Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kerstholt blijft bondscoach shorttrackers, Otter keert niet terug

Kerstholt blijft bondscoach shorttrackers, Otter keert niet terug

UTRECHT (ANP) - Niels Kerstholt blijft de komende drie jaar bondscoach van de shorttrackers. Schaatsbond KNSB heeft zijn contract, dat na dit seizoen afliep, verlengd tot medio 2026. Jeroen Otter keert na zijn 'sabbatical year' niet terug bij de nationale shorttrackploeg, maar hij wordt coach van coaches bij sportkoepel NOC*NSF.

"De uitkomst van alle gevoerde gesprekken is dat we verdergaan met Niels als bondscoach", zegt Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB. "Als beginnend hoofdcoach heeft hij het uitstekend gedaan. De selectie is zowel in de breedte als aan de top sterker geworden, het bewijs daarvan hebben we gezien bij de WK in Seoul. Ik kies hiermee niet alleen voor de route naar Milaan 2026, maar ook voor de periode daarna. Het is onze gezamenlijke ambitie om onze positie aan de wereldtop van het shorttrack verder uit te bouwen."

Kerstholt is blij dat de schaatsbond met hem verder wil. "Hartstikke mooi, nadat ik vorig jaar de sprong in het diepe heb gewaagd. Het is een leerzaam avontuur gebleken, waarin we samen mooie dingen hebben neergezet. Dat smaakt voor mij naar meer. Ik denk dat er een prima basis ligt om toe te werken naar succes op de Olympische Spelen van 2026. Maar onderweg daarnaartoe willen we uiteraard ook meedoen om de prijzen. Ik kijk al uit naar het WK van volgend jaar in Ahoy."

Unieke kans

Otter heeft intussen een akkoord bereikt met NOC*NSF, waar hij fulltime aan de slag gaat als coach van coaches. "Ik krijg nu een unieke kans om aan te sluiten bij het NOC*NSF High Performance-team en dat voelt als een geweldige uitdaging", zegt hij. "Tevens heb ik het volste vertrouwen dat bondscoach Kerstholt de sporters naar nog betere prestaties kan leiden."

Kerstholt nam de functie van bondscoach afgelopen seizoen over van Otter, die van 2010 tot en met 2022 de leiding had over de shorttrackploeg. Hij leidde shorttracker Sjinkie Knegt naar de eerste olympische medaille bij de Spelen van Sotsji in 2014 en Suzanne Schulting naar olympisch goud op de Spelen van Pyeongchang in 2018. In Beijing in 2022 was er twee keer goud, waaronder de olympische titel van de shorttracksters op de aflossing.

Kritiek

In de aanloop naar de wereldbekerwedstrijd in Dordrecht uitte Knegt forse kritiek op Kerstholt en zijn staf. De shorttracker kreeg een officiële waarschuwing van de schaatsbond, maar mocht toch deelnemen aan de WK.

Na de WK in Seoul, die de Nederlandse ploeg afsloot met acht medailles, waarvan vijf keer goud, is een reeks gesprekken gevoerd over de toekomst van het team. Over de verdere invulling van de begeleidingsstaf worden spoedig afrondende gesprekken gevoerd, meldt de KNSB. De verwachting is dat in de samenstelling weinig zal veranderen.

Meer uit Sport

Verstappen klaagt over grip na beste tijd in training Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen is ondanks zijn beste tijd in de tweede vrije training nog niet gerust op een goed resultaat in de Grote Prijs van Mexico. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was tevreden over zijn snelle rondje op het Autódromo Hermanos Rodríguez, maar klaagde over zijn grip op de langere stukken.

43 minuten geleden
Onstuitbare Wiebes verovert ook wereldtitel op omnium

SANTIAGO (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede gouden medaille te pakken op de WK baanwielrennen in Chili. De 26-jarige Mijdrechtse was op de wielerpiste van Santiago de beste op het omnium. Wiebes kroonde zich eerder op de WK al tot wereldkampioene op het onderdeel scratch.

7 uur geleden
Van de Wouw voor het eerst wereldkampioene sprint

SANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw heeft zich op de WK baanwielrennen in Chili voor het eerst gekroond tot wereldkampioene op de sprint. De 27-jarige Brabantse troefde op de wielerpiste van Santiago de Japanse Mina Sato af in de finale. Ze verzekerde zich van het goud door beide heats overtuigend te winnen.

7 uur geleden
Verstappen de snelste in tweede training op hoogte in Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Mexico in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez 0,153 seconde sneller dan de Monegask Charles Leclerc, die in zijn Ferrari de tweede tijd noteerde. De Italiaan Kimi Antonelli reed in zijn Mercedes de derde tijd. Hij gaf 0,174 seconde toe op Verstappen, die zijn snelste ronde reed op de zachte band.

7 uur geleden
Lavreysen pakt 19e wereldtitel met goud op kilometer tijdrit

SANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen is hard op weg te slagen in zijn unieke missie om vier wereldtitels te veroveren op de WK baanwielrennen in Chili. De 28-jarige Brabander is op drie titels gekomen door de kilometer tijdrit te winnen op de piste van Santiago. Hij veroverde het goud met een tijd van 57,978 seconden. Het is al zijn negentiende wereldtitel in totaal.

9 uur geleden
Snelle uitschakeling Van Barneveld op EK darts

DORTMUND (ANP) - Raymond van Barneveld is al in de eerste ronde van het EK darts in Dortmund uitgeschakeld. De 58-jarige Nederlandse prof verloor in een kwartier van regerend wereldkampioen Luke Littler. De 18-jarige Brit won met 6-1.

11 uur geleden
Wiebes wint eerste onderdeel van het omnium bij WK

SANTIAGO (ANP) - Lorena Wiebes is bij de WK baanwielrennen in Chili goed aan het omnium begonnen. Op de piste van de hoofdstad Santiago was de 26-jarige geboren Mijdrechtse de beste op het onderdeel scratch.

16 uur geleden