Kerstconcert in zwaar beschadigde Notre-Dame Parijs
PARIJS (ANP) - Het koor van de Notre-Dame heeft op kerstavond een ongewoon concert verzorgd in de zwaar beschadigde kathedraal in de Franse hoofdstad Parijs. Het optreden werd uitgezonden op tv-zender France 2.
Voor twintig zangers van het volwassenenkoor Notre-Dame, die allen een helm en werkkleding droegen, was het het eerste optreden in de kerk sinds de verwoestende brand in april 2019. Er waren ook twee solisten en een organist bij betrokken. De kerk is nog steeds gesloten voor het publiek. Er waren ook geen toeschouwers bij het concert.
Na de brand waren er al kleine missen zonder publiek in de kathedraal - bijvoorbeeld met Pasen. Kerstmissen vond plaats op andere plaatsen in de hoofdstad, ook in een circustent, meldde de Franse omroep BFMTV.
De Notre-Dame is momenteel een bouwplaats. De Franse president Emmanuel Macron heeft beloofd de wereldberoemde kerk weer te herstellen. Die operatie moet in 2024 klaar zijn.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt een nieuwe reactie op een Amerikaans vredesvoorstel te hebben gegeven. Ook een Pakistaanse bron meldt dat het bemiddelende land een herzien voorstel met de Amerikanen heeft gedeeld.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Colombiaanse zangeres Shakira krijgt tientallen miljoenen euro's terug van de Spaanse belastingdienst. Volgens Spaanse media als El Mundo moet de fiscus zo'n 60 miljoen euro betalen aan de artiest.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In de Europese Unie zijn duizenden onlineberichten van de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) in kaart gebracht en verwijderd, meldt Europol. Het EU-samenwerkingsverband van politiediensten heeft samen met lidstaten in totaal 14.200 berichten van de IRG op verschillende websites en onlineplatforms in de EU gevonden.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.
3 uur geledenNICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.
4 uur geledenSEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.
4 uur geleden