Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KFC en Pizza Hut verkopen minder door terughoudende consument

KFC en Pizza Hut verkopen minder door terughoudende consument

LOUISVILLE (ANP/BLOOMBERG) - Yum Brands, het bedrijf achter ketens als KFC, Pizza Hut en Taco Bell verdiende in het afgelopen kwartaal minder aan de verkoop van fastfood. Net als andere grote fastfoodketens heeft het bedrijf last van consumenten die wereldwijd bezuinigen op restaurantbezoeken.

De nettowinst van Yum Brands bedroeg afgelopen kwartaal 367 miljoen dollar (ongeveer 336 miljoen euro). Dat is 12 procent minder dan de 418 miljoen dollar die een jaar eerder in de boeken ging. Het concern verkocht afgelopen kwartaal 1 procent minder in restaurants die meer dan een jaar open zijn vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

De ketens hebben ook minder verkocht dan kenners hadden verwacht. Gemiddeld werd gerekend op gelijke verkoopaantallen als in het tweede kwartaal van 2023. De verkopen bij KFC en Pizza Hut vielen tegen, beide ketens hebben 3 procent minder verkocht. Taco Bell deed het met een stijging van 5 procent wel beter dan een jaar eerder.

Boycot

KFC had het vooral moeilijker in het Midden-Oosten. De verkopen in die regio daalden met 11 procent. Door de oorlog tussen Israël en Hamas willen veel mensen daar geen eten meer bestellen bij Amerikaanse ketens als KFC, omdat de Verenigde Staten Israël steunen. In de Verenigde Staten heeft de kipketen overigens 7 procent minder verkocht.

In onder meer China, de grootste markt van de keten, en Europa heeft KFC wel meer verkocht. In China werd 5 procent meer kip en ander eten en drinken verkocht en in Europa 9 procent meer.

McDonald's

Pizza Hut deed het juist minder goed in Europa. De pizzaketen verkocht er 6 procent minder, net als in het Midden-Oosten. Op de grootste markt van Pizza Hut, de Verenigde Staten, gingen de verkopen een procent omlaag. In China stegen die met 10 procent.

McDonald's, een van de grootste concurrenten van de ketens van Yum, kwam vorige week met resultaten over het tweede kwartaal. Die keten zag zijn verkopen dalen voor het eerst sinds het begin van de coronapandemie in 2020 doordat mensen bezuinigen op fastfood en door de anti-Israëlboycot.

Meer uit Financieel

Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

8 uur geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

9 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

10 uur geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

10 uur geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

13 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

15 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

16 uur geleden