Kerstholt over passeren Schulting: vind ik moeilijk om te doen
MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt vond het niet eenvoudig om shorttrackster Suzanne Schulting te passeren op de olympische halve finale van de aflossing bij de vrouwen zaterdag. Dat vertelde de bondscoach zondag na de training in Milaan.
Kerstholt koos naast vaste waarden Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer en Selma Poutsma als vierde rijdster voor Zoë Florence Deltrap. Zij kreeg de voorkeur boven Schulting. Het Nederlandse team plaatste zich overtuigend voor de finale van woensdag.
"Ik vind het heel vervelend om mensen teleur te stellen. Dat vind ik moeilijk, daar heb ik niet het karakter voor. Van een lekker conflictje krijg ik geen energie. Dat is thuis bij mijn vrouw ook zo. Zo zit ik nu eenmaal in elkaar", aldus Kerstholt, die Schulting vrijdag al had laten weten dat ze reserve zou zijn.
'Iedereen op het podium'
De keuze voor de rijdsters op de aflossing was lange tijd vrij eenvoudig voor Kerstholt, totdat drievoudig olympisch shorttrackkampioene Schulting in aanloop naar de Spelen het langebaanschaatsen wilde combineren met het shorttrack. De Friezin kreeg aan de hand van haar prestaties bij de NK in Leeuwarden een aanwijsplek voor de olympische 1500 meter en hoopte zich in de tussentijd op trainingen te bewijzen voor een plek in het achtervolgingsteam.
"Ik weet dat het interessant is voor jullie, dat begrijp ik", sprak Kerstholt tegen enkele Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena. "Maar wij hebben drie keer goud gehaald hier. En er zit nog meer in. Dat geldt voor de vrouwenrelay, maar ook voor de anderen. Ik wil iedereen op het podium hebben als dat kan. Daarom wil ik mijn aandacht ook bij andere dingen houden. Ik zit met mijn gedachten ergens anders dan jullie."
Meer uit Sport
GUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
1 uur geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
8 uur geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
1 dag geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.
1 dag geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.
1 dag geleden