Keukenhof opent deuren zonder restricties na twee coronajaren
LISSE (ANP) - Bloemenpark de Keukenhof opent donderdag na twee coronajaren de deuren zonder restricties voor publiek. Bezoekers kunnen een tijdslot boeken om binnen te komen en dan zo lang als ze willen rondlopen tussen de bloembollen. "Er staat al veel in kleur, dus er is veel moois te zien", aldus een woordvoerster.
De buitenattractie moest bijna twee jaar lang de deuren gesloten houden in verband met de pandemie. Alleen tijdens twee weekenden afgelopen april konden een beperkt aantal bezoekers de bloembollen bekijken, terwijl er ook andere coronarestricties golden zoals testen voor toegang. Het kiezen van een aankomsttijd blijft nu gelden "zodat niet iedereen tegelijk om tien uur 's ochtends na het ontbijt en de koffie binnenkomt".
Het park verwacht weer mensen van verder weg, zoals uit Duitsland - "altijd een belangrijk deel van onze bezoekers, vooral tijdens Pasen en in het voorjaar" - en Frankrijk. Van verder, zoals uit Amerika en Azië, zullen mensen nog niet komen, "dat zal nog wat lastiger worden". De Keukenhof rekent van 24 maart tot en met 15 mei op 50 tot 70 procent van het bezoekersaantal uit 2019. "Dat komt neer op zo'n 700.000 tot een miljoen mensen dit jaar."
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
1 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
4 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Lokale partijen zouden ook geld moeten krijgen voor hun werk, net als de plaatselijke afdelingen van landelijke partijen. Daarvoor pleit de Raad van Europa. Een betere vergoeding "zorgt voor een gelijker speelveld tussen partijen", stelt de organisatie daags na de gemeenteraadsverkiezingen in Nederland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch is door uitgever Mediahuis tijdelijk geschorst omdat hij kunstmatige intelligentie gebruikte voor het schrijven van nieuwsbrieven. Daarin stonden citaten die door AI waren verzonnen, bevestigt de journalist in een blog na berichtgeving hierover van NRC.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Joodse basisscholen en middelbare scholen in Amsterdam worden sinds enkele dagen extra beveiligd voordat ze opengaan, als ze open zijn en bij het uitgaan van de school. De gemeente laat dit donderdag weten. Aanleiding is de aanslag bij een joodse school in de hoofdstad vorige week.
5 uur geleden