Kerstbomenkwekers zien topdrukte, net als vorig weekend
BOEKEL (ANP) - Nederlanders gaan dit weekend massaal kerstbomen kopen. "Dit weekend is echt een gekkenhuis", zegt voorzitter Gerard Krol van de Vereniging voor Nederlandse Kerstbomenkwekers (VNK). Zijn leden leveren kerstbomen aan bijvoorbeeld tuincentra en bouwmarkten, maar ook aan de tussenhandel, die op zijn beurt weer aan kleinere kerstboomverkopers levert.
Hoewel het weekend na Sinterklaas traditiegetrouw heel druk is, vindt er ook een verschuiving plaats. "Ook vorig weekend was er al topdrukte", weet Krol, die vermoedt dat veel mensen na het vieren van Sinterklaas direct in de kerststand overgaan. "Ik denk dat we dat volgend jaar weer zien, als sinterklaasavond op een dinsdag valt.
De kerstbomenverkoop begon op de meeste plekken in het weekend van 26 november, maar dat spreekt nog altijd maar een kleine groep aan. "Dat is misschien maar goed ook, want hoe later mensen de kerstboom kopen, hoe groter de kans is dat die mooi blijft tot na de Kerst."
Sfeer in huis
Eerder gaf de VNK al aan te verwachten tussen de 2,2 miljoen en 2,5 miljoen kerstbomen te verkopen. Dat is vergelijkbaar met vorig jaar, toen mensen vanwege een coronalockdown op zoek waren naar wat meer sfeer in huis. Alles wijst erop dat die verwachting uitkomt, zegt Krol, ondanks de hoge inflatie.
De VNK telt ruim dertig leden. Dat zijn de grotere Nederlandse kerstbomenkwekers. Voor deze ondernemers zijn kerstbomen wel vaak een bijverdienste.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.
18 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".
1 uur geledenFLENSBURG (ANP/DPA) - Skoda roept wereldwijd zo'n 1,7 miljoen auto's terug vanwege een schroef die kan afbreken en daardoor de besturing kan beïnvloeden. Het gaat om de modellen Kodiaq, Karoq, Octavia en Superb. In de garages worden de schroeven vervangen door andere exemplaren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten geopend na bekendmaking van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De banengroei in de Verenigde Staten viel in september aanzienlijk zwakker uit dan verwacht. Sportmerk Nike stond bij de verliezers op Wall Street vanwege tegenvallende kwartaalcijfers en vooruitzichten.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd computerservers ter waarde van meer dan 300 miljoen dollar naar China te hebben gesmokkeld. Dat heeft het ministerie van Justitie bekendgemaakt.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Handelshuis voor olieproducten en grondstoffen Gunvor verandert zijn naam in Centalion. Het bedrijf verhuist zijn hoofdkantoor van Cyprus naar Singapore. De stap komt na een periode vol kritiek op vermeende banden van Gunvor met het Kremlin, onder andere uit de Verenigde Staten.
4 uur geledenNAIROBI (ANP) - Meer dan dertig leden van lokale gemeenschappen in het oosten van Kenia hebben een rechtszaak aangespannen tegen een project voor koolstofkredieten op hun grondgebied. Grote bedrijven hebben die kredieten gekocht om hun uitstoot te compenseren. Maar herders zeggen door het project de controle over hun land in de gebieden rond Biliqo Bulesa, een natuurreservaat in de regio Merti, te zijn kwijtgeraakt.
5 uur geleden