Kerstbomenkwekers: enorme piek in verkoop na Sinterklaas
DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlanders hebben na de viering van Sinterklaas al snel hun kerstbomen gekocht. De branchevereniging voor Nederlandse kerstbomenkwekers noteerde een enorme piek in de verkoop in het weekend na Sinterklaas. Ook voor komend weekend wordt weer grote drukte voorspeld met de verkoop van kerstbomen, zegt secretaris Jaap Bolhuis van de Vereniging Nederlandse Kerstbomenkwekers (VNK).
De ongeveer dertig leden van de VNK leveren kerstbomen aan bijvoorbeeld tuincentra en bouw- en doe-het-zelfmarkten, maar ook aan particulieren. Bolhuis spreekt van een "extreem druk" weekend na pakjesavond. Maar ook al voor Sinterklaas werden veel bomen verkocht, aldus Bolhuis. Volgens hem worden ook nog veel nabestellingen gedaan bij kwekers omdat verkopers tekorten aan kerstbomen hadden.
De brancheorganisatie verwacht dat de verkoop dit jaar ongeveer 5 procent hoger zal zijn dan vorig jaar, waarbij met name grote bomen erg gewild zijn. Bolhuis zegt ook dat kwekers een goed jaar achter de rug hebben. De bomen zijn namelijk mooi gevuld, omdat ze geen last hebben gehad van droogte dit jaar.
Kerstversiering
Bolhuis meldt verder dat kerstbomen met een kluit meestal uit Nederland komen. Gezaagde bomen worden vaak geïmporteerd uit Denemarken of Duitsland.
Intergamma, moederbedrijf van bouwmarkten Gamma en Karwei, zag eveneens grote drukte in het weekend na Sinterklaas met de kerstbomenverkoop en verwacht ook komend weekend weer veel klanten. Naast bomen loopt ook de verkoop van kerstversiering erg goed, zegt een woordvoerder. Die versieringen voor binnen en buiten worden met kleuren en vormen ook steeds uitbundiger. "Hoe gekker, hoe beter. Het gaat echt heel hard."
De drukte na Sinterklaas werd ook opgemerkt door Intratuin. "Inderdaad is het altijd erg druk met kerstbomenverkoop in de dagen na Sinterklaas. Ook dit jaar was dat het geval", aldus een verklaring. Intratuin verwacht niet dat het dit weekend weer zo druk zal worden.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) krijgt gelijk in het beboeten van gameontwikkelaar Epic Games International. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald nadat het bedrijf achter de populaire game Fortnite bezwaar had aangetekend. In 2024 legde ACM het bedrijf een boete van 1,1 miljoen euro op omdat het zich schuldig zou hebben gemaakt aan oneerlijke handel, vooral gericht op kinderen.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er hebben zich partijen gemeld met interesse in de overname van Nexperia, de Nijmeegse chipmaker waarover een conflict tussen China en Nederland is ontstaan. Dat zei de door rechters aangewezen beheerder van bijna alle aandelen van Nexperia, Arnold Croiset van Uchelen, in de ondernemingskamer. Hij zei niet wie die partijen zijn.
18 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Vorig jaar vlogen meer passagiers van en naar Rotterdam The Hague Airport. De luchthaven meldt dat 2,4 miljoen passagiers in 2025 gebruikmaakten van de luchthaven. Dat is een stijging van 5,2 procent vergeleken met 2024.
32 minuten geledenASTANA (ANP/RTR) - Kazachstan heeft Europa en de VS opgeroepen het transport van olie over de Zwarte Zee te helpen beschermen, meldt het Kazachse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag. Een dag eerder werden tankers met olie uit Kazachstan aan boord aangevallen door drones.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Chinese eigenaar van de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft nooit geprobeerd dat bedrijf leeg te trekken of weg te sluizen naar China. Dat betoogden de advocaten namens Wingtech, het moederbedrijf van Nexperia dat eerder door de ondernemingskamer op afstand werd gezet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar de rendementen van vier warmteleveranciers. Uit een studie is volgens de toezichthouder gebleken dat zij in 2024 een hogere winst behaalden dan de toen geldende norm van 6,8 procent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Groene activistische beleggers vragen olie- en gasconcerns Shell en BP dit jaar op aandeelhoudersvergaderingen om uitleg te geven over de financiële risico's rond een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het is een poging van beleggerscollectief Follow This om meer steun te krijgen voor zijn aandeelhoudersresoluties die pleiten voor steviger klimaatbeleid in de olie-industrie.
2 uur geleden