Keuze Schmidt 'heeft niets te maken met gebrek aan perspectief'
EINDHOVEN (ANP) - De beslissing van trainer Roger Schmidt om na dit seizoen afscheid te nemen bij PSV "heeft niets te maken met een gebrek aan perspectief". Dat zei de Duitse trainer (54) in een verklaring op de website van PSV.
"Ik ben gelukkig bij PSV en wil benadrukken dat deze beslissing niets te maken heeft met een gebrek aan perspectief. Ik heb puur op gevoel gekozen", aldus Schmidt. "De afgelopen weken hebben wij zeer intensieve gesprekken gevoerd. Ik heb de interlandperiode benut om over mijn toekomst als trainer na te denken en heb de directie verteld waarom ik deze keuze deze week gemaakt heb."
De 54-jarige Schmidt liet de afgelopen maanden met regelmaat zijn frustraties blijken over de financiƫle mogelijkheden van concurrent Ajax, dat PSV onlangs weer afloste als koploper van de Eredivisie. Schmidt hoopt de Amsterdammers de komende maanden toch te kunnen passeren in de ranglijst.
Belangrijke weken
"Iedereen die de club een warm hart toedraagt, kan er van uitgaan dat ik de komende maanden alles geef om op ieder gebied het hoogst haalbare te bereiken", aldus Schmidt, die zijn keuze in een vroeg stadium kenbaar wilde maken. "Er komen enorm belangrijke weken aan. De gehele staf en het team kan zich daar, nu er duidelijkheid is rond mijn positie, volledig op focussen. Het was een ontzettend moeilijke beslissing, want ik werk hier met heel veel plezier."
Schmidt is bezig aan zijn tweede seizoen in Eindhoven. Vorig seizoen werd hij tweede. Hij begon dit seizoen wel met winst van de Johan Cruijff Schaal. Het hoofdtoernooi van de Champions League werd niet gehaald.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.
11 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.
11 uur geledenANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.
12 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Jurriƫn Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
16 uur geleden