
Keukenhof opent deuren zonder restricties na twee coronajaren
LISSE (ANP) - Bloemenpark de Keukenhof opent donderdag na twee coronajaren de deuren zonder restricties voor publiek. Bezoekers kunnen een tijdslot boeken om binnen te komen en dan zo lang als ze willen rondlopen tussen de bloembollen. "Er staat al veel in kleur, dus er is veel moois te zien", aldus een woordvoerster.
De buitenattractie moest bijna twee jaar lang de deuren gesloten houden in verband met de pandemie. Alleen tijdens twee weekenden afgelopen april konden een beperkt aantal bezoekers de bloembollen bekijken, terwijl er ook andere coronarestricties golden zoals testen voor toegang. Het kiezen van een aankomsttijd blijft nu gelden "zodat niet iedereen tegelijk om tien uur 's ochtends na het ontbijt en de koffie binnenkomt".
Het park verwacht weer mensen van verder weg, zoals uit Duitsland - "altijd een belangrijk deel van onze bezoekers, vooral tijdens Pasen en in het voorjaar" - en Frankrijk. Van verder, zoals uit Amerika en Azië, zullen mensen nog niet komen, "dat zal nog wat lastiger worden". De Keukenhof rekent van 24 maart tot en met 15 mei op 50 tot 70 procent van het bezoekersaantal uit 2019. "Dat komt neer op zo'n 700.000 tot een miljoen mensen dit jaar."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis ziet dat het tekort aan opvangplekken voor Oekraïners tot steeds meer schrijnende situaties leidt. Steeds meer Oekraïners melden dat ze op straat of in een auto hebben geslapen. De hulporganisatie roept de overheid op om te zorgen voor genoeg opvangplekken. "Wat moet er nog gebeuren voordat de overheid in actie komt?", vraagt Suzanne Segaar, hoofd Nationale Hulp van het Rode Kruis, zich af.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.
5 uur geledenMILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.
11 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.
13 uur geledenHEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.
13 uur geleden