'Kerstvakantie zacht van start, kans op witte kerst erg klein'
DE BILT (ANP) - Van winterweer is tijdens de eerste helft van de kerstvakantie, die vanwege de aangescherpte coronamaatregelen een paar dagen eerder begint, geen sprake. Er valt af en toe regen en de temperatuur stijgt geregeld tot boven de 10 graden. De kerstdagen verlopen kouder, maar de kans op een witte kerst is nog altijd heel erg klein, zo stelt Weeronline.
Het licht wisselvallige weer van dit moment zet ook de komende dagen voort. Het blijft veelal bewolkt met af en toe een spatje regen. In het weekend is het iets natter maar ook dan breekt af en toe de zon door. Koud is het niet, het kwik stijgt de komende dagen langzaam en komt zaterdag en zondag uit op 9 graden in het noorden en 11 graden in het zuiden. Daarmee is het zeer zacht voor de tijd van het jaar. Normaal gesproken ligt de temperatuur de week voor kerst tussen de 5 en 7 graden.
Na het weekend zet de temperatuur een geleidelijke daling in en komt de maximumtemperatuur donderdag uit op een graad of 7. In de nacht daalt het kwik naar tussen de 3 en 5 graden. Maar hoewel het langzaam kouder wordt, is de kans op sneeuw tijdens de kerstdagen minimaal. Het kan in de nacht wel gaan vriezen. Richting de jaarwisseling daalt de temperatuur waarschijnlijk nog iets verder, naar een graad of 5.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft dit jaar 25,8 procent van het geteste F2-consumentenvuurwerk afgekeurd. Dat is een stuk minder dan vorig jaar, toen 40,9 procent van het geteste vuurwerk niet door de keuring kwam. Onder F2-vuurwerk vallen dingen als grondbloemen en fonteinen.
49 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
18 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.
19 uur geleden