Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kevin Hassing schrijft dit jaar Kinderboekenweekgeschenk

Kevin Hassing schrijft dit jaar Kinderboekenweekgeschenk

AMSTERDAM (ANP) - Auteur Kevin Hassing schrijft dit jaar het Kinderboekenweekgeschenk. Levina van Teunenbroek en Charlotte Bruijn verzorgen het Prentenboek van de Kinderboekenweek, maakte boekenkoepel CPNB maandag bekend. Het thema van de week is Vol avontuur!

De Kinderboekenweek is van 1 tot en met 12 oktober. "Deze Kinderboekenweek vieren we de kracht van boeken om grootse en meeslepende avonturen te beleven in je hoofd", zegt CPNB-directeur Eveline Aendekerk. "Met deze populaire en geliefde kinderboekenmakers spreken we lezers en niet-lezers aan. Ik weet zeker dat het deze Kinderboekenweek in de boekhandel, in de bibliotheek, op school en thuis één groot leesfeest gaat worden."

Hassing is bekend van zijn boeken over Mus & kapitein Kwaadbaard, waarmee hij drie keer achtereen de prijs van de Kinderjury won. Van Teunenbroek en Bruijn maken voor de Kinderboekenweek een nieuw deel van hun populaire Ridder zonder billen-serie.

Simon van der Geest is dit jaar de dichter van de Kinderboekenweek. Hij schrijft een gedicht dat aansluit bij het thema Vol avontuur!

Meer uit Binnenland

Verdachte aangehouden voor reeks brandstichtingen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.

6 uur geleden
Spoorbeveiliging veroudert sneller dan gedacht, miljarden nodig

DEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.

7 uur geleden
OM wil zes maanden cel voor jongerengeweld Beverwijk

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.

7 uur geleden
Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven betalen

AMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.

8 uur geleden
Verdachte van doden ex-vriendin Leiderdorp filmde geweld

DEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.

8 uur geleden
Vier verdachten in zaak rond dood broer S10 op vrije voeten

ALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.

9 uur geleden
Mensenrechtenorganisaties eisen vervolging Booking.com

DEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum, samen met enkele partnerorganisaties.

9 uur geleden