Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, eindigde 0,2 procent in de min op 942,70 punten. Toch hoeven beleggers niet te mopperen, de hoofdindex is sinds het begin van het jaar met meer dan 7 procent gestegen. De MidKap won 0,7 procent op 917,28 punten. Sinds het begin van het jaar heeft de beursgraadmeter voor middelgrote fondsen bijna 10 procent gewonnen. Frankfurt, Parijs en Londen daalden maandag tot 0,3 procent.

Verzekeraar Aegon, verfproducent AkzoNobel en dataleverancier Wolters Kluwer gingen aan kop in de AEX met winsten tot 1 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD, bierbrouwer Heineken en techinvesteerder Prosus waren de sterkste dalers met verliezen tot 2,4 procent.

Bij de kleinere fondsen in Amsterdam dook Triodos Bank meer dan 5 procent omlaag. Het geplaagde bankbedrijf maakte bekend een afschrijving te doen van 60 miljoen euro op leningen die zijn gerelateerd aan de Duitse glasvezelmarkt. Volgens Triodos komt dit door de verslechtering van die markt en zal de afschrijving een aanzienlijke impact hebben op de financiële resultaten van dit jaar. Het bedrijf is al bezig zijn Duitse bankactiviteiten af te bouwen. Triodos Bank, die zich als duurzame bank profileert, verloor sinds de start van het jaar ruim een vijfde van zijn beurswaarde.

Bij de MidKap-aandelen werd metalenspecialist AMG 3,5 procent hoger gezet. De koperprijs nadert de 12.000 dollar per ton. Dit jaar is de prijs van het industriële metaal ongeveer 36 procent gestegen, de sterkste jaarlijkse stijging sinds 2009. De prijzen van goud en zilver stegen ook naar nieuwe records. In Londen wonnen de grote mijnbouwers Rio Tinto en BHP tot 1,6 procent aan waarde.

Meer uit Financieel

ING: eurozone kwetsbaarste regio bij langdurig conflict met Iran

AMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieën ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.

47 minuten geleden
Nederlandse schepen kunnen geen kant op in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - Veel schepen liggen voor anker in de Perzische Golf. Dat komt door de blijvende onveiligheid in het gebied en de blokkade van aangrenzende wateren door het conflict rond Iran. "Op het moment dat er voldoende aanvallen op schepen worden uitgevoerd, betekent dat feitelijk dat een veilig vertrek van schepen uit de Perzische Golf vrijwel onmogelijk wordt gemaakt", meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR).

2 uur geleden
Clouddiensten Amazon verstoord in VAE door stroomproblemen

DUBAI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amazon kampt met een storing bij zijn clouddiensten in de Verenigde Arabische Emiraten door problemen met de stroomvoorziening. Amazon heeft ook gemeld dat een datacenter is geraakt door een onbekend object waardoor brand ontstond. Daarop werd de stroomtoevoer stilgelegd door de brandweer.

2 uur geleden
Grote olieraffinaderij Saudi Aramco stilgelegd na drone-aanval

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft de grote olieraffinaderij Ras Tanura maandagochtend stilgelegd na een drone-aanval waardoor een kleine brand bij het complex uitbrak. Volgens de autoriteiten gaat het om een voorzorgsmaatregel: er is geen grote schade aan de raffinaderij en er zijn geen gewonden.

3 uur geleden
Air France-KLM zakt op beurs na onrust Midden-Oosten, Shell wint

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde maandag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Ook andere grote luchtvaartmaatschappijen stonden onder druk door de annuleringen van veel vluchten in het Midden-Oosten en de sterk gestegen brandstofprijzen. Olie- en gasproducenten als Shell profiteerden daarentegen van de forse opmars van de olie- en gasprijzen die volgden op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Air France-KLM zakte ruim 7 procent en Shell klom 5 procent.

3 uur geleden
Bedrijfsomstandigheden Nederlandse industrie licht verbeterd

ZEIST (ANP) - De bedrijfsomstandigheden in de Nederlandse industrie zijn in februari licht verbeterd met een iets sterkere groei van de bedrijvigheid dan een maand eerder. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Die meting werd gedaan voor de aanvallen op Iran.

4 uur geleden
Steeds vaker ondersteuning nodig om onvolledige AOW aan te vullen

AMSTELVEEN (ANP) - Nederland telt steeds meer ouderen die aanvullende inkomensondersteuning ontvangen omdat ze geen volledige AOW krijgen. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) voorziet komende jaren een toename met ruim de helft. In 2040 gaat het volgens de organisatie waarschijnlijk om 94.000 huishoudens op een AOW-bevolking van ongeveer 4,6 miljoen mensen.

4 uur geleden