Kerstvakantie voorbij, kinderen naar school en ouders naar werk
DEN HAAG (ANP) - De kerstvakantie is na twee weken achter de rug. Miljoenen mensen stappen maandag weer in de auto, op de fiets of in het openbaar vervoer op weg naar het werk. Kinderen gaan weer naar school.
De ANWB en Rijkswaterstaat verwachten dat de ochtendspits maandag gemiddeld is, met de meeste files in Zuid-Holland en Noord-Brabant. Zo kan het druk zijn bij Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, tussen Utrecht en Breda, bij knooppunt Hoevelaken en rond Arnhem. Dat het maandagochtend waarschijnlijk droog en zonnig is, is volgens Rijkswaterstaat gunstig.
Dat volwassenen en kinderen weer bij elkaar komen, zou in de komende weken ook kunnen leiden tot nieuwe ziektegevallen. In de kerstvakantie was het aantal coronagevallen gedaald en kregen ziekenhuizen het ook iets minder druk. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) weet niet of die daling doorzet.
De eerstvolgende schoolvakantie is de voorjaarsvakantie in februari.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
37 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
16 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
16 uur geleden