Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kevin Spacey mag rechtszaak Londen in vrijheid afwachten

Kevin Spacey mag rechtszaak Londen in vrijheid afwachten

LONDEN (ANP) - Hollywood-acteur Kevin Spacey mag het vervolg van de rechtszaak die tegen hem is aangespannen in vrijheid afwachten. Spacey wordt in het Verenigd Koninkrijk beschuldigd van vijf zedendelicten tegen drie mannen. Op 14 juli staat de volgende hoorzitting in de zaak gepland.

De 62-jarige acteur verscheen donderdagochtend voor het Westminster Magistrates Court in Londen voor een korte procedurele zitting. Spacey moest zich daar verantwoorden voor vier gevallen van seksuele aanranding van twee mannen. Hij wordt door een derde persoon aangeklaagd vanwege "het dwingen van een persoon tot seksuele handelingen met penetratie zonder diens toestemming".

Zijn advocaat heeft tijdens de zitting de vijf aanklachten die tegen Spacey zijn ingediend "met klem ontkend". Spacey zelf sprak alleen om zijn naam als Kevin Spacey Fowler, zoals hij echt heet, en zijn adres in Londen te bevestigen. Volgens berichtgeving van persbureau Reuters toonde Spacey weinig emotie tijdens de korte hoorzitting.

Old Vic-theater

Het Britse Openbaar Ministerie maakte eind mei bekend de acteur te vervolgen voor voornoemde feiten. Het betreft incidenten tussen maart 2005 en april 2013, die zich deels zouden hebben afgespeeld in de wijk in Londen waar het Old Vic-theater is gevestigd. Daar was Spacey destijds artistiek directeur. De slachtoffers zijn allen mannen van nu dertig of veertig, maakte de Londense politie ook bekend.

Als hij schuldig wordt bevonden aan de aanrandingen, riskeert hij een gevangenisstraf van zes maanden of een onbeperkte boete. Op het andere misdrijf staat een maximumstraf van levenslange gevangenisstraf, meldt Reuters.

Meer uit Buitenland

Human Rights Watch beschuldigt Israël van nieuw oorlogsmisdrijf

BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.

6 minuten geleden
Nipte overwinning voor Groenen in Baden-Württemberg

STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.

2 uur geleden
Zes doden bij Israëlische aanvallen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.

3 uur geleden
Europa verdrievoudigt wapenimport en blijft vooral in VS kopen

STOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.

6 uur geleden
Treinstation Glasgow gesloten om grote brand, geen treinverkeer

GLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.

8 uur geleden
Mojtaba Khamenei nieuwe opperste leider van Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.

9 uur geleden