Kerst overwegend droog met af en toe zon
DEN HAAG (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar overwegend droog, met regelmatig ruimte voor de zon. Dat meldt Weeronline. Met name woensdagochtend is er nog kans op buien, maar in de loop van de middag en op Tweede Kerstdag is het op de meeste plaatsen droog.
Op Eerste Kerstdag trekken aanvankelijk buien over het land. Later is het vaak droog en kan de zon even doorbreken. De wind waait vanuit het westen tot noordwesten en is matig, tot aan zee vrij krachtig. De temperatuur stijgt naar zo'n 9 graden. Daarmee is het zachter dan de gebruikelijke 4 tot 6 graden. 's Avonds en in de nacht naar donderdag is er een mix van wolkenvelden en enkele opklaringen. Het kwik daalt naar minimaal een graad of 2.
Donderdag, op Tweede Kerstdag, is het bewolkt en blijft het tot ver in de middag droog. In de ochtend kan de zon nog door de sluierbewolking schijnen. Aan het eind van de middag neemt in het westen en zuidwesten de kans op regen toe. Met zo'n 6 tot 7 graden ligt de maximumtemperatuur iets lager dan woensdag.
Tussen kerst en nieuwjaar is het rustig weer. Vrijdag is vooral in het zuiden kans op wat lichte regen, in het noorden is het overwegend droog met ook wat zon. In het weekend is het droog, vooral zaterdag zijn er wat zonnige perioden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
15 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.
53 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.
1 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Op de parkeerplaats van de gevangenis in Alphen aan den Rijn heeft een schietincident plaatsgevonden. Een politiewoordvoerder meldt dat een gewonde naar het ziekenhuis is vervoerd, maar wil niet zeggen hoe de persoon gewond is geraakt. De persoon is niet geraakt door een kogel. De schutter is na het incident gevlucht. "Op dit moment onderzoeken we wat zich daar precies heeft afgespeeld", aldus de woordvoerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie stuurt ook een logistiek planner naar Groenland naast de eerder aangekondigde stafofficier voor de operationele planning. Demissionair minister Ruben Brekelmans zei voorafgaand aan de ministerraad dat beide militairen vrijdag vertrekken naar het Deense eiland in het poolgebied voor een verkenning.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Venezuela heeft afgelopen nacht drie Nederlanders vrijgelaten die daar gevangenzaten. Dat heeft demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) gezegd voor aanvang van de ministerraad. Het drietal zal onder begeleiding van de Nederlandse ambassade in Caracas het land zo snel mogelijk verlaten.
2 uur geleden