Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Keurslager ziet Nederlanders weer rond het gourmetstel met kerst

Keurslager ziet Nederlanders weer rond het gourmetstel met kerst

LEUSDEN (ANP) - De slagers in Nederland merken met de kerstbestellingen vrijwel niets van de koopkrachtdaling bij consumenten. "Het is echt druk, we hebben niet het idee dat er minder geconsumeerd gaat worden dan andere jaren", zegt Joep Klaver, directeur van de Keurslager. Zijn organisatie telt 350 slagerijen verspreid over het land.

Volgens hem gaat er "verschrikkelijk veel" gegourmet worden. "Op dat vlak komen er nu heel veel bestellingen binnen. Maar dat zien we ook voor mooi, groot luxe vlees, zoals wij dat noemen. Dat zijn de gevulde rollades, de chateaubriands. Ook zien we dat er veel mensen lekker buiten gaan barbecueën", zegt Klaver.

Daarbij kiezen mensen volgens hem steeds vaker voor gemak. "We zien dat er veel animo is voor kant-en-klare gerechten die zo op tafel kunnen worden gezet. Bijvoorbeeld voorgerechtjes zoals carpaccioschaaltjes en beef tatakischaaltjes; gegrilde biefstuk met Japanse oestersaus eroverheen".

Volgens hem wordt er volop ingezet op thuiskoken en dineren met grote groepen, families en vrienden. "In de coronajaren zagen we veel meer bestellingen voor maximaal vier personen, maar nu is het weer als vanouds. Misschien dat door de marktomstandigheden en de inflatie mensen wat meer voor het thuis genieten kiezen in plaats van buiten de deur eten. Hoewel ik ook hoor dat de horeca nagenoeg vol zit", aldus de directeur. "Wij hebben in ieder geval het beeld dat er enorm veel lekker thuis uitgepakt gaat worden."

Kerstklassiekers

Volgens het CBL, brancheorganisatie van supermarkten, zijn dit jaar vooral de "echte kerstklassiekers" populair, zoals kalkoenfilet en varkenshaas. "Maar er zijn dit jaar ook veel vegetarische en veganistische gerechten te vinden. Ook blijft gourmetten een geliefde kerstactiviteit om gezellig samen met familie en vrienden te doen deze dagen en wordt er uitgepakt met lekkere toetjes", zegt een woordvoerster.

Volgens haar doen mensen hun best om het dit jaar thuis gezellig te maken. "En daar hoort lekker en vers eten en drinken bij. Contact hebben met elkaar en fijne gesprekken voeren is belangrijker dan ooit."

Meer uit Financieel

KLM wil dit najaar weer naar Dubai en Riyad vliegen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM wil vanaf 25 oktober weer naar Dubai, Riyad en Dammam vliegen. Op dit moment vliegt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij niet naar die bestemmingen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten.

38 minuten geleden
Techondernemer Nalden, bekend van WeTransfer, naar Prosus

AMSTERDAM (ANP) - Medeoprichter van bestandendeeldienst WeTransfer Nalden gaat aan de slag bij techinvesteerder Prosus. Hij wordt bij de eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd de hoogste leidinggevende voor productontwikkeling.

48 minuten geleden
AEX-index verder omhoog na AI-rally op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan de flink hogere slotstanden op Wall Street, waar de techgraadmeter Nasdaq een nieuw record bereikte dankzij een herstelrally in de AI-sector. Vorige week stonden de AI-aandelen nog onder druk na waarschuwingen van topbestuurders over de gevaren van de technologie en oproepen om de ontwikkeling te vertragen.

56 minuten geleden
Miljoenenboete voor Zwitserse bank UBS om hulp aan zwartspaarders

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse bank UBS heeft van het Nederlandse Openbaar Ministerie (OM) een boete van 5 miljoen euro gekregen. Volgens het OM maakte Credit Suisse, dat in 2023 is overgenomen door UBS, zich jarenlang schuldig aan hulp aan zwartspaarders.

1 uur geleden
FT: door Kremlin gesteunde fintech omzeilde banksancties

LONDEN (ANP) - Internationale banken hebben miljarden dollars verwerkt die afkomstig waren van een door de Russische regering gesteund fintechbedrijf, schrijft de Financial Times op basis van eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant zorgde het bedrijf A7 er via een netwerk van dekmantelbedrijven en vervalste facturen voor dat Russisch geld ondanks sancties door het internationale banksysteem stroomde.

1 uur geleden
Hyves keert na dertien jaar terug als sociaal netwerk

AMSTERDAM (ANP) - Hyves is na dertien jaar terug als sociaal netwerk. Eigenaar Mediahuis, bekend van kranten als De Telegraaf en De Limburger, denkt dat er in Nederland behoefte is aan een alternatief voor Facebook waarbij bewust niet is gekozen voor verslavende algoritmes en eindeloze scroll.

2 uur geleden
Alibaba lanceert nieuwe AI-chip voor uitbreiding datacenters

HANGZHOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba heeft een nieuwe AI-chip gelanceerd die de concurrentie moet aangaan met het Amerikaanse Nvidia en de enorme uitbreiding van datacentercapaciteit in de komende jaren moet ondersteunen. De chip werd gepresenteerd tijdens de jaarlijkse conferentie van Alibaba Cloud in de oostelijke stad Hangzhou.

2 uur geleden