Kevin Spacey mag rechtszaak Londen in vrijheid afwachten
LONDEN (ANP) - Hollywood-acteur Kevin Spacey mag het vervolg van de rechtszaak die tegen hem is aangespannen in vrijheid afwachten. Spacey wordt in het Verenigd Koninkrijk beschuldigd van vijf zedendelicten tegen drie mannen. Op 14 juli staat de volgende hoorzitting in de zaak gepland.
De 62-jarige acteur verscheen donderdagochtend voor het Westminster Magistrates Court in Londen voor een korte procedurele zitting. Spacey moest zich daar verantwoorden voor vier gevallen van seksuele aanranding van twee mannen. Hij wordt door een derde persoon aangeklaagd vanwege "het dwingen van een persoon tot seksuele handelingen met penetratie zonder diens toestemming".
Zijn advocaat heeft tijdens de zitting de vijf aanklachten die tegen Spacey zijn ingediend "met klem ontkend". Spacey zelf sprak alleen om zijn naam als Kevin Spacey Fowler, zoals hij echt heet, en zijn adres in Londen te bevestigen. Volgens berichtgeving van persbureau Reuters toonde Spacey weinig emotie tijdens de korte hoorzitting.
Old Vic-theater
Het Britse Openbaar Ministerie maakte eind mei bekend de acteur te vervolgen voor voornoemde feiten. Het betreft incidenten tussen maart 2005 en april 2013, die zich deels zouden hebben afgespeeld in de wijk in Londen waar het Old Vic-theater is gevestigd. Daar was Spacey destijds artistiek directeur. De slachtoffers zijn allen mannen van nu dertig of veertig, maakte de Londense politie ook bekend.
Als hij schuldig wordt bevonden aan de aanrandingen, riskeert hij een gevangenisstraf van zes maanden of een onbeperkte boete. Op het andere misdrijf staat een maximumstraf van levenslange gevangenisstraf, meldt Reuters.
Meer uit Buitenland
ARLINGTON (ANP) - De oorlog tegen Iran is volgens president Donald Trump snel voorbij, want er is "praktisch niets meer om aan te vallen". Hij zei dit woensdag in een kort vraaggesprek met de nieuwssite Axios.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft de eerste documenten vrijgegeven rond de benoeming van Peter Mandelson, de gewezen Britse ambassadeur voor de Verenigde Staten. Mandelson werd ontheven uit zijn functie nadat duidelijk was geworden hoe nauw de banden van de Britse diplomaat waren met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse en Israëlische aanvallen tegen Iran zullen doorgaan "zolang als nodig is, totdat alle doelstellingen zijn bereikt", verklaarde de Israëlische defensieminister Israel Katz. Het is niet duidelijk welke doelen hij bedoelt. Katz benadrukte dat de aanvallen zware verliezen hebben toegebracht aan de Iraanse strijdkrachten en dat de Iraanse leiding is gevlucht, "als muizen de tunnels in".
3 uur geledenPOLEN (ANP/AFP/RTR) - Het Poolse OM onderzoekt of er banden zijn tussen een internationale groep criminelen die wordt verdacht van mensenhandel en gedwongen prostitutie en de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.
4 uur geledenCANNES (ANP) - Barbra Streisand krijgt dit jaar op het Filmfestival van Cannes een Gouden Palm voor haar volledige oeuvre en betekenis voor de filmwereld. Dat heeft het festival woensdag bekendgemaakt. De ereprijs wordt op 23 mei uitgereikt, op de slotavond van het evenement. Het is de eerste keer dat de 83-jarige Streisand te gast is op het festival.
4 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran mag volgens de Italiaanse premier Giorgia Meloni niet beschikken over kernwapens, omdat dit ernstige gevolgen voor de internationale veiligheid zal hebben. Dat zei ze tegenover de Italiaanse senaat. Samen met de raketten die het land bezit en ontwikkelt, kan Iran volgens Meloni in de toekomst een bedreiging vormen voor Europa en daarmee Italië. Ze riep de oppositie daarom op haar regering te steunen wat betreft Iran, en zich achter de belangen van Italië te scharen.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijgroepen in het Europees Parlement hebben in een debat over de oorlog in het Midden-Oosten opgeroepen dat het belangrijk is om met één stem te spreken in de EU. "Met 27 verschillende stemmen worden we niet serieus genomen", zei Jeroen Lenaers, die met het CDA is aangesloten bij de grootste partij EVP.
5 uur geleden