Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keuze Schmidt 'heeft niets te maken met gebrek aan perspectief'

Keuze Schmidt 'heeft niets te maken met gebrek aan perspectief'

EINDHOVEN (ANP) - De beslissing van trainer Roger Schmidt om na dit seizoen afscheid te nemen bij PSV "heeft niets te maken met een gebrek aan perspectief". Dat zei de Duitse trainer (54) in een verklaring op de website van PSV.

"Ik ben gelukkig bij PSV en wil benadrukken dat deze beslissing niets te maken heeft met een gebrek aan perspectief. Ik heb puur op gevoel gekozen", aldus Schmidt. "De afgelopen weken hebben wij zeer intensieve gesprekken gevoerd. Ik heb de interlandperiode benut om over mijn toekomst als trainer na te denken en heb de directie verteld waarom ik deze keuze deze week gemaakt heb."

De 54-jarige Schmidt liet de afgelopen maanden met regelmaat zijn frustraties blijken over de financiële mogelijkheden van concurrent Ajax, dat PSV onlangs weer afloste als koploper van de Eredivisie. Schmidt hoopt de Amsterdammers de komende maanden toch te kunnen passeren in de ranglijst.

Belangrijke weken

"Iedereen die de club een warm hart toedraagt, kan er van uitgaan dat ik de komende maanden alles geef om op ieder gebied het hoogst haalbare te bereiken", aldus Schmidt, die zijn keuze in een vroeg stadium kenbaar wilde maken. "Er komen enorm belangrijke weken aan. De gehele staf en het team kan zich daar, nu er duidelijkheid is rond mijn positie, volledig op focussen. Het was een ontzettend moeilijke beslissing, want ik werk hier met heel veel plezier."

Schmidt is bezig aan zijn tweede seizoen in Eindhoven. Vorig seizoen werd hij tweede. Hij begon dit seizoen wel met winst van de Johan Cruijff Schaal. Het hoofdtoernooi van de Champions League werd niet gehaald.

Meer uit Voetbal

García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

35 minuten geleden
Dekker ook komend seizoen trainer voetbalsters FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.

1 uur geleden
NAC Breda legt verdediger Paula seizoen langer vast

BREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.

1 uur geleden
Jeugdcoach St. Pauli komt uit de kast en bekritiseert topvoetbal

HAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.

2 uur geleden
KNVB: duels gedurende onderzoek aanklager niet overspelen

ZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.

2 uur geleden
Franse voetballer Griezmann verruilt Atlético voor Orlando City

ORLANDO (ANP) - Antoine Griezmann is bezig aan zijn laatste maanden bij Atlético Madrid. De 35-jarige Franse voetballer stapt na dit seizoen over naar Orlando City, in de Amerikaanse competitie MLS. Dat maakten beide clubs dinsdag bekend.

3 uur geleden
Fitte Brobbey wil eerste spits van het Nederlands elftal worden

ZEIST (ANP) - Brian Brobbey gaat er alles aan doen om de eerste spits van het Nederlands elftal te worden. "Ik moet gewoon presteren bij Sunderland en mijn doelpuntjes maken", zegt de 24-jarige aanvaller vlak voor de eerste training van Oranje voor de oefeninterlands van komende week met Noorwegen en Ecuador. "Dan komt de rest vanzelf."

4 uur geleden