'Kerstvakantie zacht van start, kans op witte kerst erg klein'
DE BILT (ANP) - Van winterweer is tijdens de eerste helft van de kerstvakantie, die vanwege de aangescherpte coronamaatregelen een paar dagen eerder begint, geen sprake. Er valt af en toe regen en de temperatuur stijgt geregeld tot boven de 10 graden. De kerstdagen verlopen kouder, maar de kans op een witte kerst is nog altijd heel erg klein, zo stelt Weeronline.
Het licht wisselvallige weer van dit moment zet ook de komende dagen voort. Het blijft veelal bewolkt met af en toe een spatje regen. In het weekend is het iets natter maar ook dan breekt af en toe de zon door. Koud is het niet, het kwik stijgt de komende dagen langzaam en komt zaterdag en zondag uit op 9 graden in het noorden en 11 graden in het zuiden. Daarmee is het zeer zacht voor de tijd van het jaar. Normaal gesproken ligt de temperatuur de week voor kerst tussen de 5 en 7 graden.
Na het weekend zet de temperatuur een geleidelijke daling in en komt de maximumtemperatuur donderdag uit op een graad of 7. In de nacht daalt het kwik naar tussen de 3 en 5 graden. Maar hoewel het langzaam kouder wordt, is de kans op sneeuw tijdens de kerstdagen minimaal. Het kan in de nacht wel gaan vriezen. Richting de jaarwisseling daalt de temperatuur waarschijnlijk nog iets verder, naar een graad of 5.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland gaat volgend jaar voor het eerst in 24 jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. AVROTROS houdt vast aan het voornemen niet deel te nemen als Israƫl erbij is. De omroep heeft die beslissing genomen in nauwe afstemming met de NPO, heeft de omroep bekendgemaakt. Volgens de omroep is "deelname onder de huidige omstandigheden niet te verenigen met de publieke waarden die voor ons essentieel zijn".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma ziet "geen werkbare meerderheidsvariant" voor een mogelijke coalitie. Ook een minderheidscoalitie met voldoende steun om "aan het werk te gaan" ziet hij niet, zei hij donderdag na afloop van gesprekken met partijleiders.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en Belgiƫ.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnenkort gaat de Tweede Kamer in debat over het plan om een illegaal verblijf in Nederland strafbaar te stellen. Aan het begin van de zomer leidde het tot veel discussie toen de PVV dit wilde toevoegen aan een nieuwe strenge asielwet, en een Kamermeerderheid daarmee instemde. Het debat gaat over een aanpassing die demissionair asielminister David van Weel (VVD) voorstelt om tegemoet te komen aan de zorgen hierover.
7 uur geleden