Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Kerstpakket is dit jaar persoonsgericht'

'Kerstpakket is dit jaar persoonsgericht'

WORMER (ANP) - Persoonsgericht is het sleutelwoord voor het kerstpakket van 2019. De meeste werkgevers willen hun medewerkers een gepersonaliseerd kerstpakket geven, of mensen de kans geven iets voor zichzelf uit te zoeken. Dat komt naar voren uit onderzoek van One Question in opdracht van vakblad Het Portaal Uitgevers onder 162 bedrijven.

Een kwart van de ondervraagde bedrijven geeft een kerstpakket dat bijvoorbeeld onderscheid maakt naar geslacht. Vrouwelijke medewerkers krijgen dan een kerstpakket met andere inhoud dan hun mannelijke collega's. Ook houden sommige werkgevers rekening met godsdienst of eetpatroon. Zo zijn er ook 'vegapakketten' voor vegetariƫrs.

Nog een populaire optie is om medewerkers een code te schenken waarmee ze zelf online een cadeau uit kunnen kiezen. Dat doet een kwart van de ondervraagde bedrijven. Daarnaast zetten werkgevers cadeaubonnen in.

Een gemiddelde werkgever geeft een kerstpakket van ongeveer 50 euro, wijst het onderzoek uit. Groothandel Sligro, die kerstpakketten verkoopt, meldde eerder een vergelijkbaar bedrag. Dat ligt licht lager dan vorig jaar, toen 53 euro per pakket werd uitgegeven. Wel stijgt het aantal werkgevers dat dit jaar een kerstpakket geeft tot 64 procent van de ondervraagden, tegen 54 procent vorig jaar.

Meer uit Financieel

Tesla voert autoverkopen weer op na jaar vol controverses

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in het tweede kwartaal een kwart meer auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee toont de fabrikant van elektrische auto's, geleid door Elon Musk, herstel na een forse daling van de verkopen vorig jaar.

1 uur geleden
Beurzen in New York openen hoger na zwak Amerikaans banenrapport

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met winsten begonnen. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in juni 57.000 banen bijgekomen. Dat was veel minder dan verwacht.

1 uur geleden
Afgesproken cao-lonen FNV stijgen 3,4 procent, vakbond wil meer

UTRECHT (ANP) - FNV heeft de afgelopen maanden loonsverhogingen van gemiddeld 3,4 procent weten af te spreken in nieuwe cao's. Dat is wel duidelijk lager dan de eis van 6 procent waarop de grootste vakbond van Nederland sinds december mikt. FNV-bestuurslid Jacqie van Stigt gaf donderdag in een tussentijdse evaluatie van het cao-seizoen toe dat er nog wel stappen zijn te zetten.

3 uur geleden
Gall & Gall sluit cao-akkoord met vakbond CNV

ZAANDAM (ANP) - Slijterijketen Gall & Gall heeft een akkoord met vakbond CNV gesloten over een nieuwe cao. Het akkoord komt na meerdere stakingen door personeel van Gall & Gall, waardoor winkels dicht bleven.

3 uur geleden
Minder campers verkocht, liefhebbers 'voelen hogere kosten'

BUNNIK (ANP) - De verkoop van campers is in de eerste helft van dit jaar gedaald. Dat melden BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Camperliefhebbers voelen de hogere kosten van het bezit en gebruik van een camper, volgens de brancheorganisaties.

4 uur geleden
Groot havencontract voor Boskalis en Van Oord in Zweden

PAPENDRECHT (ANP) - De baggeraars en maritiem dienstverleners Boskalis en Van Oord hebben een groot contract in Zweden binnengehaald. De bedrijven gaan omvangrijke baggerwerkzaamheden uitvoeren voor uitbreiding van de haven van de stad LuleƄ in het noorden van Zweden.

4 uur geleden
Zuivelwerkgevers en vakbonden eens over nieuwe cao na stakingen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers en vakbonden hebben een onderhandelingsresultaat bereikt over een nieuwe cao voor de zuivelindustrie, nadat de afgelopen weken meermaals werd gestaakt bij makers van melkproducten zoals kaas, yoghurt en babyvoeding. Leden van vakbonden moeten nog wel instemmen met de afspraken.

5 uur geleden