''Kerstbomen- en spullen dit jaar weer erg populair''
UTRECHT (ANP) - Er worden dit jaar veel meer kerstbomen en kerstspullen verkocht dan in 2019. Dat zeggen bol.com en Intratuin op basis van hun verkopen. De stijgende verkoop komt deels door de coronacrisis, maar het vele thuiszitten is niet de enige verklaring voor de kerstgekte. Kerst lijkt al langere tijd populairder te worden in Nederland.
Webwinkel bol.com verkocht de laatste week van oktober en de eerste week van november elf keer zoveel kerstbomen als in dezelfde periode in 2019. Vorig jaar werden er tientallen bomen verkocht, dit jaar een paar honderd. Ook kunstkerstbomen en decoratieve kerstbomen zitten in de lift: Bol.com verkocht er respectievelijk drie en zeven keer zoveel als vorig jaar. Van die laatste categorie werden er in 2019 tientallen verkocht, dit jaar honderden. Kerstslingers verkocht de webwinkel drie keer vaker dan vorig jaar en ook kerstballen werden drie keer zoveel verkocht.
Ook Intratuin, een andere grote speler op de markt voor kerstbomen en kerstspullen, ziet tot nu toe een verdubbeling van de verkoop van zowel kunstbomen als kerstdecoratie ten opzichte van 2019. "En veel filialen zijn eerder dan normaal al begonnen met de verkoop van echte kerstbomen", zegt een woordvoerder. "Bij sommige filialen zijn de kerstbomen nu al binnen. Het is voor het eerst dat er zo vroeg wordt ingekocht, normaal staan echte kerstbomen pas eind november in onze winkels."
Thuiszitten
Door het vele thuiszitten, zijn mensen nu al bezig met het gezellig maken van hun woning, zo stelt bol.com. Volgens de webwinkel is de coronacrisis echter niet de enige factor die de hoge verkoopcijfers voor kerstspullen verklaart. Ook in de jaren voor corona zag bol.com de verkoopcijfers van kerstspullen al stijgen. Bovendien nemen de verkoopcijfers van de webwinkel in het algemeen toe. "Waar de grens is tussen deze fenomenen kunnen we niet hard maken", aldus een woordvoerder.
Ook volgens kerstbomenteler Leo Veenbrink uit Ede neemt de bomenverkoop al een aantal jaren toe. Zijn bedrijf Groot Haverkamp verkoopt al 38 jaar kerstbomen. "We verkopen de laatste jaren meer bomen en steeds eerder in het jaar. Ook verkopen we steeds meer luxe bomen. Vroeger was een simpel boompje voldoende, nu willen mensen echt iets moois." Wat hem ook opvalt: mensen vertellen hem steeds vaker dat ze cadeautjes geven met Kerst, in plaats van met Sinterklaas. Een precieze verklaring voor die grotere nadruk op Kerst heeft hij niet. "Ik denk dat corona dit jaar zeker ook een rol speelt. Maar Kerstmis lijkt, ook los van de pandemie, steeds meer het belangrijkste familiefeest te worden in Nederland."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) houdt vanwege bezuinigingen volgend jaar op een aantal terreinen minder intensief toezicht. Het gaat onder meer om het vervoer van gevaarlijke stoffen, de taxibranche en geluidshinder in de luchtvaart en op het spoor. Andere onderwerpen krijgen prioriteit, zoals pfas-vervuiling, cyberweerbaarheid en de veiligheid van producten van Aziatische webshops.
25 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse benzineprijzen zijn woensdag gestegen naar het hoogste niveau ooit. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers ligt de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen nu net iets boven het record van een week geleden.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag met een kleine winst begonnen. Beleggers kijken vooral uit naar het rentebesluit in de Verenigde Staten. De Amerikaanse Federal Reserve gaat naar verwachting na sluiting van de Europese markten de leenkosten in de grootste economie verhogen om de inflatie te bestrijden. Het zou de eerste renteverhoging zijn sinds juli 2023 en de eerste rentewijziging onder Fed-voorzitter Kevin Warsh.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk is bereid tot steun aan de kandidatuur van Klaas Knot om president van de Europese Centrale Bank (ECB) te worden. Voorwaarde is wel dat een andere invloedrijke post, die van ECB-hoofdeconoom, naar een Franse kandidaat gaat. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI voert verkennende gesprekken met investeerders over een nieuwe financieringsronde, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan de maker van ChatGPT toegekend worden van meer dan 1,2 biljoen dollar, oftewel 1200 miljard dollar.
1 uur geledenARTEIXO (ANP/BLOOMBERG) - Het Spaanse Inditex, moederbedrijf van kledingwinkelketen Zara, heeft de topvrouw van de damesmodedivisie Zara Woman na twee jaar alweer vervangen. Het bedrijf heeft Marta Andreia Rodrigues, een ervaren medewerker binnen de organisatie, aangesteld als opvolger van Lorena Rodríguez Veiga.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia is naar verwachting volgende week aanwezig bij het staatsdiner dat president Donald Trump aanbiedt aan de Chinese leider Xi Jinping. Dat melden Amerikaanse media, waaronder persbureau Bloomberg, op basis van ingewijden.
2 uur geleden