Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kerstconcert in zwaar beschadigde Notre-Dame Parijs

Kerstconcert in zwaar beschadigde Notre-Dame Parijs

PARIJS (ANP) - Het koor van de Notre-Dame heeft op kerstavond een ongewoon concert verzorgd in de zwaar beschadigde kathedraal in de Franse hoofdstad Parijs. Het optreden werd uitgezonden op tv-zender France 2.

Voor twintig zangers van het volwassenenkoor Notre-Dame, die allen een helm en werkkleding droegen, was het het eerste optreden in de kerk sinds de verwoestende brand in april 2019. Er waren ook twee solisten en een organist bij betrokken. De kerk is nog steeds gesloten voor het publiek. Er waren ook geen toeschouwers bij het concert.

Na de brand waren er al kleine missen zonder publiek in de kathedraal - bijvoorbeeld met Pasen. Kerstmissen vond plaats op andere plaatsen in de hoofdstad, ook in een circustent, meldde de Franse omroep BFMTV.

De Notre-Dame is momenteel een bouwplaats. De Franse president Emmanuel Macron heeft beloofd de wereldberoemde kerk weer te herstellen. Die operatie moet in 2024 klaar zijn.

Meer uit Buitenland

IAEA: lokaal bestand voor reparaties bij kerncentrale Oekraïne

KYIV (ANP) - In Oekraïne is vrijdag een lokaal bestand ingegaan in de omgeving van de kerncentrale Zaporizja. Dat moet reparaties aan een hoogspanningslijn mogelijk maken, zodat een mogelijk nucleair ongeval kan worden voorkomen, meldt het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA). Dat bemiddelde tussen de strijdende partijen.

1 uur geleden
Kennedy Center laat naam Trump verwijderen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Kennedy Center heeft medewerkers opdracht gegeven de naam van president Donald Trump te verwijderen. Teksten in e-mails en andere documenten moeten meteen worden aangepast. Voor het weghalen van de naam van Trump op borden, de website en in brochures geldt een deadline van 12 juni. Dat schrijven Amerikaanse media als PBS en NBC News, die zich baseren op een interne memo.

2 uur geleden
Japan wil verouderde kernreactoren vervangen

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.

3 uur geleden
Chinese president Xi volgende week naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.

5 uur geleden
Huis van Afgevaardigden VS stemt voor steun aan Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.

5 uur geleden
Geen akkoord over gezant Bosnië, VS heroverwegen rol

BRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.

6 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

6 uur geleden