Kerstbomenkwekers: enorme piek in verkoop na Sinterklaas
DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlanders hebben na de viering van Sinterklaas al snel hun kerstbomen gekocht. De branchevereniging voor Nederlandse kerstbomenkwekers noteerde een enorme piek in de verkoop in het weekend na Sinterklaas. Ook voor komend weekend wordt weer grote drukte voorspeld met de verkoop van kerstbomen, zegt secretaris Jaap Bolhuis van de Vereniging Nederlandse Kerstbomenkwekers (VNK).
De ongeveer dertig leden van de VNK leveren kerstbomen aan bijvoorbeeld tuincentra en bouw- en doe-het-zelfmarkten, maar ook aan particulieren. Bolhuis spreekt van een "extreem druk" weekend na pakjesavond. Maar ook al voor Sinterklaas werden veel bomen verkocht, aldus Bolhuis. Volgens hem worden ook nog veel nabestellingen gedaan bij kwekers omdat verkopers tekorten aan kerstbomen hadden.
De brancheorganisatie verwacht dat de verkoop dit jaar ongeveer 5 procent hoger zal zijn dan vorig jaar, waarbij met name grote bomen erg gewild zijn. Bolhuis zegt ook dat kwekers een goed jaar achter de rug hebben. De bomen zijn namelijk mooi gevuld, omdat ze geen last hebben gehad van droogte dit jaar.
Kerstversiering
Bolhuis meldt verder dat kerstbomen met een kluit meestal uit Nederland komen. Gezaagde bomen worden vaak geïmporteerd uit Denemarken of Duitsland.
Intergamma, moederbedrijf van bouwmarkten Gamma en Karwei, zag eveneens grote drukte in het weekend na Sinterklaas met de kerstbomenverkoop en verwacht ook komend weekend weer veel klanten. Naast bomen loopt ook de verkoop van kerstversiering erg goed, zegt een woordvoerder. Die versieringen voor binnen en buiten worden met kleuren en vormen ook steeds uitbundiger. "Hoe gekker, hoe beter. Het gaat echt heel hard."
De drukte na Sinterklaas werd ook opgemerkt door Intratuin. "Inderdaad is het altijd erg druk met kerstbomenverkoop in de dagen na Sinterklaas. Ook dit jaar was dat het geval", aldus een verklaring. Intratuin verwacht niet dat het dit weekend weer zo druk zal worden.
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
45 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende grote partijen in de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW. Supermarktkoepel CBL heeft het lidmaatschap opgezegd en bijvoorbeeld Jumbo verliest daardoor binnenkort ook zijn aansluiting bij de lobbyclub, bevestigen woordvoerders van die organisaties na berichtgeving van De Telegraaf.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.
2 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo heeft een bod uitgebracht op Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. Het bod van 30,6 miljard euro van Intesa op Monte dei Paschi komt een dag na het fusievoorstel van de Italiaanse bank BPM aan Monte dei Paschi.
3 uur geleden