Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keuze Schmidt 'heeft niets te maken met gebrek aan perspectief'

Keuze Schmidt 'heeft niets te maken met gebrek aan perspectief'

EINDHOVEN (ANP) - De beslissing van trainer Roger Schmidt om na dit seizoen afscheid te nemen bij PSV "heeft niets te maken met een gebrek aan perspectief". Dat zei de Duitse trainer (54) in een verklaring op de website van PSV.

"Ik ben gelukkig bij PSV en wil benadrukken dat deze beslissing niets te maken heeft met een gebrek aan perspectief. Ik heb puur op gevoel gekozen", aldus Schmidt. "De afgelopen weken hebben wij zeer intensieve gesprekken gevoerd. Ik heb de interlandperiode benut om over mijn toekomst als trainer na te denken en heb de directie verteld waarom ik deze keuze deze week gemaakt heb."

De 54-jarige Schmidt liet de afgelopen maanden met regelmaat zijn frustraties blijken over de financiële mogelijkheden van concurrent Ajax, dat PSV onlangs weer afloste als koploper van de Eredivisie. Schmidt hoopt de Amsterdammers de komende maanden toch te kunnen passeren in de ranglijst.

Belangrijke weken

"Iedereen die de club een warm hart toedraagt, kan er van uitgaan dat ik de komende maanden alles geef om op ieder gebied het hoogst haalbare te bereiken", aldus Schmidt, die zijn keuze in een vroeg stadium kenbaar wilde maken. "Er komen enorm belangrijke weken aan. De gehele staf en het team kan zich daar, nu er duidelijkheid is rond mijn positie, volledig op focussen. Het was een ontzettend moeilijke beslissing, want ik werk hier met heel veel plezier."

Schmidt is bezig aan zijn tweede seizoen in Eindhoven. Vorig seizoen werd hij tweede. Hij begon dit seizoen wel met winst van de Johan Cruijff Schaal. Het hoofdtoernooi van de Champions League werd niet gehaald.

Meer uit Voetbal

AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

32 minuten geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

1 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

1 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

4 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

8 uur geleden
SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

22 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

22 uur geleden