Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kerstbomenkwekers: enorme piek in verkoop na Sinterklaas

Kerstbomenkwekers: enorme piek in verkoop na Sinterklaas

DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlanders hebben na de viering van Sinterklaas al snel hun kerstbomen gekocht. De branchevereniging voor Nederlandse kerstbomenkwekers noteerde een enorme piek in de verkoop in het weekend na Sinterklaas. Ook voor komend weekend wordt weer grote drukte voorspeld met de verkoop van kerstbomen, zegt secretaris Jaap Bolhuis van de Vereniging Nederlandse Kerstbomenkwekers (VNK).

De ongeveer dertig leden van de VNK leveren kerstbomen aan bijvoorbeeld tuincentra en bouw- en doe-het-zelfmarkten, maar ook aan particulieren. Bolhuis spreekt van een "extreem druk" weekend na pakjesavond. Maar ook al voor Sinterklaas werden veel bomen verkocht, aldus Bolhuis. Volgens hem worden ook nog veel nabestellingen gedaan bij kwekers omdat verkopers tekorten aan kerstbomen hadden.

De brancheorganisatie verwacht dat de verkoop dit jaar ongeveer 5 procent hoger zal zijn dan vorig jaar, waarbij met name grote bomen erg gewild zijn. Bolhuis zegt ook dat kwekers een goed jaar achter de rug hebben. De bomen zijn namelijk mooi gevuld, omdat ze geen last hebben gehad van droogte dit jaar.

Kerstversiering

Bolhuis meldt verder dat kerstbomen met een kluit meestal uit Nederland komen. Gezaagde bomen worden vaak geïmporteerd uit Denemarken of Duitsland.

Intergamma, moederbedrijf van bouwmarkten Gamma en Karwei, zag eveneens grote drukte in het weekend na Sinterklaas met de kerstbomenverkoop en verwacht ook komend weekend weer veel klanten. Naast bomen loopt ook de verkoop van kerstversiering erg goed, zegt een woordvoerder. Die versieringen voor binnen en buiten worden met kleuren en vormen ook steeds uitbundiger. "Hoe gekker, hoe beter. Het gaat echt heel hard."

De drukte na Sinterklaas werd ook opgemerkt door Intratuin. "Inderdaad is het altijd erg druk met kerstbomenverkoop in de dagen na Sinterklaas. Ook dit jaar was dat het geval", aldus een verklaring. Intratuin verwacht niet dat het dit weekend weer zo druk zal worden.

Meer uit Financieel

Schiphol verwacht geen gestrande slapers meer, bedden weggehaald

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.

2 uur geleden
Maleisië beperkt toegang tot Grok om seksuele beelden

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.

2 uur geleden
Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

3 uur geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

3 uur geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

5 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

6 uur geleden
Schiphol: geen geschrapte vluchten zondag, geen overnachters meer

SCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."

8 uur geleden