Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KFC en Pizza Hut verkopen minder door terughoudende consument

KFC en Pizza Hut verkopen minder door terughoudende consument

LOUISVILLE (ANP/BLOOMBERG) - Yum Brands, het bedrijf achter ketens als KFC, Pizza Hut en Taco Bell verdiende in het afgelopen kwartaal minder aan de verkoop van fastfood. Net als andere grote fastfoodketens heeft het bedrijf last van consumenten die wereldwijd bezuinigen op restaurantbezoeken.

De nettowinst van Yum Brands bedroeg afgelopen kwartaal 367 miljoen dollar (ongeveer 336 miljoen euro). Dat is 12 procent minder dan de 418 miljoen dollar die een jaar eerder in de boeken ging. Het concern verkocht afgelopen kwartaal 1 procent minder in restaurants die meer dan een jaar open zijn vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

De ketens hebben ook minder verkocht dan kenners hadden verwacht. Gemiddeld werd gerekend op gelijke verkoopaantallen als in het tweede kwartaal van 2023. De verkopen bij KFC en Pizza Hut vielen tegen, beide ketens hebben 3 procent minder verkocht. Taco Bell deed het met een stijging van 5 procent wel beter dan een jaar eerder.

Boycot

KFC had het vooral moeilijker in het Midden-Oosten. De verkopen in die regio daalden met 11 procent. Door de oorlog tussen Israël en Hamas willen veel mensen daar geen eten meer bestellen bij Amerikaanse ketens als KFC, omdat de Verenigde Staten Israël steunen. In de Verenigde Staten heeft de kipketen overigens 7 procent minder verkocht.

In onder meer China, de grootste markt van de keten, en Europa heeft KFC wel meer verkocht. In China werd 5 procent meer kip en ander eten en drinken verkocht en in Europa 9 procent meer.

McDonald's

Pizza Hut deed het juist minder goed in Europa. De pizzaketen verkocht er 6 procent minder, net als in het Midden-Oosten. Op de grootste markt van Pizza Hut, de Verenigde Staten, gingen de verkopen een procent omlaag. In China stegen die met 10 procent.

McDonald's, een van de grootste concurrenten van de ketens van Yum, kwam vorige week met resultaten over het tweede kwartaal. Die keten zag zijn verkopen dalen voor het eerst sinds het begin van de coronapandemie in 2020 doordat mensen bezuinigen op fastfood en door de anti-Israëlboycot.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

2 uur geleden
Libië sluit oliedeal met Total en ConocoPhillips van 20 miljard

TRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.

2 uur geleden
Air France vliegt weer naar Dubai

PARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Omboeken reizigers in Midden-Oosten lastig voor KLM

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.

5 uur geleden
AI-chef Google ziet investeringen die op zeepbel lijken

DAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.

6 uur geleden
Danone roept in meer landen babyvoeding terug

PARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.

7 uur geleden
Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

19 uur geleden