden maandag hun openingswinsten al snel weer in en sloten lager. Technologieaandelen stonden, net als vorige week, onder druk door zorgen over hoge waarderingen in de AI-sector die opnieuw de kop opstaken.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam krijgt naar verwachting woensdag het laatste woord over het ingrijpen bij FNV. De vakbond kreeg eerder tot 17 december de tijd om met een definitief hervormingsplan te komen na de ontstane bestuurscrisis. Ook na een vergadering van het Ledenparlement van FNV over de kwestie maandagavond lijkt er nog geen oplossing.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, heeft een jarenlange samenwerking met de Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock beëindigd. De vermogensbeheerder zou zich niet genoeg inspannen op het gebied van onder meer klimaat en duurzaamheid.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex van Amsterdam, herstelde maandag gedeeltelijk van de verliezen van afgelopen vrijdag. Nieuwkomer The Magnum Ice Cream Company was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen en won 6,6 procent. Ook de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dit jaar flink in waarde zijn gedaald, waren gewild. Ze werden respectievelijk 3,4 en 2,3 procent meer waard.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen voor eieren en kippenvlees in supermarkten zullen de komende jaren waarschijnlijk niet meer zo hard stijgen door de vogelgriep als nu. Dit verwacht econoom pluimveehouderij Nico Bondt van Wageningen University & Research (WUR). Hij denkt dat de vogelgriep wel blijft zorgen voor een krap aanbod.
13 uur geleden