Kerst overwegend droog met af en toe zon
DEN HAAG (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar overwegend droog, met regelmatig ruimte voor de zon. Dat meldt Weeronline. Met name woensdagochtend is er nog kans op buien, maar in de loop van de middag en op Tweede Kerstdag is het op de meeste plaatsen droog.
Op Eerste Kerstdag trekken aanvankelijk buien over het land. Later is het vaak droog en kan de zon even doorbreken. De wind waait vanuit het westen tot noordwesten en is matig, tot aan zee vrij krachtig. De temperatuur stijgt naar zo'n 9 graden. Daarmee is het zachter dan de gebruikelijke 4 tot 6 graden. 's Avonds en in de nacht naar donderdag is er een mix van wolkenvelden en enkele opklaringen. Het kwik daalt naar minimaal een graad of 2.
Donderdag, op Tweede Kerstdag, is het bewolkt en blijft het tot ver in de middag droog. In de ochtend kan de zon nog door de sluierbewolking schijnen. Aan het eind van de middag neemt in het westen en zuidwesten de kans op regen toe. Met zo'n 6 tot 7 graden ligt de maximumtemperatuur iets lager dan woensdag.
Tussen kerst en nieuwjaar is het rustig weer. Vrijdag is vooral in het zuiden kans op wat lichte regen, in het noorden is het overwegend droog met ook wat zon. In het weekend is het droog, vooral zaterdag zijn er wat zonnige perioden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De gemeenteraad van Amsterdam heeft in meerderheid ingestemd met het coalitieakkoord dat PRO Amsterdam en D66 hebben gesloten. Beide coalitiepartijen stemden voor, de oppositie stemde tegen. PRO Amsterdam en D66 hebben samen 25 van de 45 zetels.
33 minuten geledenECHTEN (ANP) - Inwoners en bestuurders van Friesland willen dat de gaswinning in hun provincie stopt. Gedeputeerde Friso Douwstra heeft die boodschap opnieuw overgebracht aan staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei). De Bat liet zich in Echten, in de gemeente De Friese Meren, informeren over onder meer de gas- en zoutwinning en de gevolgen ervan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is aan lokale overheden om bekend te maken welke plekken vervuild zijn met PFAS, vindt staatssecretaris Annet Bertram van Infrastructuur en Waterstaat. Ze komt nu niet met een kaart van vervuilde plekken, ondanks vragen uit de Tweede Kamer.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij onderzoek naar PFAS-verontreiniging in de provincie Gelderland zijn op vier plekken waarden boven de norm aangetroffen. Deze gebieden zijn waar nodig afgezet. Vervolgonderzoek moet uitwijzen wat de risico's zijn voor onder meer de gezondheid, meldt de provincie Gelderland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende organisaties zijn niet onverdeeld enthousiast over het idee van het kabinet om vrouwen in sommige gevallen toe te staan pepperspray bij zich te dragen. Justitieminister David van Weel gaat onderzoeken of dat na Denemarken ook in Nederland zou kunnen. Het gaat dan gelden voor vrouwen die last hebben van een stalker, een conflict hebben in hun relatie of mogelijk slachtoffer kunnen worden van eerwraak.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeenteraad van Amsterdam debatteert over het coalitieakkoord van PRO Amsterdam en D66. Zita Pels, die namens PRO onderhandelde, sprak van een "lekker links" akkoord en ze bedankte coalitiepartner D66 voor de soepele onderhandelingen: "We hebben iets unieks neergezet. Het draait om samenwerken in plaats van elkaar de tent uitvechten in de politiek."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken en Werkgelegenheid had "buikpijn" door de invoering van de avondklok op 23 januari 2021. Hij vreesde dat de maatregel tot polarisatie in de samenleving zou leiden en dat mensen zouden denken aan de bezettingsperiode onder nazi-Duitsland, toen er ook een avondklok was.
5 uur geleden