Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kevin Spacey mag rechtszaak Londen in vrijheid afwachten

Kevin Spacey mag rechtszaak Londen in vrijheid afwachten

LONDEN (ANP) - Hollywood-acteur Kevin Spacey mag het vervolg van de rechtszaak die tegen hem is aangespannen in vrijheid afwachten. Spacey wordt in het Verenigd Koninkrijk beschuldigd van vijf zedendelicten tegen drie mannen. Op 14 juli staat de volgende hoorzitting in de zaak gepland.

De 62-jarige acteur verscheen donderdagochtend voor het Westminster Magistrates Court in Londen voor een korte procedurele zitting. Spacey moest zich daar verantwoorden voor vier gevallen van seksuele aanranding van twee mannen. Hij wordt door een derde persoon aangeklaagd vanwege "het dwingen van een persoon tot seksuele handelingen met penetratie zonder diens toestemming".

Zijn advocaat heeft tijdens de zitting de vijf aanklachten die tegen Spacey zijn ingediend "met klem ontkend". Spacey zelf sprak alleen om zijn naam als Kevin Spacey Fowler, zoals hij echt heet, en zijn adres in Londen te bevestigen. Volgens berichtgeving van persbureau Reuters toonde Spacey weinig emotie tijdens de korte hoorzitting.

Old Vic-theater

Het Britse Openbaar Ministerie maakte eind mei bekend de acteur te vervolgen voor voornoemde feiten. Het betreft incidenten tussen maart 2005 en april 2013, die zich deels zouden hebben afgespeeld in de wijk in Londen waar het Old Vic-theater is gevestigd. Daar was Spacey destijds artistiek directeur. De slachtoffers zijn allen mannen van nu dertig of veertig, maakte de Londense politie ook bekend.

Als hij schuldig wordt bevonden aan de aanrandingen, riskeert hij een gevangenisstraf van zes maanden of een onbeperkte boete. Op het andere misdrijf staat een maximumstraf van levenslange gevangenisstraf, meldt Reuters.

Meer uit Buitenland

Iran laat bekende mensenrechtenadvocaat vrij

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.

2 uur geleden
Brussel gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.

2 uur geleden
Onderzoek naar Farage voor niet aangeven miljoenendonatie

LONDEN (ANP) - Een waakhond van het Britse parlement begint een onderzoek naar Reform UK-leider Nigel Farage voor het accepteren van een grote donatie, meldt de BBC. Hij zou de gift van 5 miljoen pond (ruim 5,7 miljoen euro) niet hebben aangegeven.

2 uur geleden
Trump voor staatsbezoek aangekomen in China

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.

3 uur geleden
Schoten gehoord bij senaat in de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.

3 uur geleden
Koning Charles: regering wil gelijkheid en EU-samenwerking

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in de King's Speech voor het parlement de plannen herhaald van premier Keir Starmer, die onder druk staat om af te treden. Charles zei namens de regering onder meer dat die zich in gaat zetten voor meer gelijkheid in het Verenigd Koninkrijk en dat het land de samenwerking met de EU weer meer moet gaan opzoeken.

4 uur geleden
Libanon meldt doden door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.

5 uur geleden