
Keurig Dr Pepper zakt op Wall Street na bod op JDE Peet's
NEW YORK (ANP) - Keurig Dr Pepper stond maandag bij de dalers op de beurzen in New York met een verlies van ruim 8 procent. Het Amerikaanse frisdrankenconcern, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen. Het bedrijf heeft 15,7 miljard euro over voor het in Amsterdam genoteerde JDE Peet's. Het gaat om de grootste deal in de sector van alcoholvrije dranken ooit. Het aandeel JDE Peet's ging in Amsterdam ruim 17 procent omhoog. Dat is de grootste koerswinst sinds de beursgang in 2020.
Keurig Dr Pepper zit achter koffiemerk Green Mountain en heeft een samenwerkingsverband met branchegenoot Lavazza. Na afronding van de overname wil het bedrijf zich opsplitsen in twee aparte ondernemingen voor koffie en voor frisdrank, die beide een beursnotering in de Verenigde Staten krijgen.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig, na de forse koerswinsten op vrijdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 45.572 punten. De S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 6455 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent op 21.430 punten.
Recordniveau
Vrijdag steeg de Dow 1,9 procent en sloot de index van de dertig grootste Amerikaanse beursbedrijven voor het eerst dit jaar op een nieuw recordniveau. De S&P 500 en de Nasdaq, die dit jaar al meerdere nieuwe recordstanden bereikten, wonnen 1,5 en 1,9 procent. De opmars werd veroorzaakt doordat voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve vrijdag in een toespraak voorzichtig hintte op een renteverlaging in september. Het zou de eerste renteverlaging van de centrale bank zijn dit jaar.
Nvidia noteerde 0,6 procent lager. De belangrijkste verkoper van AI-chips ter wereld komt woensdag met resultaten. De verwachtingen zijn opnieuw hooggespannen aangezien Nvidia vorige maand als eerste beursgenoteerde onderneming een waarde van meer dan 4 biljoen dollar wist te bereiken door het optimisme rond AI.
Coca-Cola
Intel (plus 0,3 procent) ging verder omhoog. De chipmaker bevestigde afgelopen weekend een overeenkomst te hebben bereikt met de Amerikaanse regering over een overheidsbelang in het bedrijf. Onder de deal neemt de regering-Trump voor 8,9 miljard dollar een belang van 9,9 procent in Intel.
Coca-Cola stond 0,2 procent lager. Volgens Sky News overweegt het frisdrankenconcern de Britse koffieketen Costa Coffee, die in 2018 werd gekocht voor ruim 5 miljard dollar, te verkopen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Chinese topman van de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft in september de bankvolmachten van belangrijke financieel bestuurders ingetrokken, onder wie financieel topman Stefan Tilger. In plaats daarvan gaf hij financieel onervaren personen, onder wie iemand van buiten Nexperia, de mogelijkheid om namens het bedrijf bankzaken te regelen. Daarnaast liet topbestuurder Zhang Xuezheng de chipmaker waarschijnlijk veel te grote orders plaatsen bij een noodlijdend bedrijf dat ook in zijn handen was. Dat staat in de uitspraak van de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam, die Zhang en zijn bedrijf Wingtech begin oktober aan de kant zette als bestuurder bij Nexperia.
24 minuten geledenPARIJS (ANP) - Air France schort zijn vluchten naar Madagaskar op tot zeker vrijdag vanwege de onrust in het land. Dat heeft de luchtvaartmaatschappij laten weten aan persbureau AFP. Air France maakte eerder bekend tot dinsdag niet naar de Malagassische hoofdstad Antananarivo te vliegen.
40 minuten geledenTOKIO (ANP) - De Japanse bierbrouwer Asahi Group stelt de publicatie van zijn kwartaalcijfers uit na een grote cyberaanval die brouwerijen van het bedrijf stillegde. Door die aanval zijn er ook problemen met toegang tot accountantgerelateerde informatie, waardoor de financiële rapportage vertraging oploopt, aldus Asahi.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Chinese regering heeft Nexperia een exportverbod opgelegd vanuit het Aziatische land, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad. Onlangs greep de Nederlandse regering hard in bij Nexperia, waardoor de Chinese eigenaar Wingtech praktisch de zeggenschap over de Nijmeegse chipfabrikant heeft verloren.
2 uur geledenATHENE (ANP/AFP/AFP) - Griekse werknemers staken dinsdag voor de tweede keer deze maand tegen plannen van de overheid om een optionele 13-urige werkdag in te voeren. Veerboten en treinen in het land vallen door de 24 uursstaking uit en openbare diensten liggen stil. Het openbaar vervoer in Athene rijdt volgens een beperkte dienstregeling.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Ga dinsdag niet met de auto naar Brussel, tenzij het niet anders kan. Die oproep doet overheidsdienst Brussel Mobiliteit op de nationale stakingsdag in België. In België wordt dinsdag landelijk gestaakt tegen het regeringsbeleid. Hierdoor is ongeveer de helft van de aankomende vluchten op Brussels Airport geschrapt. Ook rijden verschillende treinen van de NS niet naar de Belgische hoofdstad.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag omlaag in afwachting van de kwartaalresultaten van grote Amerikaanse banken als JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo. Beleggers deden het verder rustig aan na het koersherstel een dag eerder die volgde op de mildere toon van president Donald Trump tegenover China.
3 uur geleden