Kerstholt blijft bondscoach shorttrackers, Otter keert niet terug
UTRECHT (ANP) - Niels Kerstholt blijft de komende drie jaar bondscoach van de shorttrackers. Schaatsbond KNSB heeft zijn contract, dat na dit seizoen afliep, verlengd tot medio 2026. Jeroen Otter keert na zijn 'sabbatical year' niet terug bij de nationale shorttrackploeg, maar hij wordt coach van coaches bij sportkoepel NOC*NSF.
"De uitkomst van alle gevoerde gesprekken is dat we verdergaan met Niels als bondscoach", zegt Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB. "Als beginnend hoofdcoach heeft hij het uitstekend gedaan. De selectie is zowel in de breedte als aan de top sterker geworden, het bewijs daarvan hebben we gezien bij de WK in Seoul. Ik kies hiermee niet alleen voor de route naar Milaan 2026, maar ook voor de periode daarna. Het is onze gezamenlijke ambitie om onze positie aan de wereldtop van het shorttrack verder uit te bouwen."
Kerstholt is blij dat de schaatsbond met hem verder wil. "Hartstikke mooi, nadat ik vorig jaar de sprong in het diepe heb gewaagd. Het is een leerzaam avontuur gebleken, waarin we samen mooie dingen hebben neergezet. Dat smaakt voor mij naar meer. Ik denk dat er een prima basis ligt om toe te werken naar succes op de Olympische Spelen van 2026. Maar onderweg daarnaartoe willen we uiteraard ook meedoen om de prijzen. Ik kijk al uit naar het WK van volgend jaar in Ahoy."
Unieke kans
Otter heeft intussen een akkoord bereikt met NOC*NSF, waar hij fulltime aan de slag gaat als coach van coaches. "Ik krijg nu een unieke kans om aan te sluiten bij het NOC*NSF High Performance-team en dat voelt als een geweldige uitdaging", zegt hij. "Tevens heb ik het volste vertrouwen dat bondscoach Kerstholt de sporters naar nog betere prestaties kan leiden."
Kerstholt nam de functie van bondscoach afgelopen seizoen over van Otter, die van 2010 tot en met 2022 de leiding had over de shorttrackploeg. Hij leidde shorttracker Sjinkie Knegt naar de eerste olympische medaille bij de Spelen van Sotsji in 2014 en Suzanne Schulting naar olympisch goud op de Spelen van Pyeongchang in 2018. In Beijing in 2022 was er twee keer goud, waaronder de olympische titel van de shorttracksters op de aflossing.
Kritiek
In de aanloop naar de wereldbekerwedstrijd in Dordrecht uitte Knegt forse kritiek op Kerstholt en zijn staf. De shorttracker kreeg een officiële waarschuwing van de schaatsbond, maar mocht toch deelnemen aan de WK.
Na de WK in Seoul, die de Nederlandse ploeg afsloot met acht medailles, waarvan vijf keer goud, is een reeks gesprekken gevoerd over de toekomst van het team. Over de verdere invulling van de begeleidingsstaf worden spoedig afrondende gesprekken gevoerd, meldt de KNSB. De verwachting is dat in de samenstelling weinig zal veranderen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
17 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
18 uur geleden