
Kevin Spacey voor de rechter in New York na misbruikbeschuldiging
NEW YORK (ANP) - Acteur Kevin Spacey (63) is donderdag in de rechtbank in New York verschenen voor de start van een van meerdere zaken die tegen hem lopen wegens seksueel wangedrag. In New York is hij door acteur Anthony Rapp beschuldigd van seksueel misbruik, dat in 1986 plaats zou hebben gevonden. Rapp was destijds 14 jaar, Spacey 26.
De civiele procedure is donderdag begonnen met de selectie van de juryleden. Later op de dag zullen nog de openingspleidooien volgen van de advocaten van beide partijen. Het proces neemt naar verwachting een kleine twee weken in beslag. Beide acteurs zeiden volgens Amerikaanse media niks tegen de aanwezige pers toen ze de rechtbank binnenliepen.
Rapp eist een schadevergoeding voor onder andere het toebrengen van emotioneel leed. Hij was destijds een jeugdacteur en zegt dat Spacey hem had uitgenodigd voor een feest in diens appartement in Manhattan. Na afloop zou een dronken Spacey Rapp naar zijn bed hebben gedragen en bovenop hem zijn geklommen. Rapp kon zich naar eigen zeggen loswurmen en vertrok.
De inmiddels 50-jarige Rapp was in 2017 de eerste in een reeks van mannen die de Oscar-winnaar beschuldigde van seksueel wangedrag. Daarna stortte de carrière van de House of Cards-ster ineen. Spacey heeft altijd ontkend mensen seksueel te hebben misbruikt.
Meer uit Buitenland
KHAN YOUNIS (ANP/AFP) - Bij een Israëlische aanval in de zuidelijke stad Khan Younis zijn negen kinderen van een getrouwd artsenpaar om het leven gekomen, meldt de burgerbescherming in Gaza. Enkele lichamen werden in verkoolde staat aangetroffen in het huis van de artsen Hamdi al-Najjar en Alaa al-Najjar.
3 uur geledenCANNES (ANP/AFP) - De film It Was Just an Accident heeft de Gouden Palm gewonnen op het Filmfestival van Cannes. De Iraanse film van schrijver en regisseur Jafar Panahi sleepte zaterdag de prestigieuze prijs in de wacht De film gaat over vijf Iraanse mensen die een man tegenkomen die hen vermoedelijk martelde in de gevangenis.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het Wereldvoedselprogramma (WFP) stelt dat meer dan 70.000 kinderen in Gaza te kampen hebben met acute ondervoeding. Volgens de VN-hulporganisatie komt dat doordat Israël slechts een minieme hoeveelheid hulp het verwoeste gebied binnenlaat.
6 uur geledenCANNES/NICE (ANP) - De stroomuitval die een reeks gemeenten aan de Franse Rivièra in het departement Alpes-Maritimes zaterdag heeft getroffen, is volgens de betrokken elektriciteitsmaatschappijen en autoriteiten helemaal voorbij. Door brandstichting in een distributiepost in de nacht en de vernieling van drie pijlers van een hoogspanningsmast in de ochtend, kwamen 160.000 huishoudens zonder stroom te zitten in een kuststreek bij Cannes en Antibes.
7 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De 39-jarige vrouw die vrijdag op het centraal station van Hamburg meerdere mensen met een mes stak, wordt naar een psychiatrische instelling gebracht. Dat heeft een politierechter bepaald. Eerder had de politie verklaard dat er "zeer concrete aanwijzingen zijn voor een psychische aandoening bij de verdachte".
7 uur geledenCANNES/NICE (ANP) - De stroomstoring die een deel van de Franse Rivièra heeft getroffen is volgens de autoriteiten in het departement Alpes-Maritimes aan het einde van de middag verholpen. Rond het middaguur zaten 160.000 huishoudens zonder stroom en ook op het filmfestival van Cannes viel enige tijd de stroom uit.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - De Syrische leider Ahmed al-Sharaa is naar Istanbul gegaan voor een ontmoeting met de Turkse president Erdogan. Turkse media melden dat de twee in het historische paleis van Dolmabahce aan de Bosporus zijn samengekomen. Over de inhoud van hun gesprek is niets meegedeeld.
9 uur geleden