Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kerstdrukte commerciële testbedrijven: 'Het is geen vrijbrief'

Kerstdrukte commerciële testbedrijven: 'Het is geen vrijbrief'

AMSTERDAM (ANP) - Commerciële coronatestbedrijven hebben het extra druk in de laatste dagen voor kerst, blijkt uit een rondgang langs meerdere bedrijven. "We proberen te voorkomen dat mensen het zien als een vrijbrief om toch met veel mensen bijeen te kunnen komen", aldus een woordvoerster van Snellecoronatest.nl.

Het coronatestbedrijf, met twee locaties in Amsterdam en Nieuw-Vennep, neemt normaal per locatie zo'n vijftig sneltesten per dag af. "Nu zijn dat er zeker zestig tot zeventig. De twee dagen voor kerst en ook Eerste en Tweede Kerstdag is het een heel stuk drukker dan gewoonlijk," zegt de woordvoerster. Ze vermoedt dat mensen zich nog snel voor de feestdagen willen laten testen, maar wijst erop dat geen enkele test voor de volle honderd procent betrouwbaar is. "Hou je alsnog aan de maatregelen, ook al had je een negatieve uitslag. Ga niet ineens komende kerstdagen met tien mensen samenzitten."

Ook bij Sneltestloket.nl merken ze dat het de afgelopen dagen drukker is. "We hebben het ook normaal erg druk", zegt een woordvoerder. "Maar nu zijn we drie, vier dagen vooruit volgeboekt. Ook tijdens de kerstdagen zelf en voor Oudjaarsdag." Sneltestloket.nl heeft vier locaties in het land, waar elke dag tussen de 100 en 140 sneltests worden afgenomen. In hoeverre mensen die zich nu snel nog willen laten testen dat doen omdat ze graag met meer mensen willen samenkomen tijdens de feestdagen, durft de woordvoerder niet te zeggen. "Het kan ook zijn dat mensen er graag gezond bij willen zitten tijdens deze dagen."

Platgebeld

Ook Planjecoronatest.nl, dat acht testlocaties heeft, wordt "helemaal platgebeld". "Er gaat elke minuut wel een test uit", zegt een woordvoerster. Het is bij het bedrijf niet per se drukker dan gewoonlijk. "Wij zijn gewoon elke dag volgeboekt." Vooral de certificaten waarmee gereisd kan worden naar sommige buitenlanden zijn populair.

Dat merkt ook Coronalab.eu. Veel van hun klanten geven als reden dat ze naar familie in het buitenland gaan voor de feestdagen. Coronalab.eu heeft tien testlocaties in Nederland en neemt "duizenden" tests per dag af. Vooral tot en met maandag nam het aantal testen flink toe. Met kerst is het bedrijf gesloten. "Maar ik denk dat er daarna ook weer een enorme piek aankomt, van mensen die tijdens de kerstdagen klachten gaan ontwikkelen", zegt een woordvoerster.

Meer uit Binnenland

Tbs-advies in zaak verdachte extreme onlinegroepering

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Instituut voor Forensische Psychiatrie en Psychologie (NIFP) adviseert om verdachte Justin B. (25) bij een eventuele veroordeling tbs met voorwaarden op te leggen. De man uit Eindhoven wordt verdacht van het oprichten en leidinggeven aan No Lives Matter (NLM), volgens justitie een terroristische organisatie die extreem geweld verheerlijkt.

56 minuten geleden
Rechtse partijen sceptisch over intrekken licentie ON!

DEN HAAG (ANP) - Meerdere rechtse partijen zijn sceptisch over de manier waarop is besloten om de licentie van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Dat brachten ze donderdag naar voren in een Kamerdebat over de hervorming van de publieke omroep. Deze maand maakte cultuurminister Rianne Letschert (D66) bekend dat zij de vergunning wil intrekken en dat voorgenomen besluit ligt momenteel bij de omroep.

2 uur geleden
Nationalistische studenten niet meer welkom op intromarkt Radboud

NIJMEGEN (ANP) - De Groot-Nederlandse Studenten Vereniging (GNSV) krijgt geen plek meer op de introductiemarkt van de Radboud Universiteit in Nijmegen. De universiteit heeft dat donderdag bevestigd na een bericht van Omroep Gelderland. De instelling denkt nog na over andere maatregelen tegen de nationalistische studentenclub. "We gaan ze niet meer faciliteren, we willen ze niet meer ontvangen, we willen niets met ze te maken hebben", aldus een woordvoerder van de universiteit.

3 uur geleden
Vijfde persoon met westnijlvirus overleden, meer besmettingen

BILTHOVEN (ANP) - Opnieuw is in Nederland iemand overleden die het westnijlvirus had opgelopen. Ook het aantal nieuwe besmettingen is iets toegenomen: in de afgelopen week kreeg het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) zestien meldingen binnen over mensen bij wie het virus is ontdekt. "Alle nieuwe patiënten kregen het westnijlvirus door de beet van een besmette mug", zegt het RIVM erbij.

5 uur geleden
Binnenvaart noemt eenrichtingsverkeer IJssel 'noodzakelijk kwaad'

ARNHEM (ANP) - De binnenvaartsector ziet het eenrichtingsverkeer dat vanaf vrijdag op de Boven-IJssel geldt als "noodzakelijk kwaad". Dat laat Koninklijke Binnenvaart Nederland weten. De maatregel betekent voor sommige schepen dat ze 300 kilometer moeten omvaren.

5 uur geleden
Vanaf vrijdag eenrichtingsverkeer op IJssel vanwege laagwater

UTRECHT (ANP) - Vanwege lage waterstanden kunnen schepen op de IJssel vanaf vrijdagochtend tussen Zutphen en Westervoort alleen in de richting van Arnhem varen, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Op plekken is de vaargeul in de rivier te ondiep en te smal. Dat maakt tweerichtingsverkeer onveilig, volgens RWS.

6 uur geleden
Amsterdam Centraal gaat 3 oktober dicht voor renovatiewerk

AMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer op Amsterdam Centraal ligt zaterdag 3 oktober volledig stil voor grootschalige werkzaamheden, melden NS en ProRail. Op zondag 4 en maandag 5 oktober rijden er minder treinen dan normaal en moeten reizigers rekening houden met grote drukte, vooral tijdens de spits. De grootscheepse renovatie van het station bereikt volgens ProRail "een belangrijke mijlpaal".

6 uur geleden