Keulse Dom komt in het donker te staan om energie te sparen
KEULEN (ANP/DPA) - De beroemde kathedraal van Keulen, de Dom, komt 's nachts voortaan in het donker te staan om elektriciteit te besparen. Het stadsbestuur heeft besloten de schijnwerpers uit te zetten omdat Duitsland minder Russisch gas krijgt sinds de Russische invasie in Oekraïne.
De oude stad aan de Rijn dooft voortaan elke avond om 23.00 uur de verlichting van de Dom en andere monumentale gebouwen. Zodra de herfst invalt, wordt dat 22.00 uur. Keulen dimt ook de straatverlichting in de stad tot 50 procent van het normale vermogen. Ook gaan de straatlampen later aan en vroeger uit.
Heel Duitsland worstelt met een dreigende energiecrisis en stijgende prijzen. Andere steden zoals Berlijn hadden al de stap genomen 's nachts de lichten bij historische monumenten en gemeentelijke gebouwen uit te zetten. Hannover probeert zijn energieverbruik met 15 procent te verminderen. Zo kan er bijvoorbeeld in sporthallen niet meer warm worden gedoucht.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA/RTR/BLOOMBERG) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.
8 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.
9 uur geledenHONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.
9 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.
11 uur geleden