Kerstbomenkwekers: enorme piek in verkoop na Sinterklaas
DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlanders hebben na de viering van Sinterklaas al snel hun kerstbomen gekocht. De branchevereniging voor Nederlandse kerstbomenkwekers noteerde een enorme piek in de verkoop in het weekend na Sinterklaas. Ook voor komend weekend wordt weer grote drukte voorspeld met de verkoop van kerstbomen, zegt secretaris Jaap Bolhuis van de Vereniging Nederlandse Kerstbomenkwekers (VNK).
De ongeveer dertig leden van de VNK leveren kerstbomen aan bijvoorbeeld tuincentra en bouw- en doe-het-zelfmarkten, maar ook aan particulieren. Bolhuis spreekt van een "extreem druk" weekend na pakjesavond. Maar ook al voor Sinterklaas werden veel bomen verkocht, aldus Bolhuis. Volgens hem worden ook nog veel nabestellingen gedaan bij kwekers omdat verkopers tekorten aan kerstbomen hadden.
De brancheorganisatie verwacht dat de verkoop dit jaar ongeveer 5 procent hoger zal zijn dan vorig jaar, waarbij met name grote bomen erg gewild zijn. Bolhuis zegt ook dat kwekers een goed jaar achter de rug hebben. De bomen zijn namelijk mooi gevuld, omdat ze geen last hebben gehad van droogte dit jaar.
Kerstversiering
Bolhuis meldt verder dat kerstbomen met een kluit meestal uit Nederland komen. Gezaagde bomen worden vaak geïmporteerd uit Denemarken of Duitsland.
Intergamma, moederbedrijf van bouwmarkten Gamma en Karwei, zag eveneens grote drukte in het weekend na Sinterklaas met de kerstbomenverkoop en verwacht ook komend weekend weer veel klanten. Naast bomen loopt ook de verkoop van kerstversiering erg goed, zegt een woordvoerder. Die versieringen voor binnen en buiten worden met kleuren en vormen ook steeds uitbundiger. "Hoe gekker, hoe beter. Het gaat echt heel hard."
De drukte na Sinterklaas werd ook opgemerkt door Intratuin. "Inderdaad is het altijd erg druk met kerstbomenverkoop in de dagen na Sinterklaas. Ook dit jaar was dat het geval", aldus een verklaring. Intratuin verwacht niet dat het dit weekend weer zo druk zal worden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft vorig jaar een veel lagere winst geboekt. De marktrentes daalden, terwijl de financiële instelling bleef concurreren met relatief hoge spaarrentes om klanten te lokken. Daardoor hield bunq zelf minder over, komt naar voren uit het jaarverslag.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie is in het eerste kwartaal gekrompen, meldt het Franse statistiekbureau Insee. Het bruto binnenlands product (bbp) is in de eerste drie maanden met 0,1 procent gedaald, onder meer door tegenvallende export.
7 uur geleden