Kerstconcert in zwaar beschadigde Notre-Dame Parijs
PARIJS (ANP) - Het koor van de Notre-Dame heeft op kerstavond een ongewoon concert verzorgd in de zwaar beschadigde kathedraal in de Franse hoofdstad Parijs. Het optreden werd uitgezonden op tv-zender France 2.
Voor twintig zangers van het volwassenenkoor Notre-Dame, die allen een helm en werkkleding droegen, was het het eerste optreden in de kerk sinds de verwoestende brand in april 2019. Er waren ook twee solisten en een organist bij betrokken. De kerk is nog steeds gesloten voor het publiek. Er waren ook geen toeschouwers bij het concert.
Na de brand waren er al kleine missen zonder publiek in de kathedraal - bijvoorbeeld met Pasen. Kerstmissen vond plaats op andere plaatsen in de hoofdstad, ook in een circustent, meldde de Franse omroep BFMTV.
De Notre-Dame is momenteel een bouwplaats. De Franse president Emmanuel Macron heeft beloofd de wereldberoemde kerk weer te herstellen. Die operatie moet in 2024 klaar zijn.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.
52 minuten geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.
7 uur geledenNIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.
10 uur geleden