Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kerstbomenkwekers: enorme piek in verkoop na Sinterklaas

Kerstbomenkwekers: enorme piek in verkoop na Sinterklaas

DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlanders hebben na de viering van Sinterklaas al snel hun kerstbomen gekocht. De branchevereniging voor Nederlandse kerstbomenkwekers noteerde een enorme piek in de verkoop in het weekend na Sinterklaas. Ook voor komend weekend wordt weer grote drukte voorspeld met de verkoop van kerstbomen, zegt secretaris Jaap Bolhuis van de Vereniging Nederlandse Kerstbomenkwekers (VNK).

De ongeveer dertig leden van de VNK leveren kerstbomen aan bijvoorbeeld tuincentra en bouw- en doe-het-zelfmarkten, maar ook aan particulieren. Bolhuis spreekt van een "extreem druk" weekend na pakjesavond. Maar ook al voor Sinterklaas werden veel bomen verkocht, aldus Bolhuis. Volgens hem worden ook nog veel nabestellingen gedaan bij kwekers omdat verkopers tekorten aan kerstbomen hadden.

De brancheorganisatie verwacht dat de verkoop dit jaar ongeveer 5 procent hoger zal zijn dan vorig jaar, waarbij met name grote bomen erg gewild zijn. Bolhuis zegt ook dat kwekers een goed jaar achter de rug hebben. De bomen zijn namelijk mooi gevuld, omdat ze geen last hebben gehad van droogte dit jaar.

Kerstversiering

Bolhuis meldt verder dat kerstbomen met een kluit meestal uit Nederland komen. Gezaagde bomen worden vaak geïmporteerd uit Denemarken of Duitsland.

Intergamma, moederbedrijf van bouwmarkten Gamma en Karwei, zag eveneens grote drukte in het weekend na Sinterklaas met de kerstbomenverkoop en verwacht ook komend weekend weer veel klanten. Naast bomen loopt ook de verkoop van kerstversiering erg goed, zegt een woordvoerder. Die versieringen voor binnen en buiten worden met kleuren en vormen ook steeds uitbundiger. "Hoe gekker, hoe beter. Het gaat echt heel hard."

De drukte na Sinterklaas werd ook opgemerkt door Intratuin. "Inderdaad is het altijd erg druk met kerstbomenverkoop in de dagen na Sinterklaas. Ook dit jaar was dat het geval", aldus een verklaring. Intratuin verwacht niet dat het dit weekend weer zo druk zal worden.

Meer uit Financieel

Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.

4 uur geleden
DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

15 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

15 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

17 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

19 uur geleden
Laadpunten elektrische auto's verdrievoudigd in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

23 uur geleden
Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 dag geleden