Kersttoespraak Willem-Alexander trekt 1,5 miljoen kijkers
HILVERSUM (ANP) - De kersttoespraak die koning Willem-Alexander op eerste kerstdag hield, trok in totaal ruim anderhalf miljoen kijkers. Dat blijkt uit de cijfers van de Stichting Kijkonderzoek. De speech trok daarmee, samen met het NOS Journaal van 20.00 uur, op deze dag de meeste kijkers.
De meeste mensen, 740.000 kijkers, zagen de toespraak via NPO1. Naar de herhaling aan het einde van de middag keken nog eens 508.000 mensen. Daarna volgde NPO 2 (199.000 kijkers) waar de toespraak om 13.00 uur met een gebarentolk werd uitgezonden. Op RTL4 en SBS6 keken nog eens 76.000 en 67.000 mensen de toespraak.
Er schakelden minder mensen in voor de koning dan afgelopen jaar. In 2020 trok de toespraak in totaal 2,2 miljoen kijkers. Dit lijkt in de afgelopen jaren een uitschieter te zijn geweest. Ook in 2019 en 2018 trokken de woorden van Willem-Alexander op eerste kerstdag zo'n anderhalf miljoen kijkers.
De koning riep in zijn kersttoespraak mensen ondanks hun verschillen op te blijven samenwerken. De vorst noemde de coronapandemie en de klimaatverandering als problemen die "ons allemaal raken". Willem-Alexander erkent dat er veel verschillen zijn tussen mensen, maar hoopt op meer verbinding.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Zowel de steun voor de monarchie als de rapportcijfers voor koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia blijven dit jaar gelijk ten opzichte van vorig jaar. Dat staat in de jaarlijkse NOS Koningsdagenquête 2026, uitgevoerd door Ipsos I&O. In de afgelopen jaren namen de steun voor de monarchie en de rapportcijfers nog licht toe.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
18 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
20 uur geleden