Kevin Hassing schrijft dit jaar Kinderboekenweekgeschenk
AMSTERDAM (ANP) - Auteur Kevin Hassing schrijft dit jaar het Kinderboekenweekgeschenk. Levina van Teunenbroek en Charlotte Bruijn verzorgen het Prentenboek van de Kinderboekenweek, maakte boekenkoepel CPNB maandag bekend. Het thema van de week is Vol avontuur!
De Kinderboekenweek is van 1 tot en met 12 oktober. "Deze Kinderboekenweek vieren we de kracht van boeken om grootse en meeslepende avonturen te beleven in je hoofd", zegt CPNB-directeur Eveline Aendekerk. "Met deze populaire en geliefde kinderboekenmakers spreken we lezers en niet-lezers aan. Ik weet zeker dat het deze Kinderboekenweek in de boekhandel, in de bibliotheek, op school en thuis één groot leesfeest gaat worden."
Hassing is bekend van zijn boeken over Mus & kapitein Kwaadbaard, waarmee hij drie keer achtereen de prijs van de Kinderjury won. Van Teunenbroek en Bruijn maken voor de Kinderboekenweek een nieuw deel van hun populaire Ridder zonder billen-serie.
Simon van der Geest is dit jaar de dichter van de Kinderboekenweek. Hij schrijft een gedicht dat aansluit bij het thema Vol avontuur!
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
2 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
2 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
9 uur geleden