Kevin Hassing schrijft dit jaar Kinderboekenweekgeschenk
AMSTERDAM (ANP) - Auteur Kevin Hassing schrijft dit jaar het Kinderboekenweekgeschenk. Levina van Teunenbroek en Charlotte Bruijn verzorgen het Prentenboek van de Kinderboekenweek, maakte boekenkoepel CPNB maandag bekend. Het thema van de week is Vol avontuur!
De Kinderboekenweek is van 1 tot en met 12 oktober. "Deze Kinderboekenweek vieren we de kracht van boeken om grootse en meeslepende avonturen te beleven in je hoofd", zegt CPNB-directeur Eveline Aendekerk. "Met deze populaire en geliefde kinderboekenmakers spreken we lezers en niet-lezers aan. Ik weet zeker dat het deze Kinderboekenweek in de boekhandel, in de bibliotheek, op school en thuis één groot leesfeest gaat worden."
Hassing is bekend van zijn boeken over Mus & kapitein Kwaadbaard, waarmee hij drie keer achtereen de prijs van de Kinderjury won. Van Teunenbroek en Bruijn maken voor de Kinderboekenweek een nieuw deel van hun populaire Ridder zonder billen-serie.
Simon van der Geest is dit jaar de dichter van de Kinderboekenweek. Hij schrijft een gedicht dat aansluit bij het thema Vol avontuur!
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - De provincie Friesland zou voor iedere inwoner 1 euro moeten doneren voor het behoud van de zeehondenopvang langs de Waddenzee, wat neerkomt op zo'n 665.000 euro. Daarvoor pleit een deel van de Friese politiek, omdat een faillissement dreigt voor zeehondencentrum WEC in Lauwersoog. Onder meer D66, PvdA, GroenLinks en SP overwegen volgende week bij de behandeling van de begroting met een concreet voorstel te komen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De aanpassingen die het kabinet wil doorvoeren aan een wetsvoorstel voor de vermogensbelasting in box 3, zijn volgens de Raad van State niet verantwoord. De hoge wetgevingsadviseur verwijst in een advies naar de Belastingdienst, die de aanpassingen in elk geval voor 2028 onuitvoerbaar vindt. De discussie over het vinden van geld voor de aanpassingen leidt tot "onduidelijkheid en onrust".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Longarts Wanda de Kanter doet met haar antirookstichting opnieuw aangifte tegen Philip Morris. Stichting Rookpreventie Jeugd beschuldigt de tabaksfabrikant van misleiding rond zijn elektronische sigaret voor verhitte tabak.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam-Zuid is zondag de nieuwe reizigerstunnel de Brittenpassage in gebruik genomen. Deze tunnel was nodig vanwege het groeiend aantal reizigers dat dagelijks station Zuid aandoet. De nieuwe passage is 17,5 meter breed en 4 meter hoog en heeft nieuwe liften, roltrappen en winkels.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdachte die zaterdagmiddag na een gewelddadige overval in Rotterdam-Zuid door de politie werd neergeschoten, is een 28-jarige Schiedammer. De andere aangehouden verdachte is een 29-jarige man zonder vaste woonplaats, meldt de politie, die op zoek is naar meer verdachten.
21 uur geledenCADZAND (ANP) - Van de 38 opvarenden op de migrantenboot, die zaterdag aan land werd gebracht in Cadzand, waren er zes minderjarig. Zij zijn overgebracht naar Ter Apel, laat de marechaussee weten. Een meerderjarige opvarende heeft asiel aangevraagd, de overige mannen doorlopen de vreemdelingenprocedure. Voor hen wordt opvang geregeld.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In één geval is het de politie gelukt om vóór afgelopen weekend een online oproep tot geweld te linken aan een individu, zegt een woordvoerder van de korpsleiding in reactie op de Gen Z-protesten van zaterdag. Het ging volgens hem om een jongen van 16 jaar uit het zuidwesten van het land, die met naam en toenaam opriep tot geweld.
1 dag geleden