Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kerstholt blijft bondscoach shorttrackers, Otter keert niet terug

Kerstholt blijft bondscoach shorttrackers, Otter keert niet terug

UTRECHT (ANP) - Niels Kerstholt blijft de komende drie jaar bondscoach van de shorttrackers. Schaatsbond KNSB heeft zijn contract, dat na dit seizoen afliep, verlengd tot medio 2026. Jeroen Otter keert na zijn 'sabbatical year' niet terug bij de nationale shorttrackploeg, maar hij wordt coach van coaches bij sportkoepel NOC*NSF.

"De uitkomst van alle gevoerde gesprekken is dat we verdergaan met Niels als bondscoach", zegt Remy de Wit, technisch directeur van de KNSB. "Als beginnend hoofdcoach heeft hij het uitstekend gedaan. De selectie is zowel in de breedte als aan de top sterker geworden, het bewijs daarvan hebben we gezien bij de WK in Seoul. Ik kies hiermee niet alleen voor de route naar Milaan 2026, maar ook voor de periode daarna. Het is onze gezamenlijke ambitie om onze positie aan de wereldtop van het shorttrack verder uit te bouwen."

Kerstholt is blij dat de schaatsbond met hem verder wil. "Hartstikke mooi, nadat ik vorig jaar de sprong in het diepe heb gewaagd. Het is een leerzaam avontuur gebleken, waarin we samen mooie dingen hebben neergezet. Dat smaakt voor mij naar meer. Ik denk dat er een prima basis ligt om toe te werken naar succes op de Olympische Spelen van 2026. Maar onderweg daarnaartoe willen we uiteraard ook meedoen om de prijzen. Ik kijk al uit naar het WK van volgend jaar in Ahoy."

Unieke kans

Otter heeft intussen een akkoord bereikt met NOC*NSF, waar hij fulltime aan de slag gaat als coach van coaches. "Ik krijg nu een unieke kans om aan te sluiten bij het NOC*NSF High Performance-team en dat voelt als een geweldige uitdaging", zegt hij. "Tevens heb ik het volste vertrouwen dat bondscoach Kerstholt de sporters naar nog betere prestaties kan leiden."

Kerstholt nam de functie van bondscoach afgelopen seizoen over van Otter, die van 2010 tot en met 2022 de leiding had over de shorttrackploeg. Hij leidde shorttracker Sjinkie Knegt naar de eerste olympische medaille bij de Spelen van Sotsji in 2014 en Suzanne Schulting naar olympisch goud op de Spelen van Pyeongchang in 2018. In Beijing in 2022 was er twee keer goud, waaronder de olympische titel van de shorttracksters op de aflossing.

Kritiek

In de aanloop naar de wereldbekerwedstrijd in Dordrecht uitte Knegt forse kritiek op Kerstholt en zijn staf. De shorttracker kreeg een officiële waarschuwing van de schaatsbond, maar mocht toch deelnemen aan de WK.

Na de WK in Seoul, die de Nederlandse ploeg afsloot met acht medailles, waarvan vijf keer goud, is een reeks gesprekken gevoerd over de toekomst van het team. Over de verdere invulling van de begeleidingsstaf worden spoedig afrondende gesprekken gevoerd, meldt de KNSB. De verwachting is dat in de samenstelling weinig zal veranderen.

Meer uit Sport

Atleet Phijffers verrast met brons op 400 meter bij EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - Jonas Phijffers heeft verrast met een bronzen medaille op de 400 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham. De 23-jarige atleet uit Hellendoorn kwam in de finale als derde over de finish in een tijd van 44,41. Dat betekende een Nederlands record. Hij verbeterde de 44,48 van Liemarvin Bonevacia uit 2021.

7 uur geleden
Nederlandse atleten stranden in halve finales 110 meter horden

BIRMINGHAM (ANP) - De drie Nederlandse atleten op de 110 meter horden zijn gestrand in de halve finales bij de EK in Birmingham. Matthew Sophia, Joas van Hellemondt en Liam van der Schaaf wisten in hun heats niet te finishen bij de eerste twee en hoorden ook niet bij de twee atleten die op basis van hun tijd de finale bereikten.

7 uur geleden
Estafettezwemsters veroveren EK-goud op 4x100 meter vrije slag

SAINT-DENIS (ANP) - De Nederlandse estafettezwemsters hebben de Europese titel veroverd op de 4x100 meter vrije slag. Marrit Steenbergen maakte als slotzwemster een achterstand goed in het Olympic Aquatic Centre van Parijs en hield Italië (3.33,19) en Rusland (3.33,69) ruim achter zich. De 3.31,89 van Milou van Wijk, Imani de Jong, Yara van Kalmthout en Steenbergen was iets boven het Europees record van 3.31,72 van Nederland uit 2009.

8 uur geleden
Curtis zwemt wereldrecord 50 rug, ook Steenbergen en Giele door

SAINT-DENIS (ANP) - De Italiaanse Sara Curtis heeft tijdens de EK zwemmen het wereldrecord op de 50 meter rugslag verbeterd. De pas 19-jarige Curtis tikte in de halve finales in het Olympic Aquatic Centre van Parijs aan in 26,63, ruim 2 tienden van een seconde sneller dan het oude record van de Australische Kaylee McKeown uit 2023 (26,86).

9 uur geleden
Zwemster Steenbergen ook op 200 meter vrije slag naar finale EK

SAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich ook op de 200 meter vrije slag geplaatst voor de finale op de EK. In het Olympic Aquatic Centre van Parijs won de 26-jarige Friezin de eerste halve finale in 1.56,35, de derde tijd van allemaal. Ze was sneller dan woensdagochtend in de series (1.58,00). Imani de Jong schaarde zich niet bij de beste acht.

10 uur geleden
Tesselaar tweede op tienkamp na drie onderdelen op EK

BIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar heeft een flitsende start gemaakt op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige meerkamper bezet na drie onderdelen de tweede plaats achter de Duitse wereldkampioen Leo Neugebauer.

14 uur geleden
Van Klinken na één rake worp zeker van EK-finale discuswerpen

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken kan zich opmaken voor de finale van het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. De winnares van het zilver bij het kogelstoten had in de kwalificaties genoeg aan één worp om de limiet van 62,50 te slechten. Ze noteerde 62,74 meter. De finale is vrijdag.

16 uur geleden