Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kersttoespraak Willem-Alexander trekt 1,5 miljoen kijkers

Kersttoespraak Willem-Alexander trekt 1,5 miljoen kijkers

HILVERSUM (ANP) - De kersttoespraak die koning Willem-Alexander op eerste kerstdag hield, trok in totaal ruim anderhalf miljoen kijkers. Dat blijkt uit de cijfers van de Stichting Kijkonderzoek. De speech trok daarmee, samen met het NOS Journaal van 20.00 uur, op deze dag de meeste kijkers.

De meeste mensen, 740.000 kijkers, zagen de toespraak via NPO1. Naar de herhaling aan het einde van de middag keken nog eens 508.000 mensen. Daarna volgde NPO 2 (199.000 kijkers) waar de toespraak om 13.00 uur met een gebarentolk werd uitgezonden. Op RTL4 en SBS6 keken nog eens 76.000 en 67.000 mensen de toespraak.

Er schakelden minder mensen in voor de koning dan afgelopen jaar. In 2020 trok de toespraak in totaal 2,2 miljoen kijkers. Dit lijkt in de afgelopen jaren een uitschieter te zijn geweest. Ook in 2019 en 2018 trokken de woorden van Willem-Alexander op eerste kerstdag zo'n anderhalf miljoen kijkers.

De koning riep in zijn kersttoespraak mensen ondanks hun verschillen op te blijven samenwerken. De vorst noemde de coronapandemie en de klimaatverandering als problemen die "ons allemaal raken". Willem-Alexander erkent dat er veel verschillen zijn tussen mensen, maar hoopt op meer verbinding.

Meer uit Binnenland

18 jaar cel en tbs voor man die vrouw (75) doodde bij Halsteren

BREDA (ANP) - De 33-jarige Elias M. moet achttien jaar de cel in voor het aanranden en doden van een 75-jarige vrouw uit het Brabantse Halsteren. De rechtbank in Breda heeft hem ook veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. De opgelegde straf is iets lager dan de twintig jaar celstraf en tbs die het Openbaar Ministerie had geëist.

6 minuten geleden
Celstraffen tot 16 jaar geëist voor explosie woning Nieuwkuijk

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in de rechtbank in Den Bosch celstraffen van acht tot zestien jaar geëist tegen drie mannen die terechtstaan voor een explosie bij een woning in het Brabantse Nieuwkuijk. Door de aanslag in de nacht van 15 op 16 november 2024 raakte een 50-jarige vrouw zwaargewond. Haar rechterbeen is geamputeerd. Ook aan haar linkerbeen liep ze zwaar letsel op.

32 minuten geleden
Trump had geen kritiek op militairen Nederland, zegt ambassadeur

DEN HAAG (ANP) - Donald Trump doelde met zijn uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-militairen die zouden zijn weggebleven van de frontlinie tijdens de oorlog in Afghanistan niet op Nederlandse militairen. Dat zei de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo maandag op X.

54 minuten geleden
Later deze week mogelijk 10 centimeter sneeuw in Groningen

DE BILT (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag valt waarschijnlijk veel sneeuw in het noorden van het land. In Groningen kan het pak sneeuw op sommige plekken 10 centimeter dik worden, in andere gebieden zo'n 3 tot 8 centimeter, verwacht het KNMI.

2 uur geleden
GL-PvdA wil samenwerking NPO en streamingdiensten mogelijk maken

DEN HAAG (ANP) - Publieke omroepen moeten samen met streamingdiensten series kunnen maken, stelt Tweede Kamerlid Mohammed Mohandis (GroenLinks-PvdA). Het is volgens Mohandis nu nog onduidelijk of omroepen die samenwerking mogen aangaan, of dat dit het dienstbaarheidsverbod schendt. Hij wil dat dit wordt opgehelderd.

4 uur geleden
Aantal orgaantransplantaties daalt, hulp voor zo'n 1500 patiënten

LEIDEN (ANP) - Vorig jaar hebben iets minder patiënten een donororgaan ontvangen dan in 2024. Volgens de Nederlandse Transplantatie Stichting (NTS) zijn in 2025 1480 orgaantransplantaties uitgevoerd, een afname van circa 7 procent ten opzichte van een jaar eerder. Toen waren het er 1588. Ondanks de lichte daling "ziet de NTS een stijgende trend op de lange termijn", stelt de stichting in een toelichting op de jaarcijfers.

10 uur geleden
Maandag code geel in noordoosten om gladheid

DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.

19 uur geleden