Keuze Schmidt 'heeft niets te maken met gebrek aan perspectief'
EINDHOVEN (ANP) - De beslissing van trainer Roger Schmidt om na dit seizoen afscheid te nemen bij PSV "heeft niets te maken met een gebrek aan perspectief". Dat zei de Duitse trainer (54) in een verklaring op de website van PSV.
"Ik ben gelukkig bij PSV en wil benadrukken dat deze beslissing niets te maken heeft met een gebrek aan perspectief. Ik heb puur op gevoel gekozen", aldus Schmidt. "De afgelopen weken hebben wij zeer intensieve gesprekken gevoerd. Ik heb de interlandperiode benut om over mijn toekomst als trainer na te denken en heb de directie verteld waarom ik deze keuze deze week gemaakt heb."
De 54-jarige Schmidt liet de afgelopen maanden met regelmaat zijn frustraties blijken over de financiële mogelijkheden van concurrent Ajax, dat PSV onlangs weer afloste als koploper van de Eredivisie. Schmidt hoopt de Amsterdammers de komende maanden toch te kunnen passeren in de ranglijst.
Belangrijke weken
"Iedereen die de club een warm hart toedraagt, kan er van uitgaan dat ik de komende maanden alles geef om op ieder gebied het hoogst haalbare te bereiken", aldus Schmidt, die zijn keuze in een vroeg stadium kenbaar wilde maken. "Er komen enorm belangrijke weken aan. De gehele staf en het team kan zich daar, nu er duidelijkheid is rond mijn positie, volledig op focussen. Het was een ontzettend moeilijke beslissing, want ik werk hier met heel veel plezier."
Schmidt is bezig aan zijn tweede seizoen in Eindhoven. Vorig seizoen werd hij tweede. Hij begon dit seizoen wel met winst van de Johan Cruijff Schaal. Het hoofdtoernooi van de Champions League werd niet gehaald.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
16 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
20 uur geleden