KFC verkoopt door boycotten minder kip in Midden-Oosten
LOUISVILLE (ANP/RTR) - Kipketen KFC heeft net als andere grote Amerikaanse fastfoodketens last van boycotten in het Midden-Oosten. Door de oorlog tussen Israël en Hamas willen veel mensen daar geen eten meer bestellen bij de ketens, omdat de Verenigde Staten Israël steunen. Met hun boycot proberen ze zich solidair te tonen met de bevolking van de Gazastrook.
Volgens Yum Brands, het moederbedrijf van KFC, zijn de verkopen in het Midden-Oosten, Turkije en Noord-Afrika bij de kipketen afgelopen kwartaal met 5 procent gedaald. Daarmee ging het in de laatste maanden van het jaar beduidend minder goed in die regio dan daarvoor. Bezien over heel 2023 lagen de verkopen daar juist 21 procent hoger.
Het Midden-Oosten is daarmee de grootste krimpregio voor KFC. Verder was er ook in Azië sprake van een min, van 2 procent. In de Verenigde Staten waren de verkopen gelijk aan een jaar eerder en in Europa groeiden ze met 9 procent. De sterkste groei werd evenwel in China genoteerd. Daar lagen de verkopen 18 procent hoger dan in het vierde kwartaal van 2022. Destijds golden er nog veel coronarestricties in China.
Eerder deze week vielen de kwartaalcijfers van McDonald's al tegen als gevolg van de situatie in het Midden-Oosten. Starbucks liet vorige week weten dat de oorlog tussen Israël en Hamas een "aanzienlijke impact" heeft op de verkopen in het Midden-Oosten.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
8 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
13 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
14 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden