Kerstholt blijft bondscoach shorttrackers, Otter keert niet terug
UTRECHT (ANP) - Niels Kerstholt blijft de komende drie jaar bondscoach van de shorttrackers. Schaatsbond KNSB heeft zijn contract, dat na dit seizoen afliep, verlengd tot medio 2026. Jeroen Otter keert na zijn 'sabbatical year' niet terug bij de nationale shorttrackploeg, maar hij wordt coach van coaches bij sportkoepel NOC*NSF.
"De uitkomst van alle gevoerde gesprekken is dat we verdergaan met Niels als bondscoach", zegt Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB. "Als beginnend hoofdcoach heeft hij het uitstekend gedaan. De selectie is zowel in de breedte als aan de top sterker geworden, het bewijs daarvan hebben we gezien bij de WK in Seoul. Ik kies hiermee niet alleen voor de route naar Milaan 2026, maar ook voor de periode daarna. Het is onze gezamenlijke ambitie om onze positie aan de wereldtop van het shorttrack verder uit te bouwen."
Kerstholt is blij dat de schaatsbond met hem verder wil. "Hartstikke mooi, nadat ik vorig jaar de sprong in het diepe heb gewaagd. Het is een leerzaam avontuur gebleken, waarin we samen mooie dingen hebben neergezet. Dat smaakt voor mij naar meer. Ik denk dat er een prima basis ligt om toe te werken naar succes op de Olympische Spelen van 2026. Maar onderweg daarnaartoe willen we uiteraard ook meedoen om de prijzen. Ik kijk al uit naar het WK van volgend jaar in Ahoy."
Unieke kans
Otter heeft intussen een akkoord bereikt met NOC*NSF, waar hij fulltime aan de slag gaat als coach van coaches. "Ik krijg nu een unieke kans om aan te sluiten bij het NOC*NSF High Performance-team en dat voelt als een geweldige uitdaging", zegt hij. "Tevens heb ik het volste vertrouwen dat bondscoach Kerstholt de sporters naar nog betere prestaties kan leiden."
Kerstholt nam de functie van bondscoach afgelopen seizoen over van Otter, die van 2010 tot en met 2022 de leiding had over de shorttrackploeg. Hij leidde shorttracker Sjinkie Knegt naar de eerste olympische medaille bij de Spelen van Sotsji in 2014 en Suzanne Schulting naar olympisch goud op de Spelen van Pyeongchang in 2018. In Beijing in 2022 was er twee keer goud, waaronder de olympische titel van de shorttracksters op de aflossing.
Kritiek
In de aanloop naar de wereldbekerwedstrijd in Dordrecht uitte Knegt forse kritiek op Kerstholt en zijn staf. De shorttracker kreeg een officiële waarschuwing van de schaatsbond, maar mocht toch deelnemen aan de WK.
Na de WK in Seoul, die de Nederlandse ploeg afsloot met acht medailles, waarvan vijf keer goud, is een reeks gesprekken gevoerd over de toekomst van het team. Over de verdere invulling van de begeleidingsstaf worden spoedig afrondende gesprekken gevoerd, meldt de KNSB. De verwachting is dat in de samenstelling weinig zal veranderen.
Meer uit Sport
WAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
18 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
19 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."
1 dag geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
1 dag geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
1 dag geleden