Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kerstholt blijft bondscoach shorttrackers, Otter keert niet terug

Kerstholt blijft bondscoach shorttrackers, Otter keert niet terug

UTRECHT (ANP) - Niels Kerstholt blijft de komende drie jaar bondscoach van de shorttrackers. Schaatsbond KNSB heeft zijn contract, dat na dit seizoen afliep, verlengd tot medio 2026. Jeroen Otter keert na zijn 'sabbatical year' niet terug bij de nationale shorttrackploeg, maar hij wordt coach van coaches bij sportkoepel NOC*NSF.

"De uitkomst van alle gevoerde gesprekken is dat we verdergaan met Niels als bondscoach", zegt Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB. "Als beginnend hoofdcoach heeft hij het uitstekend gedaan. De selectie is zowel in de breedte als aan de top sterker geworden, het bewijs daarvan hebben we gezien bij de WK in Seoul. Ik kies hiermee niet alleen voor de route naar Milaan 2026, maar ook voor de periode daarna. Het is onze gezamenlijke ambitie om onze positie aan de wereldtop van het shorttrack verder uit te bouwen."

Kerstholt is blij dat de schaatsbond met hem verder wil. "Hartstikke mooi, nadat ik vorig jaar de sprong in het diepe heb gewaagd. Het is een leerzaam avontuur gebleken, waarin we samen mooie dingen hebben neergezet. Dat smaakt voor mij naar meer. Ik denk dat er een prima basis ligt om toe te werken naar succes op de Olympische Spelen van 2026. Maar onderweg daarnaartoe willen we uiteraard ook meedoen om de prijzen. Ik kijk al uit naar het WK van volgend jaar in Ahoy."

Unieke kans

Otter heeft intussen een akkoord bereikt met NOC*NSF, waar hij fulltime aan de slag gaat als coach van coaches. "Ik krijg nu een unieke kans om aan te sluiten bij het NOC*NSF High Performance-team en dat voelt als een geweldige uitdaging", zegt hij. "Tevens heb ik het volste vertrouwen dat bondscoach Kerstholt de sporters naar nog betere prestaties kan leiden."

Kerstholt nam de functie van bondscoach afgelopen seizoen over van Otter, die van 2010 tot en met 2022 de leiding had over de shorttrackploeg. Hij leidde shorttracker Sjinkie Knegt naar de eerste olympische medaille bij de Spelen van Sotsji in 2014 en Suzanne Schulting naar olympisch goud op de Spelen van Pyeongchang in 2018. In Beijing in 2022 was er twee keer goud, waaronder de olympische titel van de shorttracksters op de aflossing.

Kritiek

In de aanloop naar de wereldbekerwedstrijd in Dordrecht uitte Knegt forse kritiek op Kerstholt en zijn staf. De shorttracker kreeg een officiële waarschuwing van de schaatsbond, maar mocht toch deelnemen aan de WK.

Na de WK in Seoul, die de Nederlandse ploeg afsloot met acht medailles, waarvan vijf keer goud, is een reeks gesprekken gevoerd over de toekomst van het team. Over de verdere invulling van de begeleidingsstaf worden spoedig afrondende gesprekken gevoerd, meldt de KNSB. De verwachting is dat in de samenstelling weinig zal veranderen.

Meer uit Sport

Carapaz blijft Pedersen voor in Profronde van Surhuisterveen

SURHUISTERVEEN (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz heeft in de bollentrui ook de Profronde van Surhuisterveen op zijn naam geschreven. De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost bleef in het Friese criterium de Deense groenetruiwinnaar Mads Pedersen en Bauke Mollema nipt voor.

3 uur geleden
Pieterse kopvrouw Fenix - Premier Tech in Tour de France Femmes

HERENTALS (ANP) - Wielrenster Puck Pieterse is de kopvrouw van Fenix - Premier Tech bij de start van de Tour de France Femmes. Ook sprintster Charlotte Kool en Yara Kastelijn maken deel uit van de ploeg die zaterdag aan de start staat in het Zwitserse Lausanne.

12 uur geleden
Djokovic vormt op US Open koppel met Sabalenka in gemengd dubbel

NEW YORK (ANP/AFP/BELGA) - Tennisser Novak Djokovic vormt in augustus tijdens de US Open een koppel met Aryna Sabalenka in het gemengd dubbelspel. Dat bevestigt de organisatie van het grandslamtoernooi in New York op de toernooiwebsite.

15 uur geleden
Hockeybondscoach Delmée houdt op WK vast aan olympische selectie

UTRECHT (ANP) - Hockeybondscoach Jeroen Delmée houdt op het komende wereldkampioenschap in eigen land vast aan de selectie die twee jaar geleden bij de Olympische Spelen in Parijs een gouden medaille won. Alle nu nog beschikbare internationals van 2024 zijn geselecteerd, aangevuld met aanvaller Terrance Pieters, keeper Derk Meijer en cornernemer Pepijn van der Heijden.

16 uur geleden
Para-snowboardster Bunschoten-Vos zet punt achter carrière

UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.

1 dag geleden
Teambaas McLaren maakt excuses aan Sainz voor gedrag Piastri

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.

1 dag geleden
Van Aert maakt na blessure rentree in Ronde van Denemarken

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.

1 dag geleden